Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 Nummisuutarin Esko Nujussa
Uutiset
33. Tapanin suunnistus
Kolme rataa ja sisätilat
Muokattu:10.12.2018 >>Lue
Rastivarsat 40 vuotta
Keski-iässä ja hyvässä kunnossa
Muokattu:10.12.2018 >>Lue
Yösuunnistusharjoitus pe 30.11 Luhtikylässä
Runsasrastiset radat
Muokattu:28.11.2018 >>Lue

Järjestäjät, Lahti-Suunnistus 2018

> Paluu kisan pääsivulle


Päivitetty: 26.7.2018

Kilpailunjohtaja

Heikki Rautala, varajohtaja Jorma Hämäläinen

Valvoja

Matti Laitinen

Tiedottaja

Markku Hämäläinen, puh. 0400769603, hama(at)phnet.fi

Ratamestarit

Jouni Tourunen, John Laukka

Tuomarineuvosto

Katja Iivonen AR pj., Risto Anjala LS-37, Jarmo Sulopuisto MU

Rastien rakentaminen

Pekka Raunio, Pentti Karppinen, Markku Koskela, Lars Stenstrand, Teuvo Lehtinen, Timo Hämäläinen, Kalevi Aalto, Risto Orava

Kartta

Harri Hytönen

Verkkosivut

Antti Lepola

Info

Suvi Pelkonen, Susanna Hämäläinen, Milla Lohikainen, Jenna Kuoppamäki

Tarkistusjuoksut

Heikki Vestola, Hannu Heinilä, Jyrki Tuokko, Tatu Leirimaa, Lauri Leirimaa

Väliaikarasti

Jarkko Ryyppö, Simo-Pekka Vennelä

Lähtö 1

Hannu Laiho, Jouni Mattila, Juha Vähämartti, Harri Henttonen, Tommi Salo, Hannu Honkanen, Esko Kaija, Jouni Varamäki, Eveliina Hämäläinen (la), Jarno Järvi (la)

Lähtö 2

Esko Eskola, Heikki Lario, Risto Orava, Lassi Hirvonen, Eveliina Lohikainen, Ari-Pekka Euren, Teppo Lainio, Lars Stenstrand

Tulospalvelu

Juha Kyrö, Antti Lepola, Ari Kyöstilä, Saija Toivola, Henri Munukka, Jyrki Tuokko (su), Hannu Heinilä, Tatu Leirimaa, Lauri Leirimaa, Kaisu Kyrö (la), Lauri Suomela

Maali

Timo Hämäläinen, Juha Suomela, Arttu Munukka, Aune Eskola

Pysäköinti

Ilari Soila, Merja Soila, Kalle Soila, Ville Soila, Heikki Mäkelä, Pertti Mäkelä, Sakari Kuisma, Keijo Kylliäinen, Raimo Mölsä, Tapio Miettinen, Tauno Backman, Janne Laaksonen

Opasteet

Juha Suomela

Turvallisuuspäällikkö

Juho Kuoppamäki

Ensiapu

Olli Vuori, Anni Kyrö, Vuokko Leirimaa, Leena Keskinarkaus

Rakentaminen

Markku Koskela, Pekka Raunio, Kalevi Aalto, Jorma Hämäläinen, Jouni Mattila, Juha Suomela, Arttu Munukka, Risto Orava. Päivystys kisa-aikana: Markku Koskela, Kalevi Aalto, Pekka Raunio

Palkinnot

Tomi Nieminen, Mika Tervala

Ravintola

Teija Vehola, Teija Tengvall, Anneli Laine, Anne Käkelä, Irma Lamppu, Anne Partanen, Heikki Pitkänen (kuljetukset)

Kuntosuunnistus

Veli-Matti Onnela, Harri Kettunen, Teuvo Lehtinen, Eeva Matilainen

Kuulutus

Kari Käyhkö, Jorma Hämäläinen, Jari Lehtonen

Muksula

Anna-Maria Nieminen, Maarit Dahlman, Siiri Lepola

Vartiointi

Ari Kyöstilä, Saija Toivola

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja