Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2019 Jukola
Uutiset
Syksyn aluemestaruuskilpailut
Valkeakoskella 22-23.8, Hyvinkäällä 9.9
Muokattu:12.8.2020 >>Lue
AM-oravapolkukilpailu Orimattilassa 26.8.2020
Nyt ilmoittautumaan!
Muokattu:12.8.2020 >>Lue
Pyöräsuunnistuksen SM-viestit
Hopeaa H80-sarjassa
Muokattu:9.8.2020 >>Lue

Järjestäjät - Kansalliset 2.6.2013

Lista päivittyy vielä tarvittaessa

Kilpailunjohtaja

Jorma Hämäläinen
Mervi Suni vara

Ratavalvoja

Harri Kolila SOC

Tuomarineuvosto

.. ..
nimetään myöhemmin

Ratamestari ja -ryhmä

Matti Laitinen
John Laukka, Pentti Karppinen, Tauno Backman, Pekka Raunio

Kartta

Jari Lehtonen

Verkkosivut

Antti Lepola, Juha Kyrö

Tarkistusjuoksut kisa-aamuna

Heikki Vestola, Hannu Laiho, Hannu Heinilä, Jarkko Ryyppö

Kuulutus

Alpo Kumpulainen, Hannu Laiho, Timo Lohikainen

Tulospalvelu

Juha Kyrö, Reima Liikkanen, Antti Lepola

Leimantarkistus

Ari Kyöstilä, Saija Toivola, Olli-Petteri Hirvonen, Tatu Leirimaa, Aleksi Anttila, Henri Munukka, Tommi Leirimaa. Itkumuuri: Hannu Heinilä, Jyrki Tuokko

Väliajat

Veli-Matti ja Tessa Pulli

Maali, karttojen keräys

Timo Hämäläinen, Matti Juhola, Matti Lankinen, Markku Koskela, Aune Eskola

Lähtö 1

Esko Eskola, Lauri Suomela, Jarkko Keinänen, Tauno Backman,Lars Stenstrand, Mika Mäläskä, Jouni Mattila, Arttu Munukka, Juha Kiljunen

Lähtö 2

Pekka Raunio, Juha Rantala, Heikki Lario, Jouni Tourunen, Milla Lohikainen, Risto Orava, Juho Kuoppamäki, Tommi Maasilta, Pasi Turunen

Ravintola

Anne Kuva, Kirsti Pitkänen, Heikki Pitkänen, Anneli Laine, Päivi Ruponen, Päivi Kaipiainen, Irma Lamppu, Riikka Hyvärinen, Teija Vehola

Info

John Laukka, Jenna Kuoppamäki, Susanna Hämäläinen

Tiedottaja

Markku Hämäläinen, hama(at)phnet.fi, puh. 044 272 1810

Rakentaminen

Juha Suomela Pekka Raunio, Juha Vähämartti, Eero Vilja, Simo Kuoppamäki, Simo Ojala, Tauno Backman, Kalevi Aalto, Heikki Mäkelä, Jari Nenonen, Pentti Karppinen, Arttu Munukka, Jouko Tikkanen, Tapio Miettinen, Keijo Kylliäinen, Aarne Koponen Kisa-aikainen päivystys: Simo Kuoppamäki

Opasteet

Tuukka Tuomala

Muksula

Mervi Suni, Maarit Dahlman-Tervala, Kaija Dahlman, Miska Tervala

Kuntorastit

, Teuvo Lehtinen, Eeva Matilainen, Harri Kettunen

Pysäköinti

Ilari Soila, Pertti Kyöstilä, Heikki Mäkelä, Raimo Mölsä, Heikki Veijalainen, Jouko Halso, Antti Vesamäki, Tommi Salo, Sakari Kuisma, Keijo Kylliäinen, Ari Kuva, Marko Hyvärinen, Mikko Anttonen, Harri Henttonen, Jari Nenonen

Palkinnot

Mikko Juhola, Tomi Nieminen, Esa Orava

Ensiapu

Taina Kuoppamäki, Olli Vuori, Satu Wallin, Vuokko Leirimaa, Taisto Siira

Valokuvaus

Harri Hytöen

Yövartiointi

Ari Kyöstilä

Omien juniorien ohjaus

Päivi Orava, Tomi Kurhinen

Turvallisuussuunnitelma

Timo Leirimaa



> Paluu kisan pääsivulle


Päivitetty: 31.5.2013
- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja