Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu
> Valmennus
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2020 Olli jumpalla
Uutiset
Seuran mestaruusyö 13.10
RaVa yömestaruus suunnistettiin Ampumaradalla 13.10.2021
Muokattu:19.10.2021 >>Lue
Halikko-viesti 2021
Kauden päätösviesti Halikko suunnistettiin 10.10 Salossa.
Muokattu:14.10.2021 >>Lue
Koululiikuntaliiton suunnistuskisat Haminassa
16 nuorta Orimattilasta
Muokattu:13.10.2021 >>Lue

Lähtöajat seuroittain - Rastivarsat, Kansallinen
keskimatka 2011, Orimattila


Akilles OK

  H70       10.39    424     20533    Alden Börje                   120491
  H65       11.27    402     17935    Ekholm Hans                   157782
  H65       10.29    373     12453    Liitiäinen Reijo               42123
  H55       10.12    270     30096    Nyström Jan-Eric              156652
  H55       11.06    297     20117    Ollila Jarmo                   51746
  H70       11.05    437     30619    Rönn Ralf                     153322

Asikkalan Raikas

  D21A      12.07    122     19289    Breilin Anniina               141922
  H21B      11.20    601      3662    Breilin Oskar                  59329
  H14       10.14    708     36828    Hirvonen Joni                 154504
  D40       12.36    492     33826    Hirvonen Leena                120450
  H55       11.00    294      8844    Iivonen Risto                  42608
  H21B      11.30    606      6796    Jaakkola Joonas               408183
  H55       10.14    271      6399    Kauppi Hannu                   42605
  H16       12.02    660     34754    Kauppinen Jussi               126482
  D12TR     12.13    803     36962    Kinnunen Velma                 42600
  D21A      11.11     94      3310    Lauronen Sirkka-Liisa         135045
  H50       10.28    246     39379    Lehtinen Jukka                 42602
  H16       11.46    652     24923    Lehtinen Kimi                 410525
  H18       11.06    628     24859    Lehtinen Niko                 407234
  H16       11.20    639     28089    Lindroth Joona                117066
  D18       11.47    677     24890    Lindroth Mona                 138003
  D21A      11.49    113     12522    Liuha Riina                    42606
  D8RR      12.06    874     39455    Lokkila Camilla                47310
  D10RR     11.26    851     39454    Lokkila Emilia                 47309
  D21A      11.23    100      5692    Lusila Milja                   47306
  D16       11.53    691     26487    Niemi Hanna                   117068
  H10RR     10.32    823     34976    Niemi Harri                   142111
  D16       11.45    687     27997    Niemi Heta                    117069
  H70       10.27    418     32676    Niemi Pekka                    42624
  H40       12.07    181     12517    Niemi Seppo                   130488
  H12       10.37    762     91329    Numminen Veikka               137948
  D18       11.35    671     11072    Nykänen Sanna                  59581
  H55       10.08    268      8881    Näsi Antero                   154127
  H8RR      11.48    863     91291    Salminen Joonas               154428

Artjärven Ahjo

  H50       10.26    245     21943    Rutila Jari                    51999
  H60       11.20    334      4319    Siira Taisto                  123700

Askolan Urheilijat

  H10RR     10.36    825     90408    Berg Joona                     51212
  D10RR     11.16    846     90331    Honkasalo Magdalena           152327
  D8RR      12.12    877     90406    Hämäläinen Reetta             152326
  H10RR     10.18    816     90407    Ollikainen Aaro                51205
  D12TR     11.53    793     36403    Sivén Jade                    153768
  D10RR     11.06    841     36402    Sivén Jasna                   153769
  D8RR      12.20    881     36404    Sivén Miisa                   153770
  H10RR     10.02    808     90410    Stenbäck Juhani               152329
  H21B      11.22    602      1173    Tuomi Jouko                    51210
  H21B      11.28    605      1171    Tuomi Pertti                  312866

Delta

  H35       10.19    137      2065    Hytönen Harri                 149133
  H65       10.07    362     26257    Laine Eero                    157950
  H55       10.16    272     22889    Moisander Jouni               117142
  D21A      11.29    103     17644    Orkola Saana                  135709
  H16       11.34    646      7563    Rohula Janne                   58611
  H65       10.47    382     16627    Saarinen Olli                 412841
  H40       11.45    170      4735    Viskari Jukka                 165929
  H12TR     11.37    790     13914    Viskari Juuso                 148318

Epilän Esa

  D70       11.29    585     14904    Vauhkonen Marjatta             49563

Enon Kisa-Pojat

  H65       11.11    394     31011    Kärkkäinen Eero               135846

Espoon Akilles

  H40       11.35    165     27239    Van Camp Richard              142322
  D40       12.10    479     31134    Hanhijärvi Leena               88093
  H45       11.12    206       879    Heikkinen Jari                136068
  H10RR     10.14    814       662    Kuusivaara Joonas              83717
  H35       10.25    140     27596    Kuusivaara Janne              312877
  D12       11.01    774     29613    Kuusivaara Roosa              111206
  H60       11.54    351     33958    Mattila Hannu                 312796
  H45       11.56    228       191    Numminen Hannu                 51251
  H40       11.21    158     15865    Poikonen Kalle                 93568
  H40       11.07    151     35721    Poikonen Risto                125792
  H55       10.26    277     13369    Ranta-Puska Kari              138450
  D35       11.40    469     38508    Rautakorpi Tiina              128139
  D45       12.20    501     22557    Siivola Sari                  127794
  H70       10.45    427     12511    Suonpää Pentti                412549
  H40       11.53    174         0    Uusitalo Tero                      0
  H10RR     10.42    828     10345    Uusitalo Topias               146029
  H12       10.13    750     29360    Uusitalo Tuomas               119861
  H65       11.07    392     12345    Virtanen Markku                51238

Espoon Suunta

  D55       12.01    541      1123    Bergström Anneli              123380
  D21A      11.41    109     45561    Evele-Peltoniemi Inese        119885
  H21A      11.42     52        55    Haaramo Panu                  483249
  H70       10.07    408     23113    Koskinen Lennart              122666
  H40       11.55    175     33868    Lahtinen Terho                166234
  H75       10.15    449     23119    Laurila Pertti                 58544
  H45       11.02    201     22853    Lindroos Jarmo                 74874
  D21A      11.03     90     25174    Linjama Leena                 128725
  D50       12.07    526     13699    Linjama Mirja                 138885
  H40       11.33    164     20305    Loukkalahti Mika               42335
  H45       10.38    189     13402    Pernu Kimmo                    74875
  H14       10.08    705     29185    Pernu Lari                    126352
  H45       11.22    211     27970    Pyymäki Leo                   409225
  D45       12.46    514      5059    Pyymäki Pirjo                 135295
  H65       10.01    359     30623    Rönkkö Paavo                  147739
  H40       11.15    155     28065    Tervakangas Tommi             152277
  H12       10.35    761     21407    Tervakangas Mikko             131164
  H8RR      11.52    865     27306    Tervakangas Juuso             166620
  H70       10.33    421     22845    Vänttinen Seppo               161873
  H60       11.56    352     34571    Väätäinen Seppo               128059
  H21A      10.26     14     15133    Väätäinen Turo                144072

Hauhon Sisu

  D10RR     11.20    848     10078    Hiiri Anni                    135219
  H40       11.43    169      2338    Hiiri Ari                     135221
  H16       11.26    642     22108    Hiiri Lassi                   128185
  H16       11.54    656     22104    Hiiri Markus                   45595
  H40       11.57    176     19566    Koskinen Arttu                166176
  H21A      12.14     68     12574    Ylitalo Aki                   159054

Hiisirasti

  D21A      11.01     89     10719    Laakso Sanna                  155986
  H50       10.48    256     27987    Routsi Jyrki                  410509
  D21A      11.33    105      1361    Saranen Anastasia             483245

Hämeenlinnan Suunnistajat

  D65       10.55    579     17156    Ahonen Ulla                    65587
  H70       10.29    419     17748    Hovikorpi Aarno                44084
  H14       10.38    720      3763    Johansson Viljo               152358
  H35       10.27    141     27340    Koskinen Juho                  49737
  H10RR     10.00    807     36257    Koskinen Paavo                154197
  H10RR     10.40    827     36264    Lautamäki Matias              156720
  H55       11.12    300      5380    Vainio Jarmo                  488370
  D14       11.22    735     20857    Virtanen Anna                 147300
  H21A      10.04      3     17155    Ylis-Junttila Vesa            404628

Hämeenlinnan Tarmo

  D10RR     11.32    854     29345    Haikama Outi                  131965
  D21A      11.43    110     35515    Haikama Reija                  40624
  H35       10.01    128       286    Haikama Tapio                 146066
  D21B      11.27    619      7091    Hammarberg Mervi              148620
  D60       12.43    563        50    Vuorinen Kirsti               138587
  H60       10.38    313     16679    Vuorinen Ossi                 110892

Helsingin Poliisi-Voim.

  H21A      12.02     62      4009    Torri Pauli                   125727
  D75       11.47    594     30431    Viitanen Aila                 159197
  H70       10.01    405     14620    Viitanen Keijo                153906

Helsingin Suunnistajat

  D21A      11.21     99     14531    Arjamaa Heidi                  47878
  H60       11.10    329      3399    Eklund Rolf                    99717
  H65       11.19    398       358    Hakio Risto                   485625
  H60       11.42    345     16364    Hotti Reino                   117769
  D55       12.23    552      8327    Hämäläinen Anneli             138125
  D55       12.07    544      8328    Hämäläinen Riitta             141859
  D65       10.41    572     18264    Isoherranen Kaarina           122720
  H65       10.19    368     18262    Isoherranen Seppo             122719
  H50       10.42    253     17637    Joensuu Raimo                  79700
  H70       10.03    406     18281    Juntunen Olli                 410920
  H50       10.04    234     36170    Karamo Jouko                   46535
  H70       10.17    413     29829    Karjalainen Jouko             122587
  D65       10.51    577     14747    Karvinen Tuulikki             411863
  H70       10.57    433     30236    Kemppainen Eero               137746
  H21A      10.44     23      1615    Koivula Jeppe                 412868
  D60       12.53    568      2502    Koivula Åsa                   119954
  H60       11.00    324     16399    Kuhmonen Kalle                 48928
  H60       11.24    336     13612    Kuparinen Jorma               411534
  D60       12.49    566     18667    Kuparinen Marja               411588
  H35       10.23    139     12007    Kärpijoki Vesa                 75780
  H50       10.38    251     30231    Lampinen Raino                123160
  H16       11.44    651      6216    Lampinen Ville                159159
  H21A      12.10     66      1112    Lassila Mikko                 116704
  H55       10.18    273     15050    Lehto Esa                     126372
  H60       10.46    317     16012    Leino Tapio                    58842
  H40       11.09    152     15130    Liljeström Kimmo               47861
  H60       10.22    305     15123    Liljeström Åge                411749
  D50       12.01    523      5230    Litmanen Päivi                 58550
  H14       10.30    716      7428    Louhi Johannes                165822
  H65       10.37    377     13180    Lousio Alpo                   148694
  H55       10.56    292     29621    Malinen Jouko                 141858
  D21A      11.37    107     38587    Malmi Päivi                   118133
  H65       10.55    386     15788    Mattila Pertti                156213
  D12       10.43    765     17246    Mattila Venla                 312892
  H12       10.23    755     17435    Mattila Verneri               411966
  H12TR     11.33    788     39745    Mehtälä Jesper                409748
  H14       10.24    713      4089    Molnar Daniel                  53828
  D45       12.28    505     11631    Molnar Pia                     53782
  H14       10.10    706     12685    Niemi Kasperi                 144307
  H12       10.03    745     26301    Niemi Topias                  123303
  D50       12.15    530      4377    Ojajärvi Seija                153745
  H70       10.47    428     29162    Ollikainen Eero               133475
  D70       11.35    588     23630    Ollikainen Helvi              133470
  D45       12.42    512      1621    Otsamo Riikka                 128039
  H12       10.29    758     22463    Otsamo Veeti                  117938
  H50       10.56    260     26802    Pajuoja Heikki                137503
  H65       10.03    360     19657    Peitsala Osmo                  46549
  D70       11.25    583      2883    Raatikka Marja                 47838
  H60       11.46    347     10625    Rajamäki Jussi                165831
  D40       12.12    480     14857    Rantamäki Karin                79598
  H40       12.03    179     30714    Rantamäki Reko                 57724
  H75       10.05    444     16004    Ruokonen Keijo                159161
  H45       11.44    222     16314    Salin Timo                    413391
  H12TR     11.25    784     13338    Salonen Aapo                  485472
  D8RR      12.22    882       455    Salonen Elli                  412831
  D35       11.42    470     31846    Sane Mari                     137760
  H45       10.56    198       619    Saranen Aki                   114377
  H12       10.09    748      2233    Saranen Daniel                128318
  H60       11.32    340     16318    Savelainen Jouni              137469
  D60       12.45    564     16319    Savelainen Marketta           153475
  D40       12.28    488     23442    Touru Marianne                 56878
  H18       11.08    629     11927    Tupitsa Juuso                 128235
  D40       12.18    483     12800    Turakainen Irene              119080
  H40       11.17    156      2835    Turakainen Olli               135406
  D12       10.57    772     37389    Turakainen Venla              148714
  D8RR      12.16    879     90628    Turakainen Veera              166615
  D60       12.39    561     30180    Turku Kaija                   122722
  H60       10.32    310     20065    Turku Vesa                    122723
  D45       12.18    500      4203    Tuumi-Niemi Leena             166610
  H40       11.41    168     27261    Tähtinen Timo                 411706
  D21A      12.09    123     27156    Åkerman Anu                   410741
  D21A      11.07     92      6661    Åkermarck Ramona              312903

Hollolan Urheilijat -46

  H8RR      12.00    869     14795    Gröhn Riku                    413129
  D8RR      12.08    875     15715    Gröhn Ronja                   137949
  H35       10.13    134     31247    Gröhn Timo                    148232
  D45       12.12    497      5985    Jaskari Paula                  56972
  H70       10.25    417     34877    Jokipelto Seppo               144520
  H60       10.54    321     18175    Kaukiainen Raimo              144087
  H12       10.27    757     33549    Kemppainen Matti              125814
  D10RR     11.34    855     33555    Kemppainen Veera               90239
  H60       11.12    330      2924    Kivelä Pentti                 161099
  D12TR     12.07    800     33558    Koljonen Annika               166589
  D10RR     11.10    843     33562    Koljonen Erika                     0
  D10RR     11.18    847     38049    Kolstela Hilla                154116
  D12TR     11.57    795     33563    Kopra Ella                    160258
  H60       11.38    343      1022    Pitkänen Reijo                148705
  D8RR      12.24    883     38052    Riutto Eerika                      0
  D10RR     11.00    838     33685    Riutto Emilia                 157972
  H12TR     11.35    789     36280    Salokangas Julius             413372
  H8RR      11.40    859     38053    Salokangas Tiitus             413371
  H55       11.08    298      5323    Sani Mikko                    413124
  D50       12.25    535     10987    Sani Tuula                     90235
  D70       11.33    587     24189    Tahvanainen Pirkko            143578
  H60       10.24    306     23608    Tamminen Kari                  74638
  D70       11.27    584     34847    Tervala Eeva                   50985
  H70       10.51    430     15422    Tervala Unto                   47334
  D12       11.03    775     32595    Vepsä Ida                     152883
  H55       10.34    281     29491    Vilhunen Lauri                159242

Hyvinkään Rasti

  H50       10.44    254     12188    Heikkinen Jarmo                40856
  D70       11.31    586     19456    Jakoaho Ritva                  42004
  H75       10.11    447     19305    Jakoaho Taisto                 51551
  H75       10.27    455     13360    Jokinen Eino                  154224
  H14       10.06    704      6066    Jumppanen Oskari              123319
  H21A      10.08      5     14487    Karetjoki Jouni                42038
  H65       10.05    361     27924    Koivula Keijo                 409375
  D21A      11.31    104     22345    Kyckling Katja                123281
  D55       12.29    555     35695    Miettinen Anneli               42040
  H55       10.46    287     36603    Miettinen Heikki               41997
  H65       11.05    391     23491    Niinimäki Jukka               126588
  H65       10.35    376     27533    Nikkinen Yrjö                 100468
  H50       10.12    238     25555    Parnetti Roy                  135129
  D21A      11.17     97     32886    Partanen Hanna-Riikka          95171
  H35       10.31    143     37796    Partanen Jussi                128157
  D21A      12.01    119     12560    Partanen Paula                142225
  H60       11.22    335      6642    Partanen Risto                128119
  H21A      12.08     65     27801    Partanen Tapani               158509
  H65       10.43    380     25153    Punkero Toivo                  42623
  D55       12.25    553     29200    Raiko Erja                    161605
  H55       10.06    267     29292    Raiko Markku                  161604
  H21A      11.04     33     30661    Salomäki Janne                312915

Itä-Hämeen Rasti

  H65       10.49    383     15008    Einonen Esa                    52194
  H40       11.31    163     36396    Gynther Kimmo                 138167
  D55       12.15    548     13693    Hakkarainen Maria-Leena        57120
  H70       10.13    411     13655    Kvick Aimo                    156682
  H45       11.28    214     25309    Lahtinen Jari                 401939
  H18       11.14    632      4876    Lahtinen Juho                 153437
  D50       11.59    522     13695    Lahtinen Terttu               147789
  H21A      12.32     77     23525    Lahtinen Tuomo                159587
  H45       11.20    210      7270    Liukkonen Jari                117867
  H21A      10.54     28     32198    Malmberg Arto                 126346
  D45       12.26    504     18381    Paronen Hanna                  81810
  H45       10.58    199     25121    Peltola Ilkka                  81744
  D45       12.48    515     33707    Peltomaa Pirjo                127737
  D50       12.21    533       362    Uusitalo Suvi-Päivikki         56303
  H45       10.36    188      5315    Ylönen Kari                   128168

Iitin Pyrintö

  D10RR     11.02    839     37680    Simola Aino                   101267

Inkeroisten Terho

  H70       10.41    425      4456    Salo Eero                      52365
  H40       12.09    182      4455    Sippu Visa                     52358

Joutsenon Kullervo

  H75       10.03    443     26819    Suutari Veikko                487829

Jämsän Retki-Veikot

  H55       10.36    282     16385    Nieminen Hannu                 81948

Rasti-Jyry

  D65       10.45    574     24329    Finnilä-Seitajoki Ulla        128714
  H60       11.34    341     32539    Helin Jorma                    45815
  H55       10.24    276     19781    Herranen Timo                 125069
  H65       10.27    372     12077    Kanerva Unto                  411853
  H60       10.58    323     12731    Nykänen Pentti                145655
  H65       11.17    397     17356    Reinikainen Pentti            122247
  H70       10.09    409     31332    Seitajoki Reijo                45808
  H60       10.34    311      2120    Uljas Risto                   154448

Järvenpään Palo

  H21B      11.36    609     12978    Kervinen Lasse                161654
  H65       10.25    371     23421    Kervinen Unto                  44285
  H65       10.57    387     38865    Paasikallio Martti            161866
  H70       11.01    435     23469    Setälä Toivo                  151091

Kaakon Rasti

  H21B      11.32    607         0    Ruokonen Heikki                56772
  H21A      11.18     40         0    Ruokonen Miika                152079

Kalvolan Keihäs

  H12TR     11.31    787     12576    Johansson Väinö               152115

Kangasala SK

  H35       10.03    129      7757    Iivonen Harri                 128735
  H80       11.07    462      4626    Rantala Mauri                 100099
  H21A      12.36     79     39119    Saarinen Mikko                411766
  H55       10.28    278     20001    Virta Harri                   401025

Karkki-Rasti

  H40       12.01    178      1679    Autio Rauno                    59388
  H40       11.25    160     35267    Havento Jukka                  57034
  H60       12.02    355     30321    Huovila Timo                   42992
  D21A      11.53    115     17075    Nyholm Tanja                   45121
  H35       10.29    142     22905    Rantala Tommy                 117921
  D55       12.13    547     28238    Valonen Eila                   42998
  H55       11.04    296       201    Valonen Tapani                 42999

Karjaan Ura

  H40       11.05    150     40574    Forma Pauli                   138060
  D45       12.32    507       685    Kalenius Regina               141909
  D45       12.44    513     30957    Pääkkönen Tarja               133473

Kauhavan Wisa

  H21A      12.30     76     17718    Korpi Eero                    142185

Keravan Urheilijat

  H60       11.06    327     12606    Heinonen Kari                 485500
  D75       11.53    597     14757    Holopainen Kaarina            114402
  H12       10.05    746     35195    Hyytiäinen Tuomas             143973
  H10RR     10.46    830     22788    Ikola Atte                    409140
  D75       11.49    595     23447    Jalava Aune                   485508
  H75       10.23    453     23428    Jalava Reino                  485519
  D50       12.05    525     19959    Juga Liisa                    154556
  D16       11.43    686     19268    Konga Katja                   122624
  H21A      10.20     11     20453    Layshev Alexey                148824
  D70       11.37    589     25738    Pekkarinen Eila               485554
  H12TR     11.21    782     19285    Redlin Mitja                  159494
  H10RR     10.08    811     36199    Redlin Petja                  144370
  H50       10.34    249      4884    Syrjälä Pertti                 44449
  D75       11.45    593     15255    Vehmanen Marjatta             413312

Koo-Vee

  D21A      11.39    108     22951    Anttila Liisa                 488070
  H21A      11.10     36     29261    Mauriala Jarmo                148831

Kokkolan Suunnistajat

  H21A      11.32     47     35499    Saarela Ville                  48227

Kalevan Rasti

  H21A      10.32     17     26191    Heinonen Mikko                408008
  H21A      11.50     56       807    Mähönen Timo                  100779
  H45       10.46    193      2468    Väänänen Urpo                  94840

Kouvolan Suunnistajat

  D10RR     11.12    844     32836    Espo Elina                    409742
  H60       11.44    346     11498    Espo Matti                     47385
  H65       10.45    381     21300    Hakala Pekka                  153411
  H50       10.16    240     21397    Heikkilä Kari                 144545
  H12       10.11    749     29773    Heikkilä Niklas               118118
  H16       11.22    640     10380    Irtola Miika                  142135
  D65       10.53    578     21198    Karjalainen Hilkka             57407
  H70       10.35    422     26817    Karnaattu Mauri               157469
  H35       10.17    136     15267    Kiintola Jarno                126297
  D35       11.44    471     22972    Laukkanen Marja               117124
  H12       10.17    752     14695    Laukkanen Vili                128169
  H60       10.40    314     27260    Martikainen Sakari            167127
  D10RR     11.28    852     36642    Mattila Elisa                 144637
  H12       10.31    759     36641    Mattila Pyry                  144636
  H40       11.49    172     35915    Parviainen Jari               135714
  D12       10.49    768     28608    Pylvänäinen Henna             120231
  H14       10.36    719     28518    Pylvänäinen Samu              120143
  H45       11.52    226     27971    Pyymäki Aku                   110153
  D16       11.49    689      1822    Pyymäki Alma                  144086
  D14       11.08    728     24097    Pyymäki Elsa                   51194
  D16       11.39    684     23502    Rajala Maria                  135466
  H16       12.00    659     23304    Rajala Matti                  135224
  H80       11.05    461     21276    Ripattila Mauno               114732
  H21B      11.34    608      1149    Salo Jukka                    129275
  H21B      11.26    604     31697    Sjöblom Sami                  126955
  H65       11.23    400     21654    Tuominen Seppo                 54862
  H21A      11.52     57     32425    Tuviala Vesa                   54363

Kuopion Suunnistajat

  D20       12.02    667     10789    Karhunen Anni                 485487

Kymin Suunnistajat

  H40       11.11    153      1637    Kaira Miikka                   49979
  D40       12.20    484     26845    Kurhinen Maria                 54369
  H45       11.08    204      5695    Laine Kimmo                    84551
  H21A      11.22     42     16886    Laine Miika                   125926
  D55       12.09    545     12677    Lehto Ulla                    141962
  H40       11.37    166      9287    Maikkola Esa                   57053
  D14       11.16    732      1360    Metsola Roosa                 153140
  H45       10.32    186     13630    Pirtilä Timo                   83952
  H75       10.21    452     18930    Syrjänen Jukka                 53980
  D50       12.17    531     35843    Töyrylä Marja                 140442

Kärkölän Kisa-Veikot

  H16       11.52    655     35924    Ekholm Henri                  410752
  H40       11.51    173     24428    Laiho Juha-Matti               42755
  D40       12.30    489     22857    Markkola Anu                   47280
  D12TR     12.01    797     37583    Markkola Emmi                  47244
  H10RR     10.34    824     38371    Markkola Topias                47243
  D14       11.12    730     30942    Nieminen Laura                117659
  H50       10.10    237     35559    Nurminen Hannu                 71012
  H40       11.19    157      2394    Rauhamaa Kari                 123244
  H12TR     11.23    783     37584    Rauhamaa Topias                47277
  D60       12.37    560      2881    Suni Tuula                    142605
  H10RR     10.06    810     38370    Virolainen Joni                47279
  D10RR     11.22    849     34451    Virolainen Sara               156126
  H55       10.48    288     10019    Virtanen Aarne                150715
  D55       12.17    549      9836    Virtanen Maarit               154654
  H65       11.21    399      1186    Ylitalo Heikki                409361
  D35       11.48    473     16733    Örn Outi                       47291

Lammin Säkiä

  H60       12.00    354     18137    Heimonen Viljo                 47176
  H14       10.02    702     14391    Huostila Tommi                111273
  D45       12.50    516      5338    Kivinen Maijastiina            47163
  D50       12.19    532       148    Kukkonen Sirpa                 90430
  H8RR      11.58    868     39662    Kärkkäinen Hannes             147896
  H40       12.05    180     12316    Kärkkäinen Mikko               54116
  H10RR     10.24    819     34517    Kärkkäinen Samuli              54117
  H16       11.56    657      1876    Nykänen Jere                  103002
  H12       10.25    756     30988    Nykänen Tomi                  120225
  D50       12.03    524     37010    Tikkanen Leena                 41994
  D21A      12.11    124     34112    Tikkanen Mari-Anna             41992
  H45       10.44    192     37339    Toivonen Jukka                161552
  H8RR      11.42    860     39641    Toivonen Jussi                125266
  H14       10.20    711     24274    Toivonen Juuso                413272
  H45       11.54    227     35456    Vantaala Jouni                 47169
  D10RR     11.14    845     39169    Vantaala Roosa                154431
  H45       11.26    213     31348    Veijola Harri                  71074
  H45       11.10    205     14959    Virtanen Markku               154074

Lappeen Riento

  H21A      10.58     30     31166    Maajärvi Matti                140656
  H65       10.13    365     21191    Saarilaakso Jaakko             53996
  H21A      10.06      4     20458    Taussi Jussi                  109542
  H21A      11.54     58     20457    Taussi Ville                  134942

Lapuan Virkiä

  D21A      11.35    106      2792    Pensas Johanna                130227

Lahden Taimi

  D21B      11.23    617     15748    Andelin Marjaana               82583
  D21A      11.15     96      9632    Andelin Sanna                 139862
  D60       12.47    565     13405    Andelin Tarja                 109771

Leppävaaran Sisu

  H35       10.11    133     22529    Ikola Timo                     40643
  H75       10.17    450      3795    Lahti Heikki                  137893
  D75       11.51    596      3793    Lahti Kaija                   138405
  H60       11.04    326     22867    Tolvanen Mauri                 77990
  H60       10.30    309     22814    Vallden Kari                   50590
  H65       10.53    385     22848    Varonen Arto                  140490
  H14       10.16    709     22689    Varonen Matias                119113
  D10RR     11.30    853     39536    Varonen Netta                 156538
  H40       11.03    149     22852    Varonen Teemu                  54928

Lounais-Hämeen Rasti

  H65       11.13    395       208    Heinonen Heikki               407228
  H70       10.23    416     10830    Juhonsalo Matti               153332
  H10RR     10.56    835     90936    Kaleva Lauri                  166152
  D12TR     12.05    799     36898    Kaleva Marja                  148768
  H70       10.11    410      2049    Salo Pentti                   166642
  H70       11.03    436     28795    Sukki Martti                   46193

Lahden Suunnistajat-37

  H65       11.01    389     15306    Anjala Risto                   44801
  H21A      10.46     24     14234    Anttolainen Aleksi            410761
  H12       10.33    760     29483    Arvela Oskari                 140702
  H70       10.31    420     14975    Avikainen Heino               135000
  D45       12.36    509     15009    Einonen Päivi                  44842
  D21B      11.29    620     35054    Elonen Henni                  117975
  D45       12.30    506     31210    Elonen Jaana                  128013
  H45       11.50    225     21496    Elonen Markku                 142323
  H70       10.55    432     30857    Haapaniemi Aimo               127965
  D45       12.52    517     35427    Harju Leena                   166100
  H21A      10.00      1     15662    Hirvonen Juha                  40601
  H21A      11.14     38     14649    Hirvonen Kimmo                 58686
  D21A      12.13    125     20992    Hirvonen Salla                 40599
  H16       11.40    649     29496    Huotari Lauri                 126004
  H55       10.00    264     14350    Huusari Hannu                  40598
  H21A      12.34     78     16216    Huusari Pauli                    159
  H21A      12.22     72      5644    Huusari Pekka                 120071
  H21A      11.20     41     33544    Huusari Timo                   40595
  H21A      10.16      9     35392    Hyttinen Tomi                  57779
  H21A      11.48     55     17994    Hämäläinen Jani               159982
  H8RR      11.36    857     90412    Hänninen Samuel                    0
  D14       11.04    726     29499    Juhola Minerva                153135
  H45       11.04    202     35147    Juhola Petri                   90780
  H21A      12.28     75     20269    Järnstedt Janne                58685
  D14       11.32    740     19364    Kalenius Camilla              145639
  D12       10.55    771     32621    Kantola Claudia               156260
  H40       11.01    148     13223    Kantola Mika                  154434
  D21A      11.25    101      4415    Karetjoki Miia                 40592
  H21A      12.16     69     35524    Kauppi Ville                  138834
  H45       11.38    219       165    Kirvesmies Juha               125152
  H70       10.43    426     14998    Klinga Esa                    159565
  D35       11.54    476     15372    Koivuniemi Kirsi              159877
  H55       10.42    285     27496    Kotilainen Matti               57918
  D21A      11.51    114     31159    Kuusipohja Leena              130501
  H60       11.18    333     30835    Käyhkö Kari                    40577
  H21A      11.38     50     29750    Lehmusvuori Tomi              135251
  D8RR      12.14    878     90415    Lehmusvuori Enna                   0
  H21A      10.34     18     27875    Leppänen Kristian             117290
  D16       11.37    683     29524    Lindfeld Suvi                 154939
  H70       10.19    414      1375    Luukko Jukka                  140350
  H21A      10.52     27     17169    Matilainen Jarno               58695
  H21A      11.30     46      9348    Matilainen Juha               123749
  H50       10.50    257     22604    Molnar Geza                   110873
  D21B      11.25    618      2463    Niiranen Anniina               83322
  H45       10.48    194     40065    Nykänen Timo                  409078
  D18       11.49    678     26058    Palo Johanna                  140082
  H50       10.32    248     16114    Palo Juha                     128025
  H60       11.52    350     20365    Penttinen Heikki               79371
  D21B      11.13    612      2106    Penttinen Sohvi                92609
  H8RR      11.56    867     38487    Pikkarainen Pyry              153405
  H75       10.13    448     15364    Pohjanpelto Pekka              58689
  H65       10.31    374     15309    Railo Matti                    44805
  H50       10.14    239     18394    Rajala Esa                     90584
  H75       10.19    451     25115    Ranta Esko                    161071
  H80       11.11    464     15377    Riihelä Pauli                 412544
  H75       10.01    442     15399    Riipinen Pentti                40559
  D14       11.20    734     18904    Rujala Emma                   483877
  H70       10.05    407     15369    Salo Markku                   161541
  H65       10.17    367     15380    Savolainen Jukka              409495
  H21A      10.24     13     15465    Sievälä Samu                  113565
  H16       12.06    662      9281    Solonen Joni                   58341
  H45       11.14    207      3850    Sorsa Juha-Antti              120528
  H14       10.04    703     32593    Suhonen Verneri               166204
  H40       11.39    167     20718    Sundqvist Jari                118085
  D40       12.22    485     40074    Sundqvist Sari                 83334
  D35       11.46    472     26850    Tahvanainen Anu                44816
  H65       11.25    401      7427    Turunen Kauko                 410640
  H10RR     10.22    818     36283    Turva Aleksi                       0
  D8RR      12.04    873     90424    Turva Vilma                        0
  H50       10.00    232     14966    Valonen Kari                  159122
  D12TR     12.11    802     38058    Vesalainen Amanda             152037
  H75       10.31    457         2    Virtanen Pertti               142900
  H60       10.44    316     26813    Välimäki Pertti               413352

Lahden Työväen Hiihtäjät

  H70       10.53    431     13407    Karppinen Pentti               50581
  D55       12.27    554     21922    Purhonen Kaija                 50578
  D55       12.11    546     16742    Rinne Annikki                  40556
  H55       10.38    283      5243    Roine Jorma                   100397

Länsi-Uudenmaan Suunnist.

  D60       12.33    558     22843    Suomalainen Marja              45899

Lynx

  D40       12.16    482     25987    Boström Kirsi                  47009
  H10RR     10.28    821       372    Boström Kristian               47008
  H40       11.23    159     12869    Boström Mikael                155867
  D40       12.34    491     27296    Heikkilä Annamari             156711
  H16       11.18    638     24307    Heikkilä Ollipekka            411032
  D8RR      12.18    880     35612    Heikkilä Suvi                 142334
  D14       11.00    724     28384    Heikkilä Tuuli                412815
  D50       12.23    534     27027    Kottonen Annariitta           117811
  H16       11.38    648     15818    Kottonen Arttu                 88528
  H50       10.06    235       104    Kottonen Hannu                126472
  H21A      12.40     81     27242    Leskinen Aleksi               402119
  D45       12.22    502     24651    Ljungqvist-Sarparanta Nin      42078
  D60       12.51    567     18752    Malmsten Beatrice             138370
  H21A      10.38     20     17757    Mattila Aleksi                402737
  H21A      11.36     49     12866    Packalén Totte                126933
  H50       10.36    250      3943    Pajuoja Pekka                 137967
  H8RR      11.54    866     38259    Peltola Arttu                      0
  H8RR      11.46    862     90376    Peltola Eemil                      0
  D45       12.14    498     39907    Ritakallio Maarit              51768
  H45       10.42    191      6962    Ritakallio Timo               159063
  D12       10.51    769     34156    Tilli Henriikka               117320
  H40       11.47    171     15566    Tilli Juha                    139988
  D12TR     11.59    796     35307    Tilli Pauliina                140433
  D40       12.24    486     18263    Tilli Virpi                   140049

Maarian Mahti

  H21A      11.24     43      6638    Vahala Jani                    58234

Mesikämmenet

  H65       10.15    366     16186    Laitinen Matti                 56790
  H65       11.15    396      6009    Mäkinen Matti                 410655
  H65       11.03    390     30260    Pohjola Eino                  165856
  H65       10.41    379     16153    Reijula Tapio                 120484
  H60       11.50    349      4383    Romula Tuomo                  161057
  H70       10.59    434     16152    Tolonen Kalle                 150531

MetsänPoja

  H55       10.54    291     15016    Laatunen Teuvo                 46843
  H40       11.29    162     39103    Niemi Tauno                   138419

Mikkelin Vauhti

  H70       10.15    412     14673    Salminen Kari                 158510

MS Parma

  D21A      11.47    112     21514    Harju Anna-Kaisa              135444
  H50       10.54    259     30095    Huhtala Erkki                 159484
  H21A      10.28     15     26894    Koskikallio Aleksi            125745
  H10RR     10.52    833     35200    Laavainen Aamos               159844
  H21A      11.46     54      8153    Laavainen Mikko                40425
  H21A      12.38     80      8542    Mjøsund Asgeir                408049
  D21A      11.09     93      6967    Mjøsund Katja                 413234
  H21A      11.08     35      6968    Peltola Juha                  119938
  D21B      11.15    613     16367    Peltola Katriina               76688

Mäntsälän Urheilijat

  H45       11.40    220     31174    Antikainen Jarmo              148663
  H8RR      11.50    864     36450    Aronen Eetu                    42767
  H40       11.59    177     12683    Aronen Jyrki                   58610
  H12       10.21    754     29453    Aronen Topi                    42769
  H65       10.51    384       418    Aunola Juhani                  54225
  H21A      11.40     51      6304    Hannula Markus                151085
  H10RR     10.20    817     12843    Koivunen Janne                148580
  D16       11.41    685     30634    Koivunen Nea                  145544
  H12TR     11.27    785     30638    Kärkkäinen Konsta             111072
  D10RR     10.58    837     32527    Kärkkäinen Milla              137785
  H75       10.07    445     16654    Laakso Mikko                  147175
  H21A      10.30     16     34231    Laasanen Teemu                166067
  H21A      10.02      2     17422    Laine Lauri                   123426
  H50       10.08    236     16640    Laine Markku                  409759
  D21A      11.57    117     25371    Mäkinen Elisa                 142331
  H21A      11.00     31     25743    Mäkinen Lauri                 122622
  D14       11.02    725     21304    Mäkinen Riikka                138149
  H21A      11.56     59      3660    Mäkinen Tapani                128107
  H21A      12.26     74     14968    Niskanen Teemu                158823
  H16       11.30    644     14862    Niskanen Tuomo                142218
  H45       10.54    197     35972    Nummela Arto                  161789
  H21A      12.50     86     30189    Nummela Arttu                 161783
  D18       11.41    674     20871    Nummela Iida                  153414
  D14       11.14    731     20909    Nummela Liinu                 152409
  H45       11.24    212     27237    Nykänen Asko                  409018
  H8RR      11.38    858     36059    Pelkonen Elias                 57259
  H10RR     10.44    829     36058    Pelkonen Oula                 137713
  D12       11.07    777     24653    Pelkonen Roosa                156057
  H60       11.16    332     35686    Peltonen Pekka                122620
  H55       10.44    286     23772    Pigg Seppo                     42736
  H10RR     10.12    813     10573    Rosenblad Kristian            148660
  H50       10.40    252     24036    Räihä Pertti                   54878
  D14       11.28    738     29406    Saalo Hanna-Mari              135638
  D12       10.59    773     29313    Saalo Saara                   138194
  D12       10.47    767     29354    Saalo Siiri                   148623
  H60       12.04    356     16634    Saarinen Heikki                95437
  H21A      11.28     45     10463    Saarinen Sauli                112094
  H21A      11.12     37     25397    Sainio Santtu                  51287
  H21A      12.18     70      6309    Silvonen Tomi                 122713
  H35       10.05    130     31379    Uusi-Simola Arto              161802
  H10RR     10.30    822     12832    Uusi-Simola Eemeli             75666
  D21A      11.19     98      3289    Uusi-Simola Heli              126510
  D12       10.53    770     29217    Uusi-Simola Laura             120216
  H60       10.50    319     39676    Uusi-Simola Yrjö               75662
  H45       10.34    187     28288    Väisänen Juha                 413409
  H21A      10.42     22      8830    Örn Antti                     413258

Nastolan Terä

  H60       11.40    344      1023    Kalapudas Risto                46769
  H45       11.16    208      7666    Koistinen Pasi                401230
  D40       12.14    481      1250    Koistinen Taina                65261
  H50       10.02    233      3134    Kuoppala Reijo                124140
  H65       10.09    363     20287    Laukkanen Leo                  54337
  H75       10.09    446      3064    Salmi Jorma                    47190
  D50       12.11    528     13595    Vestola Arja                   54396
  H75       10.25    454     15019    Virtakoivu Martti             113076

Nivalan Urheilijat

  H40       11.27    161     17612    Jokela Jukka                  411924

Närpes OK

  D21B      11.21    616     26537    Leppävuori Carina              94998

Ounasvaaran Hiihtoseura

  D50       12.09    527      1416    Toivonen Kaisu                 49228
  H65       10.59    388      1059    Toivonen Klaus                 49225
  H21A      10.40     21     31199    Tompuri Seppo                 138741
  H21A      12.04     63     32445    Tompuri Tanu                  110094

OK77

  H45       11.34    217     14016    Biström Jan                   166201
  H21A      10.14      8     25194    Donner Jan                    131908
  D20       12.00    666      6833    Ilmoni Rafaela                312873
  H35       10.21    138     18265    Isoherranen Sami              138453
  D35       11.52    475     18123    Isoherranen  Kirsi             46553
  H18       11.16    633     26098    Kankkunen Matias              410617
  D55       12.03    542     13792    Karlström Siv                  44908
  H70       10.49    429     28960    Pasonen Armo                   55010
  H45       10.52    196     28952    Ray Tomas                     161868
  H18       11.10    630      2608    Salervo Mikko                 158743
  D45       12.34    508      5180    Westberg-Arrakoski Annika      89251
  D20       12.04    668     29366    Westerlund Ina                137475
  H18       11.04    627     35144    Visuri Kerkko                 142456

OK Orient

  H55       10.30    279     11484    Bäckman Kaj                   166166
  H45       11.18    209     35508    Eriksson Kim                  125293
  H21A      12.12     67     17512    Fabritius Mikael              123425
  D45       12.40    511     21542    Hasu Helena                    59700
  D14       11.26    737     21241    Hasu Iina                      77899
  H21A      11.26     44     22011    Huttunen Esa                  153747
  D21A      11.27    102     17702    Nyqvist Hanna                 120576
  H21A      10.10      6     25952    Penttinen Topi                413245
  H21A      10.50     26     18556    Reitti Mikko                  161067
  D21A      12.03    120     25713    Sillanpää-Reitti Terhi         45529
  H65       10.11    364      1630    Sten Börje                    152538
  H50       10.24    244     27688    Vuorinen Pekka                117930

Oriveden Ponnistus

  H60       10.28    308     26599    Jarva Risto                    50707

Pihkaniskat

  H55       10.04    266     15253    Hulkkonen Heikki              138737
  H45       11.46    223     11991    Huttunen Matti                161659
  H70       10.37    423     30457    Karila Veijo                  143965
  H45       10.40    190     22580    Karling Harri                 408887
  D10RR     11.04    840     36182    Ketolainen Vilja              156828
  H65       10.21    369     30122    Kivistö Erkki                 161661
  H16       11.58    658      1336    Lousio Janne                   58542
  D45       12.16    499     22373    Nyman Marianne                485599
  H70       11.07    438     28314    Paasonen Seppo                 59205
  H60       10.26    307     14744    Parkkonen Reima                50772
  H70       10.21    415       366    Perkinen Osmo                  52363
  D50       12.27    536     15248    Saarikoski Päivi              138365
  H14       10.18    710     28709    Saukkonen Eemeli               56874
  H14       10.34    718     28612    Saukkonen Samuli               56876
  D45       12.24    503     13540    Sorsa Anne                     52341
  H10RR     10.50    832     37885    Sorsa Antti                   140345
  H45       11.06    203     30640    Sorsa Heikki                   52342

Pirkkalan Hiihtäjät

  H50       10.20    242     10360    Vesala Pekka                  126285

Pitäjänmäen Tarmo

  H60       11.58    353     28993    Helkkula Simo                 128864
  H60       11.26    337      1682    Lassila Heikki                133767
  H21A      12.46     84     14755    Lassila Jussi                 117678
  H60       10.48    318      1681    Tarvainen Juhani              161111

SK Pohjantähti

  H21A      10.36     19      2795    Jurmu Mikko                    49576

Porvoon Urheilijat

  D21A      11.59    118      1272    Jarolf Tanja                  133231
  H60       11.08    328      1693    Saukonoja Jouni               142256
  H55       10.20    274      4100    Toikkanen Jukka               133252

Punkalaitumen Kunto

  H45       11.48    224     25111    Yli-Kauppila Mikko            151106

Päijät-Rasti

  H65       10.23    370     27003    Harkola Hannu                  54014
  H21A      12.44     83     23063    Villa Juha                    142219

Rastihaukat

  H35       10.09    132     20588    Hellstedt Tony                151165
  H35       10.33    144     26292    Mäkelä Mikko                  126599

Raja-Karjalan Suunnist.

  H21A      11.34     48     28933    Kapiainen Tomi                410706
  H45       11.36    218     21072    Raskila Ari                    43324

OK Raseborg

  H12       10.07    747     33831    Rantamäki Atte                137561
  D35       11.50    474     19148    Rantamäki Pernilla            142411
  H21A      11.02     32     33787    Sjöholm Andreas               413136

Rastikarhut

  D21A      12.05    121      5584    Kopra Anu                     167200
  H65       10.33    375     18564    Mattila Kalervo                45289
  D65       10.43    573     18563    Mattila Riitta                 45304

Rastiketut

  H45       11.00    200      1625    Pesola Sakari                 154370

Rasti E4

  D40       12.26    487     20284    Tupitsa Sari                  401392

Raisu Lumous

  H55       11.02    295     20107    Ahlqvist Hannu                312884
  D55       11.59    540     17269    Ahlqvist Kristiina            483851
  D60       12.41    562     34797    Kanerva Marja                 159223
  H45       10.50    195      6745    Karjalainen Heikki            157969
  H55       10.32    280     16985    Laukka Ville                  157098
  H45       11.30    215     23240    Reini Kari                     74808
  H60       10.36    312      4062    Reponen Jouko                 128125
  D55       12.21    551     33789    Reponen Sirpa                 128128
  H50       10.18    241     32195    Vainikka Jari                 159200

Rastivarsat

  D12TR     12.15    804     30982    Anttila Elisa                 411591
  H14       10.22    712     30172    Anttila Juho                  142550
  D14       11.10    729     10868    Hirvonen Kia-Lotta            128027
  D8RR      12.10    876     32841    Hyvärinen Anni                119130
  D18       11.45    676     12379    Hyvärinen Emilia              141745
  D16       11.51    690     14660    Immonen Elina                  94427
  D14       11.30    739     19356    Immonen Ella                  117182
  H10RR     10.10    812     36623    Juhola Iiro                   153743
  D10RR     11.08    842         0    Karjalainen Petra             153744
  D12TR     12.09    801     32843    Kettunen Hilla                153728
  H10RR     10.54    834     32908    Kettunen Otso                 153737
  H14       10.40    721     24248    Kiljunen Eemeli               141765
  H10RR     10.48    831         0    Kousa Henri                   153740
  H10RR     10.26    820     36607    Kulmalahti Roope              159235
  D12TR     11.55    794         0    Kuusela Aino                  153727
  H14       10.00    701         0    Kuusela Iiro                  152842
  H10RR     10.38    826         0    Kuusela Otto                  153729
  H12       10.01    744     29940    Kuva Lassi                    128956
  D14       11.06    727     29143    Kyrö Anni                     117663
  D12       11.09    778     29221    Kyrö Kaisu                    128947
  D18       11.39    673     16883    Lepola Siiri                  152838
  H14       10.32    717     24958    Liikkanen Olli                122174
  D12       10.45    766     34379    Lohikainen Eveliina           156058
  H8RR      11.44    861     36611    Maasilta Aapo                 166484
  H12TR     11.29    786     29937    Munukka Niko                  161542
  D12TR     12.03    798     36613    Nenonen Eriikka               156668
  H14       10.26    714     24243    Orava Aatu                    128777
  H12       10.19    753     29407    Orava Veikka                  128288
  D10RR     11.24    850     38695    Polojärvi Nea                 152841
  H16       11.50    654     11758    Rantala Valtteri              120487
  H10RR     10.04    809     38699    Ruponen Arttu                 153739
  D14       11.24    736     38700    Ruponen Terhi                 153742
  H10RR     10.16    815     36597    Selkee Aatu                   153726
  H14       10.12    707     11691    Tervala Miska                 150473
  D12       11.05    776     29534    Tuominen Krista               133893
  D16       11.47    688     19301    Tuoresjärvi Annika            117200

Riihimäen Suunnistajat

  H40       11.13    154     37313    Rantala Ilkka                 146867
  H16       11.32    645     37511    Rantala Joonas                411699
  H12       10.15    751     37512    Rantala Justus                142206
  D40       12.32    490     37314    Rantala Katja                 142469
  H35       10.07    131      1302    Reeni Esko                    483766
  D65       10.47    575     31370    Reeni Eva                     123441
  H55       10.58    293       709    Viitasalo Harri                88367

Rajamäen Rykmentti

  H60       10.42    315      8347    Korpinen Seppo                 51405
  H45       10.30    185      6266    Kulmala Mika                   65827
  H65       10.39    378     38817    Kyyrönen Heikki               402669
  H55       10.40    284      8321    Niemi Arto                    156779
  D50       12.13    529      8322    Niemi Päivi                   123311
  D21A      11.05     91     32442    Nieminen Outi                 135591
  D55       12.05    543     12628    Ojapalo Anneli                412508
  H50       10.30    247     35962    Ojapalo Ilkka                 412509
  H21A      10.12      7     29678    Parkkinen Jarno               159109
  H35       10.15    135     23088    Perä Tapio                    147315
  H21A      12.06     64     26263    Pulli Antero                  413412
  D45       12.38    510     12507    Salmi Kirsti                   42223
  D21B      11.17    614      8856    Salmi Sari                     42232
  H55       10.22    275     37058    Salmi Veijo                    94145
  H55       10.02    265     15597    Tervo Vesa                     43880
  H55       10.52    290      6651    Turunen Ismo                   43886
  D18       11.37    672     17621    Turunen Maaret                 83672
  D50       11.57    521      6652    Turunen Päivi                  54464
  D65       10.49    576     32817    Väisänen Aune                  54472
  H21A      11.06     34      8353    Väisänen Marko                410505

Saloisten Reipas

  H21A      10.56     29     24691    Sevon Tuomo                   153044

SibboVarga

  D21A      11.45    111     13128    Jauhiainen Lena               483870
  H60       11.28    338     30854    Lankinen Martti                51043
  H21B      11.24    603     25065    Säynäväjärvi Matias            75464
  H18       11.12    631     17848    Väänänen Vili                 117504

SOCAsik

  H60       11.30    339      1562    Karvonen Jorma                 47518
  H65       11.09    393     16514    Koskinen Kari                 157567
  H60       10.20    304      8886    Mäkelä Martti                 156155
  H60       10.56    322     15310    Railimo Matti                 138053

Suunta Jurva

  H50       10.22    243      4827    Tamminen Erkki                150703

Suunta-Sepot

  D60       12.35    559     24160    Palomäki Eila                 159585
  H60       10.52    320     15252    Turunen Erkki                 121256
  D55       12.19    550      2442    Turunen Päivi-Kaarina          55992

Suunta-Veikot

  H45       11.32    216     17628    Helander Rami                 125155

SWE

  H21A      12.48     85         0    Åkerman Anders                 61481

Tampereen NMKY:n Urh.

  H55       11.10    299     31119    Kinkki Seppo                  140348

Tampereen Pyrintö

  D21B      11.19    615     16007    Eskola Marianne                40511
  H55       10.10    269     13956    Eskola Mikko                  152259
  H21A      10.18     10     32063    Leppävuori Ilkka              128048

Turun Metsänkävijät

  H21A      11.58     60     27912    Pajula Kimmo                  488358

Turengin Sarastus

  H45       11.42    221      3061    Kopra Jyrki                    86042

Turun Suunnistajat

  D40       12.38    493      2359    Louhi Katri                   157297

Tuusulan Voima-Veikot

  H60       11.36    342     32498    Holappa Paavo                 140316
  H50       10.52    258     30358    Laukkarinen Kari              157528
  D18       11.43    675      6469    Laukkarinen Jenna             133512
  H14       10.28    715     10416    Lehtoranta Teemu              131530
  D14       11.34    741     32393    Malinen Anni                  152860
  H16       11.48    653     23965    Malinen Olli                  150660
  H16       11.24    641     32337    Mäenpää Aleksi                 44277
  H16       12.04    661     14946    Raitanen Topi                 138717
  H16       11.42    650     16568    Sainio Antti                   89250
  H16       11.36    647     12762    Saleva Eero                   413247
  D16       11.35    682      5055    Tihilä Hanni                  412527
  H16       11.28    643     27553    Tuomaala Eero                 151458
  D14       11.18    733     27483    Tuomaala Sara                 117387

Vaajakosken Terä

  H21A      12.20     71     34122    Summanen Aapo                  95128

Valkeakosken Haka

  H60       11.02    325       866    Koskinen Kaj                   99353
  H60       11.48    348     32259    Pammo Kalervo                  56438
  H21A      12.00     61      8650    Takala Matti                   70318

Vehkalahden Veikot

  D21A      11.55    116     29363    Kemppainen Elisa              411109
  H21A      12.42     82     32707    Ketolainen Juha-Ville         485533
  H21A      11.44     53     12451    Käyhkö Jarno                  142634
  H21A      11.16     39     38803    Laiho Aapo                    150708
  H55       10.50    289     22214    Lehto Jarmo                   140282
  H21A      10.48     25     18138    Liuha Jarkko                  107254
  H21A      12.24     73     35442    Mattila Tuomas                 93320
  H21A      10.22     12     15505    Ratilainen Rauno              411132
  D21A      11.13     95     16889    Timperi Riikka                117462

Virtain-Ruoveden Suunnist

  H50       10.46    255      5063    Kauppinen Matti               402352

XYZ

  H75       10.29    456     14115    Asikainen Ville               312807
  H80       11.13    465     14113    Kimpimäki Kauko                90400
  H80       11.09    463     14119    Luonteri Tapani               159900
  H60       11.14    331     13481    Terävä Seppo                  137474
> Paluu kisan pääsivulle


Päivitetty: 26.5.2011
- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja