Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2015 kuusitalkoissa
Uutiset
33. Tapanin suunnistus
Kolme rataa ja sisätilat
Muokattu:10.12.2018 >>Lue
Rastivarsat 40 vuotta
Keski-iässä ja hyvässä kunnossa
Muokattu:10.12.2018 >>Lue
Yösuunnistusharjoitus pe 30.11 Luhtikylässä
Runsasrastiset radat
Muokattu:28.11.2018 >>Lue

Suunnistuksen VII koululaiskisa Tietävälässä 19.5.2004

 
H16 (1.6 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 8 Syvänen Juuso Jok 11.40 
2 7 Salmi Mikko Jok 14.52 +3.12 
3 4 Soila Kalle Ylä 15.41 +4.01 
4 1 Perälä Sami Jok 18.38 +6.58 
5 3 Heikinniemi Antti Jok 26.54 +15.14 sak 
6 2 Pöntinen Riku Jok 33.21 +21.41 sak 
7 5 Kraus Rafael Jok 42.39 +30.59 sak 
 
 
H15 (1.6 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 12 Jähi Olli Ylä 11.46 
2 10 Laine Antti Ylä 11.49 +3 
3 9 Vilja Ville Ylä 13.37 +1.51 
 
 
H14 (1.6 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 30 Nyholm Toni Ylä 17.15 
2 29 Tallgren Vesa-Matti Jok 18.17 +1.02 
3 27 Laitinen Lauri Jok 23.49 +6.34 
4 17 Riuttala Jyri Ylä 24.04 +6.49 sak 
5 36 Romppanen Henry Jok 24.50 +7.35 sak 
6 16 Polvinen Jari Jok 25.21 +8.06 sak 
7 28 Elf Kim Ylä 26.08 +8.53 
8 14 Kujala Tommi Jok 27.09 +9.54 sak 
9 24 Hirvonen Niko Ylä 28.17 +11.02 sak 
10 15 Laitinen Juho Ylä 33.23 +16.08 sak 
11 21 Hakama Eero Jok 34.16 +17.01 sak 
12 33 Kaartinen Tomi Ylä 37.35 +20.20 sak 
13 19 Vartiainen Timo Ylä 39.18 +22.03 sak 
14 31 Lehtonen Tapani Jok 39.42 +22.27 sak 
15 23 Kekki Niko Jok 40.40 +23.25 sak 
16 18 Karlsson Leif Jok 42.50 +25.35 sak 
17 26 Lindgren Jori Ylä 46.19 +29.04 sak 
18 22 Jantunen Eero Ylä 46.29 +29.14 sak 
19 25 Joona Ville Jok 47.20 +30.05 sak 
20 20 Sinkonen Tero Ylä 48.30 +31.15 sak 
21 34 Forsback Marus Jok 57.20 +40.05 sak 
22 35 Koivisto Sami Ylä 1.01.45 +44.30 sak 
23 13 Karlsson Antti Ylä 1.10.59 +53.44 sak 
 
 
H13TR (1.4 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 76 Heinonen Antti-Tapio Tie 12.29 
2 74 Auvinen Eero-Pekka Nii 14.08 +1.39 
3 82 Ruokonen Olli Tie 15.10 +2.41 
4 81 Poikulainen Joni Jok 15.24 +2.55 
5 79 Hurri Niklas Jok 17.02 +4.33 
6 80 Poikonen Hannu Nii 18.33 +6.04 
7 72 Hakala Kalle Tie 27.33 +15.04 sak 
8 78 Jääskeläinen Joni Tie 35.44 +23.15 sak 
9 75 Sinkkonen Niklas Jok 36.18 +23.49 sak 
10 77 Varjola Pauli Jok 36.30 +24.01 sak 
11 83 Volotinen Tuukka Jok 37.56 +25.27 sak 
12 71 Kaunismäki Antti Jok 42.23 +29.54 sak 
13 73 Lahtinen Joni Jok 46.13 +33.44 sak 
 
 
H12TR (1.4 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 84 Komi Antero Tie 9.52 
2 87 Rikkonen Antti Tie 11.35 +1.43 
3 92 Hämäläinen Jon Jok 12.57 +3.05 
4 88 Majuri Juhana Tie 14.32 +4.40 
5 85 Karkia Olavi Pa 24.36 +14.44 sak 
6 90 Simola Jaakko Tie 36.21 +26.29 sak 
7 91 Koivisto Simo Tie 41.40 +31.48 sak 
8 89 Laine Joonas Jok 49.01 +39.09 sak 
 
 
H11RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 118 Syrjäläinen Jani Tie 6.30 
2 121 Mansikkaniemi Jere Myl 6.45 +15 
3 126 Weckman Markus Myl 8.04 +1.34 
4 224 Teräväinen Lari Jok 8.15 +1.45 
5 124 Viljanen Aatu Myl 8.43 +2.13 
6 116 Taavila Lauri Tie 9.55 +3.25 
7 127 Vuorikko Juho Pa 10.04 +3.34 
8 123 Laiho Jesse Myl 11.03 +4.33 
9 122 Vuorio Leo Tie 11.25 +4.55 
10 128 Grip Teemu Tie 11.56 +5.26 
11 125 Ahlqvist Ville Tie 12.04 +5.34 
12 129 Simpanen Teemu Myl 13.32 +7.02 
13 119 Poutanen Roni Myl 15.07 +8.37 
14 120 Manselius Erkka Tie 22.58 +16.28 sak 
15 117 Trumf Miska Myl 26.31 +20.01 sak 
 
 
H10RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 148 Leirimaa Tatu Jok 8.54 
2 157 Voinanen Topi Jok 9.16 +22 
3 143 Aronen Mikko Myl 9.35 +41 
4 147 Pitkänen Petri Nii 10.01 +1.07 
5 156 Westman Teemu Tie 10.16 +1.22 
6 153 Siira Santtu Tie 10.32 +1.38 
7 152 Hynönen Perttu Pa 10.34 +1.40 
8 150 Hakala Otto Tie 11.34 +2.40 
9 146 Westman Vili-Pekka Pa 12.29 +3.35 
10 151 Neuvonen Eetu Jok 12.56 +4.02 
11 154 Koistinen Joonas Pa 13.49 +4.55 
12 145 Tiukkanen Henri Tie 14.20 +5.26 
13 158 Törmänen Elias Tie 14.56 +6.02 
14 155 Ketonen Jani Myl 15.33 +6.39 
15 144 Kuosa Matti Jok 16.18 +7.24 
 
 
H9RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 173 Järvelä Samu Myl 10.14 
2 178 Lindström Patrik Myl 10.24 +10 
3 179 Karjalainen Juuso Tie 10.44 +30 
4 184 Sappinen Timi Myl 10.45 +31 
5 175 Säntti Anton Myl 10.52 +38 
6 182 Korhonen Iivari Myl 10.53 +39 
7 174 Kalpio Jami Pa 11.01 +47 
8 171 Muje Joona Myl 11.10 +56 
9 172 Ahlqvist Jyri Tie 11.34 +1.20 
10 180 Jauho Santeri Myl 12.57 +2.43 
11 181 Vuorikko Juuso Pa 13.50 +3.36 
12 183 Forsberg Ake Tie 14.26 +4.12 
13 177 Parvela Sami Myl 21.30 +11.16 sak 
 
 
H8RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 209 Rantala Valtteri Myl 9.13 
2 210 Hämäläinen Iikka Pa 11.08 +1.55 
3 214 Pihlava Mikael Tie 14.05 +4.52 
4 212 Grip Tuomo Tie 16.01 +6.48 
5 211 Jämsäläinen Jani Myl 17.00 +7.47 
6 215 Peltonen Petteri Myl 27.01 +17.48 sak 
7 213 Pälsynaho Eetu Myl 28.46 +19.33 sak 
 
 
D16 (1.6 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 38 Kontu Eeva Jok 13.12 
2 43 Heinänen Miia Ylä 14.12 +1.00 
3 42 Kujala Reetta Jok 14.22 +1.10 
4 41 Wahlberg Hanna Ylä 16.20 +3.08 
5 39 Karlsson Sanna Ylä 18.12 +5.00 
6 40 Leppähaara Laura Jok 1.00.31 +47.19 sak 
 
 
D15 (1.6 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 46 Henttonen Emmi Ylä 13.51 
2 44 Roine Elisa Jok 19.26 +5.35 
3 45 Sipilä Maija Jok 42.08 +28.17 sak 
4 50 Auvinen Anna-Leena Jok 43.14 +29.23 sak 
5 48 Tuomi Niina Jok 45.18 +31.27 sak 
6 47 Österberg Netta Jok 46.11 +32.20 sak 
 
 
D14 (1.6 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 66 Tourunen Heini Jok 12.52 
2 65 Krigsman Tinja Ylä 13.32 +40 
3 61 Liljedahl Mona Ylä 17.37 +4.45 
4 58 Komi Katariina Ylä 17.44 +4.52 
5 53 Ihalainen Milla Jok 22.17 +9.25 
6 59 Kontu Minna Jok 23.58 +11.06 sak 
7 55 Karppinen Janika Jok 24.59 +12.07 
8 51 Vuorio Jonna Jok 28.56 +16.04 
9 54 Poikulainen Mari Ylä 29.08 +16.16 
10 52 Paappanen Aira Tie 30.56 +18.04 
11 63 Savola Jenni Jok 40.23 +27.31 
12 62 Heikkilä Anniina Jok 41.23 +28.31 
13 69 Hänninen Mari Ylä 42.49 +29.57 sak 
14 60 Baki Linda Jok 43.37 +30.45 sak 
15 68 Lyytinen Mervi Jok 45.24 +32.32 sak 
16 67 Hairetdin Sara Jok 46.22 +33.30 sak 
17 56 Ollila Heini Jok 47.35 +34.43 sak 
 
 
D13TR (1.4 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 106 Syrjäläinen Tanja Tie 13.27 
2 99 Ollila Jonna Jok 16.06 +2.39 
3 98 Heikkinen Mira Tie 18.34 +5.07 
4 97 Demnati Sara Pa 20.32 +7.05 
5 105 Westman Viivi Pa 21.54 +8.27 
6 94 Saarinen Jaana Tie 23.20 +9.53 
7 100 Törmänen Henni Tie 23.54 +10.27 sak 
8 93 Hiironen Iina Tie 25.22 +11.55 
9 96 Toivanen Anna-Sofia Tie 26.08 +12.41 sak 
10 95 Mustonen Sonja Tie 28.10 +14.43 sak 
11 102 Huttunen Tiia Tie 29.50 +16.23 sak 
12 104 Siira Sanni Tie 30.53 +17.26 
13 103 Vuorinen Laura Nii 34.34 +21.07 
14 101 Ollila Jenna Jok 38.04 +24.37 sak 
 
 
D12TR (1.4 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 114 Krigsman Tella Pa 14.48 
2 113 Viljanen Ida Tie 15.45 +57 
3 112 Laine Heli Tie 17.42 +2.54 
4 107 Hynönen Laura Pa 20.20 +5.32 
5 115 Jähi Anne Tie 23.03 +8.15 sak 
6 109 Pusila Riikka Nii 26.55 +12.07 
7 111 Pehkonen Nina Pa 34.00 +19.12 sak 
8 108 Kettunen Tinja Tie 43.50 +29.02 sak 
9 110 Torniainen Rosa Tie 45.49 +31.01 sak 
 
 
D11RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 136 Myrsky Julia Tie 6.31 
2 130 Häppölä Tiia Pa 9.51 +3.20 
3 135 Mustonen Linda Tie 11.02 +4.31 
4 139 Pitkänen Noora Tie 11.13 +4.42 
5 132 Lepistö Viivi Myl 11.30 +4.59 
6 131 Pirhonen Tiia Tie 11.34 +5.03 
7 133 Sellgren Sini Tie 13.01 +6.30 
8 141 Majuri Aino Tie 13.05 +6.34 
9 140 Berg Maija Nii 14.29 +7.58 
10 138 Kaartinen Jenni Tie 16.00 +9.29 
11 142 Heinänen Taru Tie 16.47 +10.16 
12 137 Virtanen Sara Tie 17.03 +10.32 
13 134 Kuoppamäki Jenna Nii 22.02 +15.31 
 
 
D10RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 164 Vapamaa Emmi Jok 10.20 
2 166 Vuorinen Noora Nii 10.44 +24 
3 163 Hyvärinen Emilia Myl 11.22 +1.02 
4 165 Heikkinen Mari Tie 11.54 +1.34 
5 162 Aalto Susanna Tie 12.04 +1.44 
6 159 Kinni Suvi-Tuuli Jok 14.28 +4.08 
7 169 Tiainen Erja-Liisa Jok 14.34 +4.14 
8 160 Kiiveri Jonna Tie 15.46 +5.26 
9 168 Nordlund Annika Tie 18.23 +8.03 
10 170 Rissanen Jenna Tie 18.59 +8.39 
11 161 Tallberg Maiju Pa 19.58 +9.38 
12 167 Leirimaa Minna Jok 20.49 +10.29 sak 
 
 
D9RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 208 Saarinen Jenna Tie 9.41 
2 207 Paananen Jenni Pa 9.49 +8 
3 193 Lehtinen Noora Myl 11.07 +1.26 
4 191 Lappalainen Anni Pa 11.10 +1.29 
5 202 Pitkänen Riia Tie 11.12 +1.31 
6 197 Väljätaga Annika Pa 11.32 +1.51 
7 206 Majuri Anni Tie 11.52 +2.11 
8 187 Lohikainen Milla Myl 11.54 +2.13 
9 190 Ruokonen Oona Tie 12.03 +2.22 
10 189 Kuosa Tuuli Myl 12.14 +2.33 
11 205 Laaksonen Milja Myl 12.34 +2.53 
12 186 Salo Neea Tie 12.40 +2.59 
13 188 Pirhonen Henni Tie 13.13 +3.32 
14 198 Viljanen Matilda Tie 13.36 +3.55 
15 185 Leppänen Saaga Myl 13.39 +3.58 
16 194 Hirvonen Janita Tie 14.07 +4.26 
17 204 Rouvinen Milla Tie 14.10 +4.29 
18 192 Johanssen Sorella Tie 15.14 +5.33 
19 196 Suhonen Ida Tie 15.37 +5.56 
20 203 Kouvalainen Katriina Myl 15.50 +6.09 
21 195 Kulmala Vilma Myl 16.58 +7.17 
22 201 Salo Emma Myl 17.24 +7.43 
23 199 Pastila Rebekka Myl 18.39 +8.58 
24 200 Nukarinen Kata Tie 18.39 +8.58 
 
 
D8RR (1.5 km) 
 
Sija Nro Nimi Seura Tulos Ero Sak 
 
1 221 Järvinen Krista Myl 14.35 
2 220 Rissanen Julia Tie 16.35 +2.00 
3 223 Päivähonka Tuuli Myl 16.38 +2.03 
4 222 Rikkonen Anna Tie 17.37 +3.02 
5 218 Paakkinen Jenna Tie 18.33 +3.58 
6 219 Kela Jessika Pa 22.30 +7.55 
7 216 Pirhonen Katja Tie 26.01 +11.26 sak 
8 217 Ojala Vilma Myl 28.35 +14.00 sak 
 

Päivitetty: 19.5.2004
- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja