Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2020 Miska Sm-hisu
Uutiset
Lahti-Suunnistus kilpailtiin viikonloppuna lämpimissä tunnelmissa
Rastivarsoilta mukana 21 kilpailijaa, joista 13 nuoria
Muokattu:19.7.2021 >>Lue
Rantareenit alkavat
Kalliojärveltä käyntiin
Muokattu:7.7.2021 >>Lue
Alueen keskimatka Iitissä
Mukavia suorituksia
Muokattu:1.7.2021 >>Lue

Viestin tulokset

Paluu kisan pääsivulle 
 
H-ORAVAT         (2,1 + 2,1 + 1,5 km) 
 
Lähti : 10 Keskeytti : 2 Hylätty : 0 
 
1 Lammin Säkiä 2 FIN 51.40 
1. osuus Tomi Nykänen 17.47 3 
2. osuus Joonas Ansamaa 16.42 34.29 2 
3. osuus Jere Nykänen 17.11 51.40 1 
 
2 Lammin Säkiä 1 FIN 53.02 
1. osuus Tommi Huostila 12.25 1 
2. osuus Pekka Riihimäki 16.07 28.32 1 
3. osuus Juuso Toivonen 24.30 53.02 2 
 
3 Rastivarsat 2 FIN 56.21 
1. osuus Aatu Orava 16.38 2 
2. osuus Veikka Orava 17.54 34.32 3 
3. osuus Juho Kuoppamäki 21.48 56.21 3 
 
4 Rastivarsat 1 FIN 58.45 
1. osuus Jere Hyppönen 25.55 10 
2. osuus Lauri Leirimaa 17.20 43.16 6 
3. osuus Valtteri Rantala 15.29 58.45 4 
 
5 Rastivarsat 3 FIN 58.57 
1. osuus Santtu Vesamäki 19.48 7 
2. osuus Lassi Kuva 18.38 38.26 5 
3. osuus Miska Tervala 20.30 58.57 5 
 
6 Lahden Suunnistajat-37 2 FIN 1.04.42 
1. osuus Verneri Nieminen 19.15 4 
2. osuus Tapani Tuoresjärvi 19.09 38.25 4 
3. osuus Ilkka Heikkinen 26.17 1.04.42 6 
 
7 Asikkalan Raikas 1 FIN 1.15.22 
1. osuus Antti Riukka 19.20 5 
2. osuus Akseli Riukka 24.28 43.49 7 
3. osuus Joona Lindroth 31.33 1.15.22 7 
 
8 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 1.15.27 
1. osuus Ville Remahl 21.16 8 
2. osuus Oskari Arvela 25.10 46.26 8 
3. osuus Arimo Lemettinen 29.01 1.15.27 8 
 
9 Kärkölän Kisa-Veikot 1 FIN 1.15.29 
1. osuus Teemu Virtanen 19.38 6 
2. osuus Valtteri Aaltonen 30.13 49.52 9 
3. osuus Teuvo Lounakoski 25.37 1.15.29 9 
 
Rastivarsat 4 FIN KESKEYTT 
1. osuus Thomas Nygren 21.51 9 
 
 
H14 (1,7 + 1,7 + 1,7 km) 
 
Lähti : 5 Keskeytti : 1 Hylätty : 1 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 56.09 
1. osuus Aleksi Anttolainen 20.41 3 
2. osuus Pauli Huusari 15.07 35.48 1 
3. osuus Eetu Hyyppä 20.20 56.09 1 
 
2 Asikkalan Raikas 1 FIN 1.12.22 
1. osuus Kasperi Lehtinen 20.11 2 
2. osuus Kimi Lehtinen 24.54 45.05 2 
3. osuus Niko Lehtinen 27.17 1.12.22 2 
 
3 Rastivarsat 1 FIN 1.38.32 
1. osuus Tatu Leirimaa 20.06 1 
2. osuus Lassi Hirvonen 43.50 1.03.57 3 
3. osuus Henri Munukka 34.34 1.38.32 3 
 
Lammin Säkiä 1 FIN KESKEYTT 
1. osuus Ville Kivinen 35.07 5 
2. osuus Santeri Saarinen 40.41 1.15.49 4 
3. osuus Anssi Huostila KESK. 
 
Lahden Suunnistajat-37 2 FIN HYLÄTTY 
1. osuus Joni Solonen 35.01 4 
2. osuus Lauri Huotari HYL. 
 
 
H16 (3,8 + 3,8 + 3,8 km) 
 
Lähti : 3 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Itä-Hämeen Rasti 1 FIN 2.30.36 
1. osuus Juho Lahtinen 42.37 1 
2. osuus Lauri Valkonen 1.00.04 1.42.41 1 
3. osuus Henri Valkonen 47.54 2.30.36 1 
 
2 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.45.52 
1. osuus Jari Huhta 57.39 2 
2. osuus Atte Sievälä 46.14 1.43.54 2 
3. osuus Kasperi Hietala 1.01.58 2.45.52 2 
 
3 Rastivarsat 1 FIN 3.09.12 
1. osuus Olli-Petteri Hirvonen 1.07.59 3 
2. osuus Aleksi Anttila 1.08.26 2.16.25 3 
3. osuus Tommi Leirimaa 52.47 3.09.12 3 
 
 
H18 (5,0 + 5,0 + 5,0 km) 
 
Lähti : 3 Keskeytti : 1 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.22.19 
1. osuus Matti Valonen 43.47 1 
2. osuus Samu Sievälä 58.12 1.41.59 1 
3. osuus Timo Huusari 40.19 2.22.19 1 
 
2 Asikkalan Raikas 1 FIN 3.30.15 
1. osuus Seppo Järvinen 46.10 3 
2. osuus Juhani Humpila 1.26.37 2.12.47 2 
3. osuus Miikka Kuisma 1.17.28 3.30.15 2 
 
Lahden Suunnistajat-37 2 FIN KESKEYTT 
1. osuus Topi Penttinen 45.40 2 
2. osuus Petteri Vaherkoski 1.27.09 2.12.49 3 
 
 
H20 (5,7 + 5,7 + 5,7 km) 
 
Lähti : 1 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Iitin Pyrintö 1 FIN 3.25.39 
1. osuus Mikko Simola 52.50 1 
2. osuus Valto Laiho 1.40.16 2.33.06 1 
3. osuus Niila Ahokas 52.32 3.25.39 1 
 
 
H21 (6,8 + 6,8 + 6,8 km) 
 
Lähti : 2 Keskeytti : 1 Hylätty : 0 
 
1 Itä-Hämeen Rasti 1 FIN 3.01.27 
1. osuus Tomi Silvonen 1.06.33 2 
2. osuus Tuomo Lahtinen 57.50 2.04.24 2 
3. osuus Timo Ahvenainen 57.02 3.01.27 1 
 
2 Rastivarsat 1 FIN 3.17.38 
1. osuus Mika Tervala 1.03.37 1 
2. osuus Esa Orava 52.59 1.56.37 1 
3. osuus Jarkko Keinänen 1.21.01 3.17.38 2 
 
 
H40 (5,7 + 5,7 + 5,7 km) 
 
Lähti : 3 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Itä-Hämeen Rasti 1 FIN 2.45.58 
1. osuus Kimmo Gynther 52.49 2 
2. osuus Pasi Valkonen 49.53 1.42.43 1 
3. osuus Jari Lahtinen 1.03.15 2.45.58 1 
 
2 Metsän Pojat 1 FIN 2.57.33 
1. osuus Tauno Niemi 51.06 1 
2. osuus Teuvo Laatunen 54.23 1.45.29 2 
3. osuus Hannu Seppänen 1.12.04 2.57.33 2 
 
3 Päijät-Rasti 1 HIN 3.07.13 
1. osuus Vesa Tähtinen 53.18 3 
2. osuus Heikki Pelkonen 1.01.37 1.54.55 3 
3. osuus Vesa Virkki 1.12.17 3.07.13 3 
 
 
H50 (5,0 + 5,0 + 5,0 km) 
 
Lähti : 8 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.22.24 
1. osuus Seppo Kiuru 52.24 4 
2. osuus Kari Valonen 46.20 1.38.45 2 
3. osuus Matti Kotilainen 43.39 2.22.24 1 
 
2 Lammin Säkiä 1 FIN 2.29.59 
1. osuus Matti Tikkanen 52.16 3 
2. osuus Jorma Varkila 52.40 1.44.57 4 
3. osuus Tapio Tikkanen 45.01 2.29.59 2 
 
3 Rastivarsat 1 FIN 2.30.23 
1. osuus Matti Railimo 45.53 1 
2. osuus Henry Nyberg 48.10 1.34.03 1 
3. osuus Paavo Inkinen 56.20 2.30.23 3 
 
4 Asikkalan Raikas 1 FIN 2.41.38 
1. osuus Antero Näsi 50.20 2 
2. osuus Jukka Lehtinen 51.50 1.42.11 3 
3. osuus Risto Iivonen 59.27 2.41.38 4 
 
5 Hollolan Urheilijat -46 1 FIN 2.56.43 
1. osuus Pentti Kivelä 57.46 5 
2. osuus Arto Vesanto 1.03.02 2.00.49 6 
3. osuus Raimo Kaukiainen 55.54 2.56.43 5 
 
6 Rasti Reipas 1 FIN 3.18.55 
1. osuus Risto Kalapudas 1.02.46 7 
2. osuus Reijo Pitkänen 55.51 1.58.38 5 
3. osuus Atso Seppälä 1.20.16 3.18.55 6 
 
7 Hollolan Urheilijat -46 2 FIN 3.51.23 
1. osuus Lauri Vilhunen 1.00.01 6 
2. osuus Seppo Lamberg 1.41.32 2.41.33 7 
3. osuus Esko Parikka 1.09.49 3.51.23 7 
 
8 Lahden Suunnistajat-37 2 FIN 4.03.39 
1. osuus Juha Palo 1.31.26 8 
2. osuus Heikki Penttinen 1.22.00 2.53.26 8 
3. osuus Esa Rajala 1.10.12 4.03.39 8 
 
 
H60 (3,8 + 3,8 + 3,8 km) 
 
Lähti : 8 Keskeytti : 1 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 2 FIN 2.11.29 
1. osuus Kauko Turunen 42.44 2 
2. osuus Esko Jokinen 46.48 1.29.32 1 
3. osuus Jukka Savolainen 41.56 2.11.29 1 
 
2 Lahden Suunnistajat-37 3 FIN 2.16.02 
1. osuus Markku Salo 46.04 5 
2. osuus Esa Klinga 48.11 1.34.15 2 
3. osuus Juhani Örn 41.47 2.16.02 2 
 
3 SOC Asikkala 1 FIN 2.32.51 
1. osuus Kari Koskinen 47.39 6 
2. osuus Pauli Rautavuo 1.02.16 1.49.55 6 
3. osuus Tapani Rautavuo 42.55 2.32.51 3 
 
4 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.35.56 
1. osuus Jouko Heinonen 43.35 3 
2. osuus Risto Anjala 50.52 1.34.28 3 
3. osuus Erkki Martikainen 1.01.28 2.35.56 4 
 
5 Itä-Hämeen Rasti 1 FIN 2.43.13 
1. osuus Eero Virtanen 41.13 1 
2. osuus Hannu Teirivaara 1.01.56 1.43.10 5 
3. osuus Aimo Kvick 1.00.02 2.43.13 5 
 
6 Lahden Työväen Hiihtäjät 1 FIN 3.05.05 
1. osuus Aarne Mörsky 1.11.50 7 
2. osuus Pentti Karppinen 46.08 1.57.58 7 
3. osuus Heino Sarkkinen 1.07.07 3.05.05 6 
 
7 Hollolan Urheilijat -46 1 FIN 3.26.49 
1. osuus Seppo Jokipelto 1.31.25 8 
2. osuus Kari Tamminen 1.02.02 2.33.27 8 
3. osuus Unto Tervala 53.22 3.26.49 7 
 
Päijät-Rasti 1 FIN KESKEYTT 
1. osuus Hannu Lahti 45.55 4 
2. osuus Hannu Harkola 49.09 1.35.04 4 
3. osuus Eero Lampi KESK. 
 
 
H70 (3,2 + 3,2 + 3,2 km) 
 
Lähti : 3 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.17.17 
1. osuus Aimo Haapaniemi 51.18 2 
2. osuus Esko Ranta 44.00 1.35.19 1 
3. osuus Heino Avikainen 41.57 2.17.17 1 
 
2 Lahden Suunnistajat-37 2 FIN 2.29.52 
1. osuus Pekka Pohjanpelto 49.16 1 
2. osuus Pentti Riipinen 52.16 1.41.33 3 
3. osuus Arvo Martikainen 48.19 2.29.52 2 
 
3 Nastolan Terä 1 FIN 2.30.32 
1. osuus Martti Virtakoivu 53.28 3 
2. osuus Raimo Miettinen 47.36 1.41.04 2 
3. osuus Jorma Salmi 49.28 2.30.32 3 
 
 
D-ORAVAT (2,1 + 2,1 + 1,5 km) 
 
Lähti : 9 Keskeytti : 1 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 52.20 
1. osuus Ella Immonen 17.32 2 
2. osuus Heidi Solonen 17.42 35.14 1 
3. osuus Elina Immonen 17.05 52.20 1 
 
2 Asikkalan Raikas 1 FIN 1.03.20 
1. osuus Aada Lehtinen 18.17 3 
2. osuus Karoliina Riukka 25.04 43.22 6 
3. osuus Hanna Niemi 19.58 1.03.20 2 
 
3 Asikkalan Raikas 2 FIN 1.03.23 
1. osuus Siiri Riukka 20.06 6 
2. osuus Henna Arola 19.05 39.11 4 
3. osuus Heta Niemi 24.11 1.03.23 3 
 
4 Lahden Suunnistajat-37 3 FIN 1.09.57 
1. osuus Camilla Kalenius 28.14 9 
2. osuus Krista Tuominen 21.46 50.01 8 
3. osuus Emma Hyyppä 19.56 1.09.57 4 
 
5 Rastivarsat 1 FIN 1.10.14 
1. osuus Elisa Anttila 22.56 7 
2. osuus Essi Kettunen 24.47 47.44 7 
3. osuus Maria Anttila 22.30 1.10.14 5 
 
6 Rastivarsat 2 FIN 1.10.17 
1. osuus Jemina Tuomaala 19.43 4 
2. osuus Maiju Leirimaa 22.28 42.11 5 
3. osuus Kia-Lotta Hirvonen 28.05 1.10.17 6 
 
7 Kärkölän Kisa-Veikot 1 FIN 1.13.39 
1. osuus Laura Nieminen 17.28 1 
2. osuus Jenni Virtanen 19.34 37.02 2 
3. osuus Nuppu Lamminpää 36.36 1.13.39 7 
 
8 Lahden Suunnistajat-37 2 FIN 1.13.44 
1. osuus Emma Rujala 19.46 5 
2. osuus Fanny Hietala 18.43 38.29 3 
3. osuus Lotta Kirvesmies 35.15 1.13.44 8 
 
9 Rastivarsat 3 FIN 1.15.37 
1. osuus Kaisu Kyrö 26.14 8 
2. osuus Netta Munukka 25.29 51.43 9 
3. osuus Anni Kyrö 23.53 1.15.37 9 
 
 
D14 (1,7 + 1,7 + 1,7 km) 
 
Lähti : 2 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Asikkalan Raikas 1 FIN 1.25.01 
1. osuus Mona Lindroth 27.51 1 
2. osuus Mia Lindroth 26.12 54.04 1 
3. osuus Asta Järvinen 30.57 1.25.01 1 
 
2 Rastivarsat 1 FIN 3.00.57 
1. osuus Siiri Lepola 27.58 2 
2. osuus Susanna Aalto 37.05 1.05.03 2 
3. osuus Jenna Kuoppamäki 1.55.53 3.00.57 2 
 
 
D16 (3,2 + 3,2 + 3,2 km) 
 
Lähti : 1 Keskeytti : 1 Hylätty : 0 
 
Lahden Suunnistajat-37 1 FIN KESKEYTT 
1. osuus Johanna Palo 58.37 1 
2. osuus Emilia Immonen KESK. 
 
 
D18 (3,2 + 3,2 + 3,2 km) 
 
Lähti : 1 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.40.30 
1. osuus Jenni Rajala 58.42 1 
2. osuus Sohvi Penttinen 55.38 1.54.20 1 
3. osuus Sanni Kotilainen 46.09 2.40.30 1 
 
 
D21 (5,0 + 5,0 + 5,0 km) 
 
Lähti : 6 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.52.45 
1. osuus Anniina Niiranen 55.47 4 
2. osuus Anu Tahvanainen 1.03.08 1.58.56 2 
3. osuus Kirsi Koivuniemi 53.49 2.52.45 1 
 
2 Asikkalan Raikas 1 FIN 3.08.41 
1. osuus Marja Rantanen 53.31 2 
2. osuus Anniina Breilin 56.52 1.50.23 1 
3. osuus Katja Iivonen 1.18.18 3.08.41 2 
 
3 Kärkölän Kisa-Veikot 1 FIN 3.38.06 
1. osuus Hilla Lamminpää 55.11 3 
2. osuus Vilma Lamminpää 1.38.10 2.33.21 4 
3. osuus Outi Örn 1.04.44 3.38.06 3 
 
4 Rastivarsat 1 FIN 3.41.03 
1. osuus Mervi Suni 1.25.36 6 
2. osuus Sanni Lepola 1.07.58 2.33.34 5 
3. osuus Kirsi Arvela 1.07.28 3.41.03 4 
 
5 Lahden Taimi 1 FIN 3.45.01 
1. osuus Sanna Andelin 50.21 1 
2. osuus Marjaana Andelin 1.25.51 2.16.12 3 
3. osuus Pälvi Lietzen 1.28.48 3.45.01 5 
 
6 Päijät-Rasti 1 FIN 4.46.22 
1. osuus Merja Lahtinen 1.13.39 5 
2. osuus Piia Perälä 1.33.49 2.47.28 6 
3. osuus Marika Liikola 1.58.53 4.46.22 6 
 
 
D40 (3,8 + 3,8 + 3,8 km) 
 
Lähti : 4 Keskeytti : 2 Hylätty : 0 
 
1 Lahden Suunnistajat-37 1 FIN 2.37.26 
1. osuus Päivikki Lahtinen 56.49 3 
2. osuus Lea Anttolainen 52.13 1.49.02 1 
3. osuus Päivi Einonen 48.23 2.37.26 1 
 
2 Lammin Säkiä 1 FIN 3.34.42 
1. osuus Leena Tikkanen 1.16.34 4 
2. osuus Sisko Anttila 1.19.04 2.35.39 4 
3. osuus Sirpa Kukkonen 59.03 3.34.42 2 
 
Hollolan Urheilijat -46 1 FIN KESKEYTT 
1. osuus Paula Jaskari 54.14 2 
2. osuus Tiina Riikonen 55.13 1.49.27 2 
3. osuus Marja-Leena Nuuttila KESK. 
 
Itä-Hämeen Rasti 1 FIN KESKEYTT 
1. osuus Terttu Lahtinen 46.21 1 
2. osuus Maria-Leena Hakkarainen 1.08.08 1.54.29 3 
 
 
D50 (3,2 + 3,2 + 3,2 km) 
 
Lähti : 3 Keskeytti : 0 Hylätty : 0 
 
1 Nastolan Terä 1 FIN 3.14.57 
1. osuus Arja Vestola 52.09 2 
2. osuus Arja Rantalainen 1.21.15 2.13.25 2 
3. osuus Tuija Rantalainen 1.01.31 3.14.57 1 
 
2 Hollolan Urheilijat -46 1 FIN 3.29.15 
1. osuus Eeva Tervala 1.41.06 3 
2. osuus Pirkko Tahvanainen 54.54 2.36.01 3 
3. osuus Tuula Sani 53.13 3.29.15 2 
 
3 Lahden Työväen Hiihtäjät 1 FIN 4.19.04 
1. osuus Kaija Heitto 51.37 1 
2. osuus Eila Rinne 1.19.48 2.11.26 1 
3. osuus Raija Malm 2.07.38 4.19.04 3 
 

Päivitetty: 19.8.2007
- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja