Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2015 kuusitalkoissa
Uutiset
Syyskokous ja palkitsemiset
To 28.11 19.00 kerholla
Muokattu:18.11.2019 >>Lue
Halikko-viesti takana
Ykkönen 24., kakkosella hyvää yritystä
Muokattu:27.10.2019 >>Lue
Seuranmestaruudet 2019
Seuranmestaruudet on ratkottu.
Muokattu:22.10.2019 >>Lue

Rastivarsojen kansalliset 25.5.2003 Mustajärvellä

[TULOKSET]

[RASTIVÄLIAJAT]

[Radat ja kilpailijoiden reitit (käy piirtämässä omasi)]

Reittipiirrokset ja radat vain seuraavien sarjojen osalta:
D21A, D21C, D35, D40, D45, D50, D55, D60, D65, D16, D18, D20
H21A, H21B, H21C, H35, H40, H45, H50, H55, H60, H65, H70, H75, H16, H18, H20

KILPAILUOHJEET

Kilpailussa noudatetaan SSL:n sääntöjä ja järjestäjän ohjeita.

KILPAILUN JOHTO

Kilpailun johtaja:		Heikki Jokinen
Ratamestari:		Jouni Wallin 
Nuorten radat:		Jouni Tourunen
ATK:			Mikko Juhola
Valvoja:			Juhani Jaskari LS-37
Tuomarineuvoston pj:	Arvo Martikainen LS-37	
Tuomarineuvosto:		Jukka Savolainen LS-37
			Tauno Niemi IHR
KARTTA

Suunnistuskartta 6-värinen, 5/2003, 1:10000, A4, käyräväli 5 metriä. Sarjoissa H/D8-H/D14 tulostekartta 6-värinen, 5/2003, 1:10000, A5, käyräväli 5 metriä. Kartat ovat muovikotelossa. Mallikartta esillä lähtöpaikalla.

EMITNUMEROT JA VUOKRAKORTIT

Tarkista lisenssinumero ja emitkortin numero lähtölistasta ja ilmoita virheistä Infoon ennen klo 10.15. Emitkortin toimivuuden voit tarkastaa mallirastilla. Vuokratut emitkortit voit noutaa Infosta, johon ne on myös kilpailun jälkeen palautettava.

SARJAT, MATKAT JA LÄHTÖPAIKKA

Sarja	km	lähtö		Sarja	km 	lähtö  

H21A	6.4	1		D21A	4.50	1
H21B	4.775	1		D21C     2.425	1
H21C	3.225	1
H35	5.25	1		D35	3.225	1
H40	5.25	1		D40	3.225	1
H45	4.775	1		D45	3.20	1
H50	4.50	1		D50	3.20	1
H55	3.80	1		D55	2.475	1
H60	3.20	1		D60	2.425	1
H65	3.20	1		D65	2.425	1
H70	2.475	1		
H75	2.475	1

H20	5.25	1		D20	3.225	1
H18	4.50	1		D18	3.225	1
H16	3.225	1		D16	2.425	1
H14	2.9	2		D14	2.5	2
H12TR	2.0	2		D12TR	2.0	2
H10RR	2.4	2		D10RR	2.4	2
H8RR	2.4	2		D8RR	2.4	2
Rastireitti on merkitty maastoon siimarilla ja lisäksi mustavalkoisella nauhoituksella.

Tulostekartan erikoismerkki X rastimääritteissä on muurahaispesä.

VIITOITUKSET

Viitoitukset ja värit selviävät opaspaalulta.

KÄYMÄLÄT, PUKEUTUMIS- JA PESEYTYMISPAIKAT

Puuceet lähtöpaikoille menevän opastuksen varrella n. 300 metriä kilpailukeskuksesta. Pukeutuminen ulkotiloissa tai pesupaikalla. Pesupaikalle, jossa lämmin vesi, johtaa opaspaalulta viitoitus.

MALLIRASTI

Sijaitsee opaspaalun vieressä. Mallirastilla on 0-leimasin jossa voit tarkistaa emitkortin toimivuuden.

KILPAILUNUMEROT

Kaikki kilpailijat käyttävät numeroita. Numero otetaan itsepalveluna lähtöalueelta.

EMITTARKASTUSKORTTI JA RASTIMÄÄRITTEET

Kilpailussa on käytössä Emitleimaus. Tarkastuskortti on otettavissa lähtöalueella ja kilpailija merkitsee itse siihen kilpailunumeronsa. Rastimääritteet itsepalveluna lähtöalueella. Erillisiä rastimääritepusseja ei jaeta. Lähdön 2 rastimääritteet on painettu kartan taakse (H/D14 ja nuoremmat).

LÄHTÖ

Kilpailija suorittaa ohjatusti Emitkortin nollauksen kolme minuuttia ennen lähtöaikaa. Kilpailija siirtyy minuuttia ennen lähtöaikaa sarjatunnuksellaan varustetun karttaämpärin viereen. Muovikotelossa olevan kartan saa ottaa karttaämpäristä lähtöhetkellä. Kilpailija on itse vastuussa, että ottaa oman sarjansa kartan. Lähdön 2 (H/D14 ja nuoremmat) kartat saa minuuttia ennen lähtöaikaa. RR- ja TR-radat saavat opastusta ja kartan käteensä minuuttia ennen lähtöaikaansa.

KIELLETYT ALUEET

Tonttimaille ja viljellylle pellolle meno on ehdottomasti kielletty.

ENSIAPU

Kilpailukeskuksessa on ensiapupiste. Vakavammat tapaukset kuljetetaan Orimattilan terveyskeskukseen.

LÄHTÖPAIKAT

Lähtöviitoitukset selviävät opaspaalulta Kilpailussa on kaksi lähtöpaikkaa. Lähtöpaikasta 2 lähtevät sarjat H8RR, D8RR, H10RR, D10RR, H12TR, D12TR, H14 ja D14. Muut sarjat lähtevät lähdöstä 1. Lähtöpaikalle 1 on matkaa 1400 m ja lähtöpaikalle 2 on matkaa 350 m. Lähtö 2 on lähtöpaikalle 1 menevän viitoituksen varrella. Lähtöviitoitukset ovat tietä pitkin.

MAALI

Kilpailija leimaa Emitkortin maaliviivalla ja siirtyy maaliintulojärjestyksessä kortintarkistukseen. Suorituksen ollessa hyväksytty, kilpailija laittaa tarkistuskortin roskasankoon ja poistuu paikalta. Hylkäysehdotuksen tullessa kilpailija siirtyy leimantarkistukseen toimitsijan ohjauksen mukaisesti. Kilpailunumerot ja hakaneulat kilpailija laittaa maaliintulon jälkeen pahvilaatikoihin.

KESKEYTTÄNEET

Keskeyttäneen kilpailijan on ehdottomasti tultava normaalisti maalin kautta.

RASTIVÄLIAJAT

Rastiväliajat ovat saatavilla Infosta

MUKSULA

Muksula sijaitsee kilpailukeskuksessa puolijoukkueteltassa.

PALKINNOT

Palkittavien määrä selviää tulostaululta erilliseltä listalta. Pääsarjojen H21A ja D21A sekä H/D8RR, H/D10RR, H/D12TR ja H/D14 palkinnot jaetaan kuulutuksen mukaan. Muiden sarjojen palkinnot on noudettavissa palkintopöydältä kuittausta vastaan, kun sarjojen tulokset ovat valmistuneet.

KILPAILUONNEA TOIVOTTAA RASTIVARSAT

Rastivarsojen kansalliset 25.5.2003 Mustajärvellä LÄHTÖLUETTELO

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H21A



   1    10.10     22982  40606  Mäkelä Perttu             VeVe
   2    10.11      6994  58797  Kemppi Joni               TuMe
   3    10.12     15133  43487  Väätäinen Turo            EsSu
   4    10.13     15021  44424  Heczko Robert             KangSK
   5    10.14      4567  40118  Koskela Jarmo             OK77
   6    10.15     15505  58626  Ratilainen Rauno          Lynx
   7    10.16     19566  45579  Koskinen Arttu            HauSi
   8    10.17     29392  402031 Vähänen Sami              TP
   9    10.18     15205  43906  Harjamäki Petri           Delta
  10    10.19     15297  51526  Lund Henrik               Orient
  11    10.20     26960  82506  Toivanen Pekka            KR
  12    10.21     27801  53706  Partanen Tapani           HyRa
  13    10.22     28065  43501  Tervakangas Tommi         EsSu
  14    10.23     13223  43907  Kantola Mika              RR
  15    10.24     22905  43003  Rantala Tommy             KaRa
  16    10.25     22893  44484  Kivelä Tuomas             Raus
  17    10.26     27242  402119 Leskinen Aleksi           Lynx
  18    10.27      6304  42740  Hannula Markus            MU
  19    10.28     46304  23352  Berge Hallvard            EsSu
  20    10.29     31515  58875  Ääri Mikko                MaMa
  21    10.30      1118  43538  Länsiluoto Jaakko         EsSu
  22    10.31     10091  40879  Vertainen Jukka           RastiE4
  23    10.32      7757  49875  Iivonen Harri             KangSK
  24    10.33      6082  76647  Valonen Samuli            VaHa
  25    10.34      8560  89405  Huuhtanen Panu            Delta
  26    10.35     31675  51508  Liljeström Nils           Orient
  27    10.36     37657  44990  Roine Kaj                 LS-37
  28    10.37     33775  43896  Pikkarainen Toni          HyRa
  29    10.38      6309  52196  Silvonen Tomi             IHR
  30    10.39     20305  42335  Loukkalahti Mika          EsSu
  31    10.40     31932  48117  Tahvonen Matti            PR
  32    10.41     15786  47965  Niemi Tuomas              Lynx
  33    10.42     37896  44333  Virta Sami                TuMe
  34    10.43     20309  42389  Vehkamäki Tero            EsSu
  35    10.44     30661  51590  Salomäki Janne            HyRa
  36    10.45      1679  42995  Autio Rauno               KaRa
  37    10.46     17606  84550  Rajala Jari               RiSu
  38    10.47     18528  42369  Katajisto Jukka-Pekka     EsSu
  39    10.48      3188  92943  Räty Janne                Raus
  40    10.49      1790  49080  Laitinen Petteri          KangSK
  41    10.50     10463  42739  Saarinen Sauli            MU
  42    10.51     12330  40503  Kankaanpää Timo           OK77
  43    10.52      1645  51204  Saarela Jarno             KyS
  44    10.53      2065  47339  Hytönen Harri             LS-37
  45    10.54     24467  46868  Orava Esa                 Delta
  46    10.55     17913  50926  Harju Antti               KR
  47    10.56     32707  43555  Ketolainen Juha-Ville     EsSu
  48    10.57     23616  74811  Pohjola Pasi              Lynx
  49    10.58     34594  89132  Mikkonen Jyri             Pihkan
  50    10.59      4640  43540  Louekari Sami             EsSu
  51    11.00     24771  43902  Erkkilä Jukka             RR
  52    11.01     25086  42812  Johansson Jari            Orient
  53    11.02     24115  82668  Keinänen Antti            EsSu
  54    11.03     22738  44844  Mikkonen Timo             HyRa
  55    11.04      1154  46256  Savonen Timo              HlS
  56    11.05     24138  92908  Ståhl Markus              SV
  57    11.06     29958  50270  Sivén Kalle               IkNV
  58    11.07       345  43550  Koponen Ville             Lynx
  59    11.08     33151  53253  Piiparinen Panu           Delta
  60    11.09     32607  45155  Ikävalko Petri            KangSK
  61    11.10     39103  52205  Niemi Tauno               IHR
  62    11.11     23063  46787  Villa Juha                PäijRa
  63    11.12      3590  45080  Huovila Miikka            KaRa
  64    11.13     15887  48932  Ahvonen Jyrki             HS
  65    11.14     31838  43529  Mäkilä Jussi              EsSu
  66    11.15      6313  65265  Lamminen Perttu           Rasti88
  67    11.16      6317  57402  Bister Tero               Raus
  68    11.17     11573  43505  Sireeni Jarmo             EsSu
  69    11.18     33798  42744  Karhu Kimmo               MU
  70    11.19     14649  40599  Hirvonen Kimmo            LS-37
  71    11.20     10030  48053  Lindeqvist Juuso          PR
  72    11.21     37796  42045  Partanen Jussi            HyRa

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H21B



 101    11.20     20268  52583  Salojärvi Antero          EE
 102    11.22     12978  44243  Kervinen Lasse            JäPa
 103    11.24     27963  54113  Laitinen Alpo             LaKa
 104    11.26     14760  46771  Kalapudas Antti           RaRe
 105    11.28     29497  54120  Laitinen Lauri            LaKa
 106    11.30      3076  56604  Joentausta Marko          NaTe
 107    11.32     13623  58151  Kuparinen Pekka           HS
 108    11.34     24595  54124  Ylä-Jääski Petri          LaKa

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H21C



 111    10.24     39027  83426  Ettanen Martti            HU-46
 112    10.26      6111  53879  Lassila Marko             RiSu
 113    10.28      8830  40548  Örn Antti                 LS-37
 114    10.30     10807  83450  Kalojärvi Antero          KouRa
 115    10.32     29091  50930  Riivari Veijo             KaaRa
 116    10.34     32289  52190  Lahti Timo                RaRe
 117    10.36         0  47279  Virolaine Leo             KärKV
 118    10.38      1302  43932  Reeni Esko                RiSu
 119    10.40     25613  51522  Weckman Ove               Orient
 120    10.42      2642  58644  Huhtala Antti             RaHa
 121    10.44     16485  46818  Kuitunen Tuomas           IPR
 122    10.46     19138  83348  Tiainen Mikko             KouRa
 123    10.48      1149  43207  Salo Jukka                KuUS
 124    10.50      8963  402041 Manninen Reijo            Mesik

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H35



 128    10.01     37788  401900 Piirainen Jyrki           Raus
 129    10.03      7585  88513  Ruusu Juha                HS
 130    10.05      9963  54321  Ewalds Ben                AOK
 131    10.07      5295  58217  Tikkanen Petri            LamSä
 132    10.09       986  40913  Määttälä Marko            KPV
 133    10.11      7724  49882  Lehtonen Jorma            Eräp
 134    10.13     30481  53849  Launis Kasperi            Raus
 135    10.15     19224  43991  Karjala Jarmo             Delta
 136    10.17      9199  46813  Taskila Sakari            LeSi
 137    10.19      7497  75321  Heikkinen Harri           HS
 138    10.21      2394  47278  Rauhamaa Kari             KärKV
 139    10.23     16535  83442  Koski Harri               KeU
 140    10.25      4455  52358  Sippu Visa                InkTe
 141    10.27     17620  48410  Jokela Harri              SV
 142    10.29     30976  93595  Peltola Jarkko            KPV
 143    10.31     14949  74545  Rujala Pasi               NaTe
 144    10.33     34506  46703  Manerus Eero              PetPe
 145    10.35     32687  401108 Ketomaa Vesa              AR
 146    10.37      8765  91866  Kuuluvainen Juha          LS-37
 147    10.39     18571  75313  Ijas Markku               Raus
 148    10.41     14939  55079  Rehberger Markku          HS
 149    10.43      4505  40905  Rytkönen Veli-Matti       RastiE4

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H40



 152    10.51      8533  56301  Mitikka Hannu             SV
 153    10.53     34576  47281  Lamminpää Antti           KärKV
 154    10.55      6745  52680  Karjalainen Heikki        SuVe
 155    10.57     27688  40259  Vuorinen Pekka            Orient
 156    10.59     33815  46794  Jussila Esko              PäijRa
 157    11.01     25121  52200  Peltola Ilkka             IHR
 158    11.03     21397  43234  Heikkilä Kari             KuUS
 159    11.05     28288  42760  Väisänen Juha             MU
 160    11.07     21044  82779  Hietaoja Jarkko           HS
 161    11.09     20500  40282  Nyholm Thomas             Orient
 162    11.11     14959  57914  Virtanen Markku           LamSä
 163    11.13      3134  47189  Kuoppala Reijo            NaTe
 164    11.15     33371  52178  Elfvengren Hannu          IHR
 165    11.17      3850  52665  Sorsa Juha-Antti          HyRa
 166    11.19      7723  49871  Lehtonen Risto            Eräp
 167    11.21     16571  42790  Julkunen Seppo            Orient
 168    11.23      5929  52195  Valkonen Pasi             IHR
 169    11.25     22604  53828  Molnar Geza               LS-37
 170    11.27     14229  47226  Loukusa Juha              RaPe
 171    11.29      5349  55532  Nurminen Juha             LamSä
 172    11.31     35984  50821  Mäkinen Jouko             MU
 173    11.33     25309  52202  Lahtinen Jari             IHR

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H45



 177    10.00     19781  45824  Herranen Timo             Jyry
 178    10.02     26670  52181  Seppänen Hannu            IHR
 179    10.04     22303  44993  Paulin Arvo               Delta
 180    10.06     21205  46599  Nikkanen Esa              KouRa
 181    10.08      1660  51585  Salomäki Hannu            HyRa
 182    10.10     38515  40163  Yli-Ikkelä Antero         AOK
 183    10.12     10079  56602  Aronen Ari                NaTe
 184    10.14     24429  24429  Antell Kai                KeU
 185    10.16     18916  54604  Töyrylä Teuvo             KyS
 186    10.18     13240  53883  Liimatainen Heikki        RiSu
 187    10.20     24718  56665  Nyberg Henry              Orient
 188    10.22      3090  47185  Pelkonen Heikki           NaTe
 189    10.24     30096  40159  Nyström Jan-Eric          AOK
 190    10.26      9727  43939  Kapanen Jarmo             RiSu
 191    10.28      2163  55009  Kurki Timo                Tapiot
 192    10.30      4374  93167  Tuomivaara Martti         IitPy
 193    10.32     31481  57643  Hartikka Olli             EKSu
 194    10.34       654  57520  Hyvönen Jarmo             RR
 195    10.36      2510  51333  Nieminen Kari             EsSu
 196    10.38      6980  48906  Lång Jan                  LiePa
 197    10.40     23761  52354  Karjalainen Sakari        HS
 198    10.42     18394  90548  Rajala Esa                LS-37
 199    10.44     28302  57386  Laurila Markku            VierJy
 200    10.46     11086  50421  Räihä Juha                JäHS
 201    10.48     18567  54943  Salminen Pertti           KeU
 202    10.50     22214  50967  Lehto Jarmo               KyS
 203    10.52       709  53989  Viitasalo Harri           RiSu
 204    10.54      4226  42806  Nokelainen Reijo          PorvU
 205    10.56     23772  42736  Pigg Seppo                MU
 206    10.58     25066  51996  Rutila Jukka              ArtjA
 207    11.00     20107  40536  Ahlqvist Hannu            RaHa
 208    11.02     20473  50130  Lillandt Michael          AOK
 209    11.04     14618  51058  Seppänen Timo             SV
 210    11.06     17588  54381  Kytö Jarmo                NaTe
 211    11.08     27639  44289  Suominen Tauno            JäPa
 212    11.10       456  56105  Aalto Antti               RiSu
 213    11.12      6651  43886  Turunen Ismo              RR

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H50



 217    10.00      6712  45330  Puolakka Pekka            RasKa
 218    10.02     25166  83821  Tiilikainen Teuvo         HlS
 219    10.04      9837  50582  Sarkkinen Heino           LTH
 220    10.06     12731  45816  Nykänen Pentti            Jyry
 221    10.08      1201  82793  Sairanen Pekka            KyS
 222    10.10     17239  46366  Mouhu Reijo               RaKaS
 223    10.12     23402  44247  Hirsimäki Raimo           JäPa
 224    10.14     30835  40577  Käyhkö Kari               LS-37
 225    10.16     16364  47855  Hotti Reino               HS
 226    10.18     16634  95437  Saarinen Heikki           MU
 227    10.20     15550  40609  Kuikko Seppo              VeVe
 228    10.22      1022  46761  Pitkänen Reijo            RaRe
 229    10.24      4319  51995  Siira Taisto              ArtjA
 230    10.26      8886  42618  Mäkelä Martti             SOC
 231    10.28      6133  57720  Mikander Bo-Erik          AOK
 232    10.30      8881  42603  Näsi Antero               AR
 233    10.32     29491  47333  Vilhunen Lauri            HU-46
 234    10.34     25137  51247  Ruohoniemi Aimo           EsAk
 235    10.36      8500  47920  Viirto Kari               HS
 236    10.38     11498  47385  Espo Matti                SipRa
 237    10.40     16633  42733  Inkinen Martti            MU
 238    10.42     10696  42117  Sillman Esa               SV
 239    10.44      1023  46769  Kalapudas Risto           RaRe
 240    10.46       201  42999  Valonen Tapani            KaRa
 241    10.48     16374  47890  Kivimäki Matti            HS
 242    10.50     26807  47362  Tani Ossi                 SipRa
 243    10.52     11485  40244  Bäckman Jan-Erik          Orient
 244    10.54     30210  47906  Hotti Markku              HS

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H55



 248    10.00     14644  40492  Kinnari Seppo             Pihkan
 249    10.02     21298  46624  Töyrylä Hannu             KouRa
 250    10.04     13209  43877  Kantola Arvo              RR
 251    10.06        16  53940  Raula Seppo               HS
 252    10.08     30445  44253  Vuorio Olavi              JäPa
 253    10.10     15218  44494  Huttunen Kari             KeU
 254    10.12     27042  40642  Hovi Kari                 LS-37
 255    10.14     17321  48261  Jokinen Leo               KoS
 256    10.16      6642  42025  Partanen Risto            HyRa
 257    10.18     12342  54880  Nenonen Mauri             EsSu
 258    10.20     17073  44891  Hokkanen Jarmo            TVV
 259    10.22     32014  86366  Forsblom Lars             KouRa
 260    10.24     13612  47886  Kuparinen Jorma           HS
 261    10.26     31320  55381  Jaakola Oiva              RiSu
 262    10.28     20287  54337  Laukkanen Leo             NaTe
 263    10.30     38865  53906  Paasikallio Martti        JäPa
 264    10.32      8833  44814  Örn Juhani                LS-37
 265    10.34     22858  91998  Vannas Hannu              KeU
 266    10.36      2924  47336  Kivelä Pentti             HU-46
 267    10.38       357  46555  Kujala Keijo              Delta
 268    10.40     16186  50430  Laitinen Matti            Mesik
 269    10.42     23401  74694  Ahvenainen Seppo          JäPa
 270    10.44     15543  40621  Harju Timo                VeVe
 271    10.46     11500  40247  Björklund Urpo            Orient
 272    10.48     38817  44260  Kyyrönen Heikki           RR
 273    10.50      4062  56110  Reponen Jouko             LiiTu
 274    10.52     18137  47176  Heimonen Viljo            LamSä
 275    10.54     15123  47913  Liljeström Åge            HS
 276    10.56      1059  49225  Toivonen Klaus            OH
 277    10.58     23417  44288  Karri Kari                JäPa
 278    11.00     15291  44471  Nieminen Olavi            KeU
 279    11.02     15380  40554  Savolainen Jukka          LS-37
 280    11.04     12073  54036  Kytöjoki Juhani           Jyry
 281    11.06     23165  43504  Sireeni Juhani            EsSu
 282    11.08      7212  45519  Hiirijoki Pentti          SuSe
 283    11.10     21654  54862  Tuominen Seppo            KouRa
 284    11.12     12911  45048  Ahonen Reino              JoKu
 285    11.14     23420  44296  Salminen Markku           JäPa
 286    11.16     16519  46270  Niemi Antero              HlS
 287    11.18     13309  54881  Varjonen Antero           RR
 288    11.20      7427  44800  Turunen Kauko             LS-37
 289    11.22     37222  42033  Vähänen Jukka             HyRa
 290    11.24      3041  50780  Kuitunen Keijo            IPR
 291    11.26     33958  56454  Mattila Hannu             EsAk
 292    11.28       142  82006  Pökälä Pekka              AR
 293    11.30     28862  56102  Hakala Simo               Tapiot
 294    11.32     16002  40638  Valtee Pertti             HS
 295    11.34     15753  44476  Lindholm Asko             KeU
 296    11.36     23421  44285  Kervinen Unto             JäPa
 297    11.38     11602  47335  Sikiö Matti               HU-46

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H60



 302    10.00     10730  52901  Rantanen Erkki            HlS
 303    10.01     31332  45808  Seitajoki Reijo           Jyry
 304    10.02     13497  50581  Karppinen Pentti          LTH
 305    10.03     23422  51759  Torvikoski Jouko          JäPa
 306    10.04     30624  40647  von Alfthan Christian     OK77
 307    10.05     30236  40655  Kemppainen Eero           HS
 308    10.06     26529  41665  Rosti Heikki              RaJu
 309    10.07     24728  40552  Tahvanainen Pertti        LS-37
 310    10.08     26817  47364  Karnaattu Mauri           SipRa
 311    10.09     30455  46541  Lindeman Osmo             HS
 312    10.10     31011  58918  Kärkkäinen Eero           EsSu
 313    10.11     13655  52141  Kvick Aimo                IHR
 314    10.12      6673  53874  Hovinen Simo              KeU
 315    10.13      1186  47287  Ylitalo Heikki            KärKV
 316    10.14       422  47868  Etholen Börje             HS
 317    10.15     32670  50971  Hjelm Kalevi              EKSu
 318    10.16     13173  42205  Niemistö Raimo            Örnen
 319    10.17      4942  52693  Kinnarinen Ilpo           SuVe
 320    10.18     21865  42732  Kemppainen Olavi          MU
 321    10.19     13205  43933  Reeni Antti               RiSu
 322    10.20      3811  47899  Ovaskainen Jorma          HS
 323    10.21     15322  58701  Martikainen Arvo          LS-37
 324    10.22     13162  42190  Koski Matti J             SV
 325    10.23     16010  71247  Ahokas Veikko             HS
 326    10.24     31816  40575  Mankki Veikko             LS-37
 327    10.25      5675  43719  Määttänen Pekka           PertPe
 328    10.26       366  52363  Perkinen Osmo             Pihkan
 329    10.27      4456  52365  Salo Eero                 InkTe
 330    10.28       358  47893  Hakio Risto               HS
 331    10.29     13666  44803  Jokinen Esko              LS-37

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H65



 335    10.36     34863  46758  Suokas Kyösti             RaRe
 336    10.37     16004  51742  Ruokonen Keijo            HS
 337    10.38     30133  45693  Venhola Juhani            LeSi
 338    10.39     23428  51275  Jalava Reino              KeU
 339    10.40     14975  40604  Avikainen Heino           LS-37
 340    10.41      1156  46543  Numminen Kimmo            MeKo
 341    10.42     30856  76531  Miettinen Raimo           NaTe
 342    10.43      3840  50001  Siitonen Pauli            HPV
 343    10.44      4639  40504  Rantala Toivo             LeSi
 344    10.45     24515  43552  Koponen Pentti            EsSu
 345    10.46     15019  59270  Virtakoivu Martti         NaTe
 346    10.47     16654  42731  Laakso Mikko              MU
 347    10.48     17234  43322  Salmi Tarmo               RaKaS
 348    10.49     10190  47854  Salo Raimo                HS
 349    10.50     32536  52136  Huuhtanen Jorma           Delta
 350    10.51     23113  43475  Koskinen Lennart          EsSu

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H70



 354    10.01      4413  56626  Suikkanen Ilmo            SKVuoksi
 355    10.03     15469  56600  Kujala Hannu              NaTe
 356    10.05      4437  46386  Mänttäri Seppo            LappRi
 357    10.07      3795  45681  Lahti Heikki              LeSi
 358    10.09     30474  54008  Vanhala Toivo             Pihkan
 359    10.11     20047  52889  Mäki Hannu                KangSK
 360    10.13     16587  79599  Partanen Antero           HS
 361    10.15     31717  47381  Suvanto Tauno             SipRa
 362    10.17      8880  42615  Hakala Matti              AR
 363    10.19      3064  47190  Salmi Jorma               NaTe
 364    10.21     25160  82282  Kopra Antti               LS-37
 365    10.23     31716  47363  Hasu Veikko               SipRa
 366    10.25     14119  480654 Luonteri Tapani           XYZ
 367    10.27     26926  40650  Niemi Osmo                HS
 368    10.29      8870  42616  Leskinen Kauko            AR

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H75



 372    10.41      8810  42607  Iivonen Kauko             AR
 373    10.43     17092  44852  Seuna Olli                TVV
 374    10.45        10  43938  Kapanen Kalevi            RiSu
 375    10.47      3077  47184  Joentausta Antti          NaTe
 376    10.49     30104  51292  Paavilainen Arvo          KeU
 377    10.51     33655  54879  Räihä Viljo               JäHS
 378    10.53     14113  45876  Kimpimäki Kauko           XYZ
 379    10.55      7590  44929  Lindholm Tor              Delta

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H20



 382    11.37      2402  44486  Kemppainen Teemu          KeU
 383    11.39     25568  43851  Breiling Oliver           RR
 384    11.41     17534  40243  Bäckman Ronny             Orient

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H18



 387    11.42       436  47300  Nurminen Matias           KärKV
 388    11.44     10566  40242  Bäckman Robin             Orient
 389    11.46      3659  75412  Rintanen Marko            Mesik

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H16



 392    10.00     22118  56258  Tani Mikko                SipRa
 393    10.02      3657  75409  Rintanen Tuomo            Mesik
 394    10.04      8835  57725  Sairanen Ilari            KyS
 395    10.06      7475  87907  Mikander Christopher      AOK
 396    10.08      3700  88552  Lamminpää Lauri           KärKV
 397    10.10     16881  89361  Soila Kalle               RaVa
 398    10.12     35234  52191  Lahti Aki                 RaRe
 399    10.14     25991  51334  Nieminen Tuomas           EsSu
 400    10.16     22074  55855  Metsola Antti             KyS
 401    10.18      2102  46763  Pitkänen Juha             RaRe

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H14



 600    10.00      5031  50877  Ahokas Niila              IitPy
 601    10.02      1113  83674  Molnar Attila             HS
 602    10.04      3209  56963  Salminen Markus           IHR
 603    10.06     32200  51532  Bäckman Mårten            Orient
 604    10.08      8579  54320  Ewalds Jan                AOK
 605    10.10     22716  88543  Tani Jukka                SipRa
 606    10.12      3660  76597  Mäkinen Tapani            MU
 607    10.14       833  50893  Kärkelä Ismo              IitPy
 608    10.16     12428  45172  Virtanen Valtteri         LamSä
 609    10.18         0  47242  Pulkkinen Jesse           KärKV
 610    10.20     25781  51061  Ståhl Joakim              SV
 611    10.22     25743  74491  Mäkinen Lauri             MU
 612    10.24     25575  55854  Metsola Jaakko            KyS
 613    10.26     23525  52204  Lahtinen Tuomo            IHR

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H12TR



 635    10.00     33950  54311  Töyrylä Ville             KyS
 636    10.02     15483  46811  Komi Antero               RaVa
 637    10.04      9122  52162  Valkonen Henri            IHR
 638    10.06      3026  51510  Weckman Joakim            Orient
 639    10.08      3481  92910  Mitikka Henri             SV
 640    10.10     18969  46810  Hämäläinen Olli           RaVa
 641    10.12      9851  88072  Mikander Max              AOK
 642    10.14      3896  480691 Väyrynen Niko             IHR
 643    10.16     15473  56631  Tourunen Joona            RaVa
 644    10.18      8563  56098  Pinomäki Petja            VaHa
 645    10.20     25758  53805  Simola Mikko              IitPy
 646    10.22     24110  49227  Toivonen Kalle            OH
 647    10.24      5763  51528  Nyholm Filip              Orient
 648    10.26     25608  82492  Sillman Jean              SV
 649    10.28     10324  46812  Leirimaa Tommi            RaVa

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

H10RR



 670    10.09     22120  50884  Laaksonen Matti           IitPy
 671    10.11     10323  46807  Leirimaa Tatu             RaVa
 672    10.13      8899  52172  Valkonen Lauri            IHR
 673    10.15      4355  55801  Töyrylä Jussi             KyS
 674    10.17     10275  46808  Syrjäläinen Jani          RaVa
 675    10.19      4142  92909  Mitikka Markus            SV
 676    10.21     13204  57842  Ewalds Jon                AOK
 677    10.23      4876  56300  Lahtinen Juho             IHR
 678    10.25     25810  50883  Ahokas Peetu              IitPy
 679    10.27     14283  77894  Korhonen Juho             KouRa

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D21A



  77    10.58     31212  56669  Huhta Henna-Riikka        KangSK
  78    11.00     19095  44812  Laurila Anne              AR
  79    11.02     19110  54944  Salminen Mirva            KeU
  80    11.04     32886  95171  Partanen Hanna-Riikka     HyRa
  81    11.06     35528  55847  Rantanen Marja            AR
  82    11.08     24042  42191  Sevanto Sanna             SV
  83    11.10     14961  43913  Francke Astra             RR
  84    11.12     23086  47908  Erola Larissa             KangSK
  85    11.14     19148  43484  Rantamäki Pernilla        EsSu
  86    11.16     37326  57062  Liimatainen Maija         RaHa
  87    11.18     18705  43437  Saarikko Senni            TP
  88    11.20     46620  66362  Terova Bohdana            TuS
  89    11.22     15372  40585  Koivuniemi Kirsi          LS-37
  90    11.24     10259  45257  Mannila Anne-Mari         Lynx
  91    11.26      1766  45652  Grönholm Tiia             SV
  92    11.28     16486  43924  Anttila Mervi             Pohjant
  93    11.30     10072  42611  Iivonen Katja             AR
  94    11.32     16488  50005  Paronen Anniina           LiePa
  95    11.34      2544  40914  Määttälä Johanna          KPV
  96    11.36     27156  44433  Annus Anu                 KR
  97    11.38       205  45124  Roine Virpi               Delta

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D21C



 405    10.21     16733  47291  Suni Outi                 KärKV
 406    10.23     29514  83358  Kuitunen Elina            IPR
 407    10.25      5985  56972  Jaskari Paula             HU-46
 408    10.27      3227  51988  Sankalahti Katja          KuUS
 409    10.29     10677  87911  Yli-Ikkelä Jenni          AOK
 410    10.31     17038  83763  Leinonen Kati             JäPa

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D35



 413    10.54       130  47905  Kekäläinen Kaija          HS
 414    10.56      4791  40538  Myllys Leena              RaKaS
 415    10.58     10520  90215  Toivola Saija             Pihkan
 416    11.00      4143  44843  Hyvönen Tuija             LS-37
 417    11.02     11631  53782  Molnar Pia                HS
 418    11.04     28940  43990  Karjala Piritta           Delta
 419    11.06      9988  47225  Loukusa Minna             RaPe
 420    11.08     15808  83828  Lankinen Hanna            HS
 421    11.10      3379  53855  Launis Teija              Raus
 422    11.12      3305  50253  Haakana Heli              EsSu
 423    11.14     16504  52896  Koski Anja                KeU
 424    11.16         0  46805  Martin Eva                OLGSeeland

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D40



 427    11.20     30247  47907  Salmi Maija               HS
 428    11.22     13695  52203  Lahtinen Terttu           IHR
 429    11.24      5338  47163  Kivinen Maijastiina       LamSä
 430    11.26     33725  47282  Lamminpää Susanna         KärKV
 431    11.28      6652  54464  Turunen Päivi             RR
 432    11.30     29136  44810  Kirvesmies Vuokko         LS-37
 433    11.32     18381  81810  Paronen Hanna             IHR
 434    11.34     13699  51325  Linjama Mirja             EsSu
 435    11.36     13595  54396  Vestola Arja              NaTe
 436    11.38      4678  46822  Niemelä Tiina             Raus

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D45



 440    10.56     20507  40165  Nyström Margita           AOK
 441    10.57     33466  45331  Puolakka Päivi            RasKa
 442    10.58     16373  47919  Ampuja-Viirto Margit      HS
 443    10.59      5155  54397  Rantalainen Tuija         NaTe
 444    11.00     35843  54001  Töyrylä Marja             KyS
 445    11.01     23431  51056  Seppänen Leila            SV
 446    11.02     17269  40648  Ahlqvist Kristiina        Lynx
 447    11.03     17906  47295  Mallat Hannele            KärKV
 448    11.04      4390  40164  Yli-Ikkelä Marika         AOK
 449    11.05     12677  52749  Lehto Ulla                KyS
 450    11.06     32727  51521  Weckman Lena              Orient

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D50



 452    11.10     34854  75859  Rinne Eila                LTH
 453    11.11     31492  42209  Vähänen Pia               HyRa
 454    11.12     18855  47900  Ovaskainen Sinikka        HS
 455    11.13     17379  83444  Rantalainen Arja          NaTe
 456    11.14     16742  40556  Rinne Annikki             LS-37
 457    11.15     28494  48900  Kivimäki Maija            HS
 458    11.16     21922  50578  Heitto Kaija              LTH
 459    11.17      2562  56443  Karjalainen Riitta        HS
 460    11.18     24072  47263  Liikonen Hilkka           KärKV
 461    11.19     18667  47888  Kuparinen Marja           HS

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D55



 463    11.01     30491  45689  Hakkarainen Anu           LeSi
 464    11.03     13667  44802  Jokinen Auli              LS-37
 465    11.05     15125  47912  Liljeström Irma           HS
 466    11.07      7276  53885  Hovinen Riitta            KeU
 467    11.09     30870  50579  Karppinen Eija            LTH
 468    11.11      6458  43532  Mikkonen Ritva            EsSu
 469    11.13     29308  44819  Kallio Riitta             LS-37
 470    11.15     16337  47869  Etholen Rose-Marie        HS
 471    11.17     37401  54885  Nenonen Maija             EsSu

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D60



 474    10.41     14904  49563  Vauhkonen Marjatta        EE
 475    10.43      9234  46816  Kemppainen Outi           MU
 476    10.45      7591  44930  Lindholm Else             Delta
 477    10.47     24189  40551  Tahvanainen Pirkko        LS-37
 478    10.49      9440  43551  Koponen Riitta            EsSu
 479    10.51     39618  46542  Lindeman Gunnel           HS
 480    10.53     24329  45809  Finnilä-Seitajoki Ulla    Jyry

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D65



 482    11.01      3793  45680  Lahti Kaija               LeSi
 483    11.03     23447  23447  Jalava Aune               KeU
 484    11.05     16116  50424  Rintanen Eila             Mesik

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D20



 486    11.42      4966  42996  Valonen Riina             KaRa
 487    11.44      2377  47918  Viirto Heini              HS

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D18



 489    11.46      5356  46856  Tourunen Sara             RaVa
 490    11.48     22634  53919  Laine Hanna               RaVa

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D16



 492    10.01     15172  81742  Peltola Elina             IHR
 493    10.03     34145  45009  Leijola Laura             Delta
 494    10.05     27154  51523  Weckman Jennifer          Orient
 495    10.07      2116  54946  Salminen Mervi            KeU
 496    10.09      7587  56897  Aalto Leena               RaVa
 497    10.11     25077  83675  Molnar Julianna           HS
 498    10.13      6661  40278  Åkermarck Ramona          Orient

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D14



 618    10.34       335  51303  Antell Saara              KeU
 619    10.36     24236  71012  Nurminen Matleena         KärKV
 620    10.38     25417  52578  Rajala Jenni              LS-37
 621    10.40      4496  46814  Komi Katariina            RaVa
 622    10.42     25369  75362  Hietaoja Nelli            HS
 623    10.44     22127  51516  Åkermarck Erica           Orient
 624    10.46     23244  57041  Simola Jenni              EsSu
 625    10.48      3823  55367  Tourunen Heini            RaVa
 626    10.50      4854  53807  Laaksonen Elina           IitPy
 627    10.52     25174  51326  Linjama Leena             EsSu
 628    10.54      3104  75327  Veikkola Sanna            LamSä
 629    10.56      2824  52147  Henttonen Emmi            RaVa
 630    10.58     24235  83809  Lamminpää Hilla           KärKV

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D12TR



 655    10.36     17043  44294  Kärkkäinen Emilia         MU
 656    10.38     25358  47245  Nurminen Roosa            KärKV
 657    10.40     15165  81744  Peltola Riikka            IHR
 658    10.42     15045  76627  Kuoppala Suvi             NaTe
 659    10.44      7041  51512  Åkermarck Victoria        Orient
 660    10.46      3701  56994  Koskela Salla             LHR
 661    10.48     10005  52356  Karjalainen Saana         HS
 662    10.50     18743  42768  Onninen Lotta             MU
 663    10.52     10338  46809  Syrjäläinen Tanja         RaVa
 664    10.54     15162  75322  Krum Tarja                SV
 665    10.56     25754  88553  Lamminpää Vilma           KärKV
 666    10.58     48169  83761  Espo Carita               SipRa
 667    11.00      3536  75310  Sundbäck Jasmin           SV

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D10RR



 681    10.35     15781  46819  Nieminen Hanna            EsSu
 682    10.37     13235  52174  Väyrynen Noora            IHR
 683    10.39     11499  83760  Espo Maria                SipRa
 684    10.41     17044  89317  Kärkkäinen Karoliina      MU
 685    10.43      2425  40583  Paronen Marianna          IHR
 686    10.45     18945  46806  Myrsky Julia              RaVa
 687    10.47     13300  79770  Kuoppala Elina            NaTe
 688    10.49     16300  82011  Hietaoja Essi             HS
 689    10.51     16811  79962  Weckman Josefin           Orient
 690    10.53     10314  56898  Aalto Susanna             RaVa
 691    10.55     16810  79961  Weckman Joanna            Orient
 692    10.57     15779  54374  Tani Leena                SipRa
 693    10.59      7997  93584  Krum Panjai               SV
 694    11.01     13738  95181  Sulander Janita           NaTe
 695    11.03     25371  83795  Mäkinen Elisa             MU

H21A H21B H21C H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H20 H18 H16 H14 H12TR H10RR D21A D21C D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D20 D18 D16 D14 D12TR D10RR D8RR

D8RR



 698    10.01         0  58962  Lamminpää Nuppu           KärKV
 699    10.03     28168  53808  Ahokas Hetta              IitPy
 700    10.05      7546  40278  Åkermarck Alexandra       Orient

Päivitetty: 25.5.2003
- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja