Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu ja valmennus
>Lapset ja Nuoret
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

Uutiset
20.8.2026 Jäsentiedote 08/2026
>>Lue
20.8.2026 25 Manna
Ilmoittaudu mukaan >>Lue
6.8.2026 SM-pyöräsuunnistukset Heinolassa
2 mitalia >>Lue

Valmennuksen kehittäminen etenee

Rastivarsojen johtokunta on päättänyt että seura panostaa tulevaisuudessa entistä enemmän koulutuksen kautta tapahtuvaan osaamisen lisäämiseen valmennustoiminnassa. Vierumäellä marras-joulukuussa järjestettävään Taso-1 valmentajakoulutukseen lähetetään seuran kustannuksella muutama henkilö hakemaan oppia nykyaikaisesta suunnistusvalmennuksesta. 
 
Kouluttajina toimivat Suunnistusliiton valmennuspäällikkö Petteri Kähäri ja pitkän matkan maailmanmestari Jani Lakanen, joten koulutus tulee varmasti olemaan korkeatasoinen. 
 
Koulutuksen käyneille tullaan myös tarjoamaan roolia Rastivarsojen valmennustoiminnassa. Tehtävä voidaan sovittaa henkilökohtaisen kiinnostuksen mukaan ja se voi olla esim. henkilökohtaisen valmennettavan ottaminen tai jonkin osa-alueen vastuuhenkilönä toimiminen. 
 
Halukkuuksista koulutukseen pyydetään ilmoittautumiset Esalle 11.9. mennessä. 
 
> Koulutuksen esittely Suunnistusliiton sivuilla 
 
-Esa 

20.8.2009

Uutisarkisto

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja