Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 uralla
Uutiset
25mannassa 23. kerta
Sadan joukkoon sijalla 99.
Muokattu:13.10.2019 >>Lue
Tulevan toiminnan suunnittelua
Nyt on aika vaikuttaa ensi vuoden toimintasuunnitelmaan
Muokattu:11.10.2019 >>Lue
Seuran yömestaruudet Sammalistossa 16.10.
Seuran mestaruuskilpailujen viimeinen osakilpailu on yökisa ja se kisataan 16.10. keskiviikon Yökupin yhteydessä .
Muokattu:14.10.2019 >>Lue

Keskimatkan kansallinen 3.5.2009 Orimattilassa

 

Tulokset:

 
H21A 6,2 km  
1) Tero Föhr VeVe 37.59, 2) Marko Väisänen RR 38.38, 3) Petri Noponen Delta 39.14, 4) Jarkko Liuha VeVe 40.00, 5) Jarno Käyhkö VeVe 40.14, 6) Janne Weckman VeVe 41.13, 7) Matti Töyrylä VeVe 41.46, 8) Mikael Salo Orient 42.03, 9) Lauri Sorsa MU 42.47, 10) Petri Kiiskinen RasPi 43.12, 11) Marko Loukkalahti Delta 43.43, 12) Anders Åkerman Malungs 43.47, 13) Mikko Reitti Orient 44.26, 14) Jukka Erkkilä RR 45.46, 15) Juha-Ville Ketolainen VeVe 45.58, 16) Timo Ahvenainen MU 46.16, 17) Rauno Ratilainen VeVe 46.30, 18) Jouni Mäkäräinen S-JKL 46.54, 19) Toni Pikkarainen HyRa 46.56, 20) Pekka Huusari LS-37 47.00, 21) Jani Söyring SipRa 48.38, 22) Tapani Partanen HyRa 48.57, 23) Kimmo Niemi HyRa 49.08, 24) Jani Hämäläinen LS-37 49.16, 25) Lauri Mäkinen MU 49.20, 26) Juha Villa PäijRa 49.30, 27) Ville Keskisaari LapVi 50.23, 28) Perttu Sorsa MU 50.30, 29) Alexey Burago Gulfstream 50.48, 30) Jarno Matilainen LS-37 51.30, 31) Mikko Lepistö HauSi 51.57, 32) Samu Sievälä LS-37 52.03, 33) Ossi Karvonen KuUS 52.10, 34) Nils Liljeström Orient 52.52, 35) Janne Järnstedt LS-37 52.53, 36) Tomi Silvonen MU 53.12, 37) Aki Ylitalo HauSi 53.16, 38) Jouni Tukiainen HyRa 53.32, 39) Pasi Asikainen JoKu 53.39, 40) Tomi Kapiainen RaKaS 53.43, 41) Pauli Juutilainen KeU 53.54, 42) Otto Loukkalahti Delta 54.20, 43) Janne Räty RasKe 54.57, 44) Jukka Pajula LapVi 55.54, 45) Sergey Smirnov Gulfstream 57.10, 46) Sergey Grushin Gulfstream 57.39, 47) Juha Tilli Lynx 58.06, 48) Juha Hirvonen LS-37 59.31, 49) Timo Gröhn HU-46 1.00.13, 50) Andrey Zaboykin Gulfstream 1.00.31, 51) Lasse Lepistö HauSi 1.05.42, 52) Vesa Ylis-Junttila HlS 1.05.44, 53) Mikko Tani SipRa 1.06.32, 54) Matti Raitoharju RaLu 1.07.01, 55) Tommy Rantala KaRa 1.08.40, 56) Rauno Autio KaRa 1.14.58, 57) Sergey Kalougine InkTe 1.17.29, 58) Markku Rehberger HS 1.29.26, 59) Arto Malmberg IHR 1.58.12 
 
H21B 3,3 km  
1) Jukka Laine HU-46 30.34, 2) Lasse Kervinen JäPa 31.38, 3) Jesper Andersson RaJu 38.33, 4) Juha Villikka KooVee 53.58, 5) Oskar Breilin AR 55.07, 6) Joonas Jaakkola AR 1.41.02 
 
H35 4,6 km  
1) Harri Iivonen KangSK 36.23, 2) Jari Johansson Orient 36.59, 3) Sauli Saarinen MU 37.32, 4) Arto Lilja AnttU 37.42, 5) Antero Pulli RR 39.43, 6) Arttu Koskinen HauSi 39.59, 7) Mika Sihvonen JuvU 40.13, 8) Harri Hytönen LS-37 41.02, 9) Sami Isoherranen OK77 41.13, 10) Kristian Leppänen LS-37 43.36, 11) Mika Kantola LS-37 44.29, 12) Juha-Matti Laiho KärKV 46.34, 13) Ville Viisanen ORa 47.07, 14) Mika Salonen SipRa 47.40, 15) Esa Vesterinen HyRa 48.40, 16) Jaakko Pitkänen Orient 49.15, 17) Patrik Starck Orient 49.45, 18) Sami Rapo OJy 53.12, 19) Timo Ikola LeSi 57.32, 20) Marko Lassila RiSu 59.59, 21) Niko Torvela LeSi 1.00.23, 22) Ilpo Pasanen KaRa 1.05.35, 23) Ari Mustonen HS 1.12.59, 24) Esko Reeni RiSu 1.27.51 
 
H40 4,6 km  
1) Tommi Tervakangas EsSu 34.01, 2) Ari Kotiharju IkNV 34.21, 3) Tomas Ray OK77 35.33, 4) Tero Suutari SipRa 35.51, 5) Jouko Jylhä EsSu 36.08, 6) Mika Loukkalahti EsSu 36.18, 7) Kari Rauhamaa KärKV 36.25, 8) Sakari Taskila LeSi 37.13, 9) Ossi Heikkilä S-JKL 37.38, 10) Max Lindfors OK77 37.41, 11) Pasi Turunen NaTe 37.50, 12) Janne Turpiainen HyRa 37.59, 13) Kimmo Gynther IHR 38.53, 14) Mika Kulmala RR 39.18, 15) Marko Rantanen HU-46 40.27, 16) Juha Haapamäki SuSe 41.15, 17) Timo Pirtilä EKSu 41.50, 18) Jussi T Borgenström HyRa 41.56, 19) Panu Haaramo EsSu 42.05, 20) Jari Sundqvist LS-37 42.44, 21) Anders Lindahl AOK 44.40, 22) Heikki Kotiranta HU-46 45.25, 23) Veli-Matti Rytkönen EsSu 46.04, 24) Peter Tallberg AOK 46.07, 25) Mikko Heikkinen HU-46 46.09, 26) Jarkko Heikkinen VeVe 46.10, 27) Tuomas Ojanen HS 46.52, 28) Arto Mikkola NaTe 46.59, 29) Visa Sippu InkTe 47.59, 30) Reima Vainio MU 48.50, 31) Markku Elonen LS-37 49.29, 32) Jyrki Louhi HS 49.42, 33) Pasi Koistinen NaTe 50.56, 34) Jyrki Kopra TurSa 51.00, 35) Ville Jäkälä SKVuoksi 51.32, 36) af Anders Hällström OK77 52.36, 37) Tuomo Ahola KangSK 56.09, 38) Markku Reiman JäPa 1.01.17, 39) Seppo Niemi AR 1.02.15, 40) Kasperi Launis Raus 1.08.13 
 
H45 3,3 km  
1) Ilkka Peltola IHR 21.44, 2) Jarmo Tonder KR 23.50, 3) Juha Kirvesmies LS-37 24.47, 4) Ari Enroth RR 24.56, 5) Asko Nykänen MU 25.10, 6) Pasi Valkonen IHR 26.29, 7) Timo Neuvonen MulPa 27.14, 8) Markku Huostila LamSä 27.25, 9) Pertti Sorri RaHa 28.10, 10) Sakari Pesola RasKe 28.15, 11) Peter Stenbäck AOK 29.18, 12) Timo Nykänen MU 29.27, 13) Raino Lampinen HS 30.47, 14) Reijo Kuoppala NaTe 31.09, 15) Pekka Vesala PirHi 33.15, 16) Matti Heikkilä MU 33.34, 17) Kenneth Reinikka HyRa 33.51, 18) Harri Vänttinen EsSu 34.08, 19) Kimmo Laine KyS 34.11, 20) Kim Eriksson Orient 34.14, 21) Reijo Hyvönen HS 34.30, 22) Jari Hirn NaTe 34.56, 23) Petri Kotro SipRa 35.59, 24) Juha Palo LS-37 36.12, 25) Olli Hyyppä LS-37 36.20, 26) Jukka Lehtinen AR 36.33, 27) Ari Hietanen KuUS 37.03, 28) Markku Ijas Raus 37.12, 29) Juha Väisänen MU 37.34, 30) Asko Karjalainen IitPy 39.42, 31) Pertti Tuomi AskU 40.22, 32) Andrei Kulagin HS 41.23, 33) Eero Koskivirta EKSu 42.20, 34) Heikki Karjalainen Raus 43.19, 35) Sauli Ojala VeVe 46.12, 36) Jukka Vuorinen EsSu 48.12, 37) Jarmo Kankkunen OK77 48.52, 38) Raimo Lind HyRa 49.49, 39) Pekka Hakulinen EsSu 50.06, 40) Arto Lehtinen AR 50.11, 41) Jari Liukkonen IHR 52.18, 42) Antti Lamminpää KärKV 56.06 
 
H50 2,8 km  
1) Jarmo Lehto VeVe 22.04, 2) Jouko Karamo HS 23.03, 3) Juha Nousiainen NaTe 23.29, 4) Teuvo Laatunen MP 23.40, 5) Pekka Kittilä HlS 24.03, 6) Jouko Malinen HS 24.38, 7) Matti Tikkanen LamSä 24.40, 8) Heikki Pelkonen NaTe 25.11, 9) Juhani Pitkänen YlöjU 26.21, 10) Heikki Liimatainen RiSu 26.23, 11) Roy Parnetti HyRa 26.38, 12) Kari Valonen LS-37 26.44, 13) Reima Liikkanen LTH 27.41, 14) Seppo Kinkki TaNMKY 28.20, 15) Jouni Markku MulPa 28.59, 16) Antero Yli-Ikkelä AOK 29.09, 17) Jukka Alho RR 29.20, 18) Seppo Laitinen Kalske 29.32, 19) Hannu Kottonen Lynx 30.05, 20) Jari Järvinen HlT 30.30, 21) Antti Karvinen Orient 30.36, 22) Jan Lång MSParma 30.45, 23) Kari Heikkilä KuUS 30.56, 24) Seppo Pigg MU 32.02, 25) Ilkka Ojapalo RR 32.50, 26) Harri Viitasalo RiSu 33.54, 27) Carl Selenius Pihkan 34.33, 28) Ari Lahtinen PäijRa 36.12, 29) Kai Antell KeU 36.19, 30) Timo Herranen Jyry 36.37, 31) Ilkka Koskelainen IitPy 39.41, 32) Arto Ikonen Raus 40.59, 33) Timo Glad Jyry 42.16, 34) Jari Vainikka Raus 43.34, 35) Mikko Saleva TVV 45.30 
 
H55 2,6 km  
1) Esa Lehto HS 19.43, 2) Antero Näsi AR 21.17, 3) Reijo Pitkänen HU-46 21.49, 4) Ossi Tani SipRa 22.33, 5) Mikko Sani HU-46 22.34, 6) Ari Ovaska TarpSu 22.36, 7) Vesa Tervo RR 23.37, 8) Tapani Valonen KaRa 23.43, 9) Kari Käyhkö LS-37 24.04, 10) Heikki Saarinen MU 24.32, 11) Jan-Eric Nyström AOK 24.56, 12) Risto Iivonen AR 25.00, 13) Kauko Salonen KyS 25.35, 14) Jouni Saukonoja PorvU 25.44, 15) Jarmo Rönnqvist OK77 25.58, 16) Pekka Liukkala HauSi 26.25, 17) Urpo Ranta NaTe 27.28, 18) Hannu Ahlqvist Raus 27.31, 19) Risto Suominen SuSi 28.04, 20) Hannu Nieminen JRV 28.08, 21) Kalervo Pammo VaHa 28.17, 22) Pentti Nykänen Jyry 28.21, 23) Pertti Välimäki RR 28.37, 24) Seppo Kiuru HU-46 29.08, 25) Hannu Huusari LS-37 29.22, 26) Matti Paasikoski EsSu 29.34, 27) Lauri Vilhunen HU-46 29.47, 28) Risto Kalapudas NaTe 30.01, 29) Raimo Hyyryläinen JuvU 30.03, 30) Raimo Kaukiainen HU-46 30.10, 31) Jarmo Vainio HlS 30.28, 32) Simo Sorsa MU 30.45, 33) Kimmo Nykänen PyhtVo 31.31, 34) Seppo Väätäinen EsSu 31.33, 35) Timo Valkonen RR 31.45, 36) Seppo Terävä XYZ 32.30, 37) Lasse Myllyaho KeuKi 33.12, 38) Markku Raiko HyRa 33.21, 39) Hannu Kauppi AR 36.56, 40) Jorma Roine LTH 44.55, 41) Martti Lappalainen Navi 47.53, 42) Taisto Siira ArtjA 1.00.09 
 
H60 2,4 km  
1) Mauri Tolvanen LeSi 19.09, 2) Juhani Nippala Jyry 20.25, 3) Pertti Nieminen RR 20.41, 4) Hannu Töyrylä KouRa 21.41, 5) Jorma Hyyryläinen Navi 21.44, 6) Vesa Turku HS 21.48, 7) Risto Wessman Delta 21.50, 8) Reijo Mouhu RaKaS 22.03, 9) Kari Valldén LeSi 23.08, 10) Tauno Pajala EsSu 23.09, 11) Seppo Tuominen KouRa 23.10, 12) Jouko Andelin LaTa 23.36, 13) Tapio Leino EsSu 23.55, 14) Tapio Reijula Mesik 24.09, 15) Kauko Turunen LS-37 24.32, 16) Timo Peltola MSParma 24.38, 17) Seppo Korpinen RR 24.47, 18) Börje Sten AOK 24.51, 19) Åge Liljeström HS 25.47, 20) Paavo Rönkkö EsSu 25.48, 21) Urho Ryytty SKVuoksi 25.54, 22) Hannu Lahti PäijRa 25.57, 23) Reino Hotti HS 26.23, 24) Matti Espo SipRa 26.35, 25) Unto Kervinen JäPa 26.43, 26) Eero Leppäkorpi LeSi 26.45, 27) Pertti Salonen HauSi 26.47, 28) Pentti Reinikainen HTH 26.50, 29) Rauli Heinonen LeSi 26.58, 29) Veikko Pellinen JoKu 26.58, 31) Reijo Liitiäinen AOK 27.10, 32) Ilmari Mäkilä EsSu 27.42, 33) Aarno Saviaho HyRa 27.43, 34) Matti Sikiö HU-46 27.46, 35) Antti Mustranta HS 28.10, 36) Heikki Heinonen LHR 28.20, 37) Matti Laitinen Mesik 28.32, 38) Aimo Partanen HaukivKi 29.04, 39) Antero Niemi LHR 29.07, 40) Kalle Kuhmonen HS 29.10, 41) Pentti Kivelä HU-46 29.15, 42) Jukka Vähänen HyRa 29.53, 43) Markku Virtanen EsAk 30.11, 44) Reino Parikka EsAk 30.14, 45) Pertti Immanen OrPo 30.18, 46) Viljo Heimonen LamSä 30.47, 47) Alpo Lousio HS 31.01, 48) Martti Paasikallio JäPa 31.54, 49) Pekka Sillanpää HauSi 32.50, 50) Kari Karri JäPa 32.53, 51) Risto Partanen HyRa 33.20, 52) Kari Sane HS 33.31, 53) Jukka Aunula Jyry 34.00, 54) Pekka Nieminen LS-37 34.03, 55) Unto Tanttu KeU 35.05, 56) Olli Saarinen Delta 35.14, 57) Klaus Toivonen OH 35.57, 58) Kari Tamminen HU-46 36.17, 59) Kalevi Ilonen Orient 45.25, 60) Hans Ekholm AOK 45.27, 61) Jorma Helin Jyry 47.52, 62) Tapio Tukiainen HyRa 50.24, 63) Heikki Mattila Iisu 52.03, 64) Jarmo Hokkanen TVV 53.41, 65) Hannu Sihvonen Kalske 55.02, 66) Aarne Mörsky LTH 1.38.17 
 
H65 2,2 km  
1) Jouko Torvikoski JäPa 18.35, 2) Seppo Isoherranen HS 18.47, 3) Pekka Niemi AR 19.30, 4) Jukka Luukko LS-37 19.53, 5) Risto Sirola KeU 19.56, 6) Aarno Hovikorpi HlS 20.05, 7) Erkki Kivistö Pihkan 20.08, 8) Matti Railo LS-37 20.10, 9) Pekka Elomaa EsSu 20.13, 10) Risto Hakio HS 20.40, 11) Yrjö Nikkinen HyRa 21.09, 12) Erkki Alalammi TP 21.29, 13) Seppo Vänttinen EsSu 21.45, 14) Markku Salmela RiSu 21.46, 15) Toivo Punkero HyRa 21.56, 16) Jukka Savolainen LS-37 22.06, 17) Heikki Rosti RaJu 22.10, 18) Jukka Niinimäki HyRa 22.24, 19) Jouko Karjalainen HS 22.30, 20) Seppo Jokipelto HU-46 22.38, 21) Ralf Rönn AOK 22.40, 22) Reijo Rytkölä SV 22.49, 23) Tapio Tiura HS 23.27, 24) Aimo Kvick IHR 24.00, 25) Veijo Nurmi MaMa 24.09, 26) Esa Einonen IHR 24.27, 27) Pertti Mattila HS 24.57, 28) Aulis Myllyharju JäPa 25.00, 29) Eino Pohjola Mesik 25.14, 30) Osmo Perkinen Pihkan 25.44, 31) Eero Kärkkäinen EsSu 26.03, 32) Timo Rapakko LHR 26.04, 33) Osmo Peitsala HS 26.30, 34) Osmo Lindeman HS 26.57, 35) Arvo Kantola LS-37 27.11, 36) Ilmari Ojanen TuS 27.12, 37) Heikki Sulander KangKi 27.13, 38) Matti Heikinheimo HS 27.47, 39) Kari Koskinen SOCAsik 28.05, 40) Unto Tervala HU-46 28.32, 41) Heikki Ylitalo KärKV 29.50, 42) Unto Kanerva Jyry 30.20, 43) Tapani Rautavuo SOCAsik 30.46, 44) Veijo Karila Pihkan 31.19, 45) Pekka Penttilä SomEsa 31.27, 46) Olli Nuotio SomEsa 32.44, 47) Osmo Grönroos LeSi 33.08, 48) Oiva Grundström Jyry 35.56, 49) Pekka Syväterä RiSu 37.13, 50) Eero Ollikainen HS 39.20, 51) Jouko Heinonen LS-37 47.56 
 
H70 1,8 km  
1) Erkki Martikainen LS-37 15.24, 2) Pertti Salminen KooVee 16.15, 3) Toivo Setälä JäPa 16.26, 4) Tarmo Salmi RaKaS 16.59, 5) Matti Juhonsalo LHR 17.06, 6) Aimo Haapaniemi LS-37 17.27, 7) Pekka Salminen EsSu 17.48, 8) Kyösti Suokas RaRe 17.51, 9) Seppo Saario MSParma 17.59, 10) Reino Pajuoja EsSu 18.06, 11) Mauri Karnaattu SipRa 18.10, 12) Pentti Koponen EsSu 19.04, 13) Keijo Ruokonen HS 20.27, 14) Esko Ranta LS-37 20.38, 15) Onni Ilonen Mesik 20.44, 16) Mikko Laakso MU 21.01, 17) Pekka Pohjanpelto LS-37 21.04, 18) Olli Juntunen HS 21.30, 19) Esa Klinga LS-37 22.07, 20) Heikki Väyrynen EsSu 22.28, 21) Börje Alden AOK 22.54, 22) Aarne Kettunen KuUS 22.58, 23) Jorma Huuhtanen Delta 23.08, 24) Heino Avikainen LS-37 23.09, 25) Pentti Suonpää EsAk 23.22, 26) Valto Halonen KuoSu 23.37, 27) Heikki Lepistö HS 24.29, 28) Kalevi Heiskanen HlS 28.00, 29) Mikko Heikkilä MSParma 29.11, 30) Pertti Tahvanainen LS-37 29.18 
 
H75 1,8 km  
1) Mauri Aho HPV 16.18, 2) Jorma Salmi NaTe 17.28, 3) Juhani Venhola LeSi 18.16, 4) Heikki Lahti LeSi 19.00, 5) Pertti Virtanen LS-37 19.50, 6) Johannes Ijas KeU 20.18, 7) Tauno Suvanto SipRa 20.31, 8) Aarne Neuvonen KouRa 21.48, 9) Vilho Kesti HPV 22.06, 10) Pertti Laurila EsSu 23.08, 11) Kalevi Markku RaKaS 23.27, 12) Raimo Miettinen NaTe 23.43, 13) Pentti Riipinen LS-37 23.51, 14) Reino Jalava KeU 24.04, 15) Matti Saarentalo EsSu 25.33, 16) Tapani Luonteri XYZ 27.51, 17) Osmo Niemi HS 29.07, 18) Eero Liski LHR 29.27, 19) Ville Asikainen XYZ 30.44, 20) Pauli Riihelä LS-37 31.48, 21) Kalevi Tarvainen HS 32.49, 22) Kauko Leskinen AR 34.50 
 
H80 1,8 km  
1) Mauno Tikkanen LamSä 23.32, 2) Erkki Lätti LHR 24.16, 3) Tauno Fincke VeVe 24.58, 4) Veikko Hasu SipRa 25.36, 5) Mauno Ripattila KouRa 25.48, 6) Arvo Majoinen RaKaS 27.42, 7) Kauko Kimpimäki XYZ 34.08 
 
H20 3,3 km  
1) Juho Partanen HaukivKi 32.59, 2) Juuso Lehtinen LS-37 38.05, 3) Topi Puhakka SipRa 38.30, 4) Olli-Pekka Elonen LS-37 42.57, 5) Jouko Tuomi AskU 47.22 
 
H18 3,3 km  
1) Miika Laine KyS 26.58, 2) Ville Töyrylä VeVe 28.32, 3) Juha Vartiainen OrPo 30.01, 4) Niklas Ahti EsSu 30.57, 5) Ville Alho RR 31.14, 6) Olli-Petteri Hirvonen RaVa 33.24, 7) Ville Tuomala IitPy 36.01, 8) Henri Valkonen IHR 42.12, 9) Mikko Simola IitPy 43.59, 10) Aleksi Anttila RaVa 53.23, 11) Joni Yrjölä KuUS 1.24.09, 12) Markus Rajamäki KuUS 1.56.15 
 
H16 2,8 km ( 
1) Niko Lehtinen AR 19.33, 2) Tuomas Kotro SKVuoksi 19.42, 3) Pauli Huusari LS-37 21.27, 4) Toni Vuorinen EsSu 21.31, 5) Juuso Tupitsa KeU 22.27, 6) Ville Lampinen HS 23.00, 7) Lauri Valkonen IHR 24.57, 8) Matias Kankkunen OK77 25.06, 9) Samuli Hurme EsSu 25.30, 10) Teemu Niskanen MU 25.48, 11) Simo Hasu KouRa 26.29, 12) Olli Malinen TVV 27.37, 13) Aleksi Anttolainen LS-37 27.49, 14) Atte Mäkelä HlS 28.30, 15) Jussi Töyrylä KyS 28.37, 16) Henri Munukka RaVa 29.24, 17) Tatu Leirimaa RaVa 34.19, 18) Anders Blomster OK77 34.51, 19) Kasperi Lehtinen AR 41.44 
 
H14 2,4 km  
1) Antti Sainio KeU 19.00, 2) Henri Ekholm KärKV 19.32, 3) Anssi Huostila LamSä 20.23, 4) Topi Raitanen TVV 20.30, 5) Lari Takanen VeVe 20.38, 6) Vilho Loukkalahti Delta 20.40, 7) Joona Lindroth AR 20.45, 8) Eero Saleva TVV 21.24, 9) Lauri Huotari LS-37 21.58, 10) Oskari Nyman SipRa 22.25, 10) Kimi Lehtinen AR 22.25, 12) Alexander Blomqvist OK77 22.32, 13) Janne Lousio Pihkan 23.26, 14) Roope Heinonen EsSu 26.27, 15) Casper Linnaila Orient 26.39, 16) Antti Tonder SKVuoksi 26.46, 17) Niklas Salo Orient 27.00, 18) Joni Solonen LS-37 28.25, 19) Juho Kuoppamäki RaVa 29.24, 20) Tuomo Niskanen MU 33.41, 21) Matti Rajala KuUS 35.59, 22) Oskari Koskivirta KyS 36.46, 23) Aapo Lehtinen AR 40.57, 24) Artur Kulagin HS 41.03, 25) Atte Ilonen PyhtVo 42.27, 26) Jere Nykänen LamSä 47.47, 27) Aleksi Silvenius AR 50.02 
 
H12 1,8 km  
1) Tommi Huostila LamSä 13.12, 2) Valtteri Heikkinen VeVe 13.52, 3) Erik Ahola KangSK 14.19, 4) Tuomas Heikkilä MU 14.37, 5) Jesper Lindahl AOK 15.16, 6) Elmeri Toivanen KuUS 15.54, 7) Juuso Toivonen LamSä 16.14, 8) Miska Tervala RaVa 16.18, 9) Joona Tynys KouRa 16.32, 10) Mikko Ryytty SKVuoksi 17.10, 11) Samu Takanen VeVe 17.49, 12) Eero Penttilä HauSi 18.19, 13) Johannes Louhi HS 19.44, 14) af Fabian Hällström OK77 20.59, 15) Aaro Julkunen LHR 22.04, 16) Miro Seppälä VeVe 24.05, 17) Teemu Mustonen HS 24.12, 18) Jonathan Ray OK77 24.35 
 
H12TR 1,8 km  
1) Juuso Onninen MU 20.28, 2) Aatu Orava RaVa 21.02, 3) af Zacharias Hällström OK77 24.24, 4) Miika Vehmas EsSu 28.17, 5) Juho Anttila RaVa 34.09, 6) Samu Pylvänäinen SipRa 39.08 
 
H10RR 1,5 km  
1) Paavo Asikainen KuUS 12.38, 2) Eemeli Toivanen KuUS 14.33, 3) Pauli Hietanen KuUS 14.45, 4) Joona Laitinen Kalske 15.48, 5) Lassi Kuva RaVa 16.13, 6) Tomi Nykänen LamSä 16.42, 7) Niklas Heikkilä KuUS 16.51, 8) Markus Suutari SipRa 18.23, 9) Lukas Kankkunen OK77 18.32, 10) Teemu Virtanen KärKV 18.43, 11) Lauri Heinaro EsSu 18.48, 12) Ville Varpula EsSu 19.00, 13) Konsta Kärkkäinen MU 19.30, 14) Veikka Orava RaVa 21.46, 15) Niko Munukka RaVa 22.19, 16) Mikko Tervakangas EsSu 22.38, 17) Arttu Hyyrynen KuUS 38.29 
 
H8RR 1,5 km  
1) Niilo Asikainen KuUS 16.40, 2) Aaro Takanen VeVe 17.01, 3) Kristian Salo Orient 17.19, 4) Ilari Haltia RR 17.20, 5) Harri Niemi AR 18.42, 6) Topias Ahola KangSK 19.34, 7) Rasmus Toivanen KuUS 20.47, 8) Atte Ikola KeU 22.59, 9) Aapo Roininen RR 23.34, 10) Eelis Johansson Orient 29.35 
 
D21A 4,6 km  
1) Anu Åkerman HS 37.38, 2) Päivi Kulmala RR 37.46, 3) Annika Björk HS 38.06, 4) Salla Töyrylä VeVe 38.29, 5) Sanna Andelin LaTa 39.38, 6) Saara Nikkari RR 39.49, 7) Riikka Timperi VeVe 39.50, 8) Raisa Sell OK77 41.08, 9) Laura Leijola Delta 42.01, 10) Maija Sianoja MSParma 42.17, 11) Leena-Maija Harju VeVe 44.15, 12) Anniina Breilin AR 44.50, 13) Niina Laakso Delta 45.53, 14) Niina Männikkö RR 46.57, 15) Miia Karetjoki LS-37 47.44, 16) Matleena Ojapalo RR 47.53, 17) Salla Tiihonen LS-37 48.32, 18) Johanna Kiiski HS 49.00, 19) Hanna-Riikka Partanen HyRa 49.19, 20) Mari Puhakka-Asikainen SipRa 49.25, 21) Anne Rauhamäki Raus 49.31, 22) Hilla Loisa SipRa 50.31, 23) Nastya Galitarova Gulfstream 51.32, 24) Anu Tahvanainen LS-37 52.23, 25) Salla Lilja AnttU 53.01, 26) Terhi Sillanpää-Reitti Orient 53.14, 27) Kaija Rantoja RasKe 53.53, 28) Outi Örn KärKV 54.22, 29) Elisa Kemppainen VeVe 55.47, 30) Mervi Gröhn HU-46 1.02.04, 31) Merja Lahtinen PäijRa 1.04.39, 32) Marjaana Andelin LaTa 1.08.28, 33) Jenni Pulkkinen RaLu 1.09.36 
 
D21B 2,2 km  
1) Kirsi Isoherranen OK77 20.56, 2) Heidi Huusari InkTe 22.15, 3) Leena Rauhamäki Raus 25.53, 4) Senni Lepistö MSParma 25.54, 5) Helena Kouttu LaLu 27.46, 6) Heli Noponen Delta 28.54, 7) Tanja Jarolf PorvU 31.22, 8) Anniina Alander KärKV 52.32 
 
D35 2,8 km  
1) Meri Vihavainen Lynx 24.43, 2) Marja Laukkanen KouRa 25.37, 3) Tessa Pulli RR 25.55, 4) Kirsi Vesterinen HyRa 27.12, 5) Astra Francke RR 27.33, 6) Kirsi Koivuniemi LS-37 27.40, 7) Larissa Erola HS 29.21, 8) Elina Borgenström HyRa 32.14, 9) Heli Uusi-Simola MU 33.20, 10) Sari Sundqvist LS-37 35.28, 11) Reeta Ikola LeSi 35.58, 12) Anne Johansson Orient 39.24, 13) Marja-Leena Kunelius KuUS 1.30.50 
 
D40 2,8 km  
1) Marjut Varpula EsSu 25.43, 2) Heli Vainio AR 27.41, 3) Virpi Tilli Lynx 28.28, 4) Mervi Anttila RR 28.59, 5) Tanja Vallema VeVe 29.34, 6) Mervi Heinaro EsSu 29.38, 7) Vuokko Suutari SipRa 29.44, 8) Virpi Hyyrynen KuUS 31.31, 9) Carola Ray OK77 32.10, 10) Leena Hirvonen AR 34.06, 11) Sari Tupitsa RastiE4 34.56, 12) Anniina Heikkinen VeVe 36.40, 13) Heli Haakana EsSu 38.39, 14) Taina Koistinen NaTe 40.20, 15) Irma Pitkänen YlöjU 40.23, 16) Jaana Elonen LS-37 1.00.33, 17) Leena Hanhijärvi EsAk 1.06.01 
 
D45 2,6 km  
1) Susanna Lamminpää KärKV 27.43, 2) Lea Anttolainen LS-37 28.09, 3) Arja Vestola NaTe 29.23, 4) Rita Linko EsSu 29.35, 5) Päivi Einonen LS-37 30.34, 6) Leena Tikkanen LamSä 33.04, 7) Suvi-Päivikki Uusitalo IHR 33.48, 8) Vuokko Kirvesmies LS-37 33.54, 9) Anja Mäkelä RiSu 35.32, 10) Tuija Erämaja HlT 36.12, 11) Leena Harju LS-37 45.25, 12) Pirjo Peltomaa IHR 45.32, 13) Hanna Paronen IHR 46.39, 14) Sirkka Sarkki KeU 48.29, 15) Kirsi Laitinen Kalske 54.08, 16) Merja Äijälä Navi 1.29.16 
 
D50 2,4 km  
1) Outi Montonen LamSä 24.20, 2) Annariitta Kottonen Lynx 26.01, 3) Mirja Linjama EsSu 26.08, 4) Gun-Viol Lång MSParma 26.56, 5) Sirpa Kukkonen LamSä 27.21, 6) Raili Liimatainen RiSu 27.35, 7) Maria-Leena Hakkarainen IHR 31.23, 8) Siv Karlström OK77 33.05, 9) Tuula Lallo JoKu 35.12, 10) Tuula Sani HU-46 35.50, 11) Anita Laaksonen TarpSu 37.17, 12) Tuija Rantalainen NaTe 37.19, 13) Sisko Anttila LamSä 40.25, 14) Marika Yli-Ikkelä AOK 43.13, 15) Liisa Nordberg HS 43.14, 16) Anneli Ojapalo RR 44.11, 17) Anne Laine HauSi 48.10 
 
D55 2,2 km  
1) Tarja Andelin LaTa 21.42, 2) Eila Valonen KaRa 22.37, 3) Päivi Puolakka SäynSa 24.08, 4) Tuula Suni KärKV 26.53, 5) Annikki Rinne LTH 28.36, 6) Kaija Turku HS 28.39, 7) Helena Kattelus SipRa 29.02, 8) Anneli Hämäläinen HS 34.38, 9) Anneli Bergström EsSu 35.07, 10) Pia Vähänen HyRa 35.08, 11) Arja Heimonen Navi 35.52, 12) Gloria Badarau-Heikkilä PertPe 39.47, 13) Kaija Purhonen LTH 39.52, 14) Pirkko Lappalainen Navi 1.24.10, 15) Iiris Salonen KyS 1.35.01 
 
D60 1,8 km  
1) Rose-Marie Etholen HS 17.53, 2) Mirja-Liisa Sulander EE 18.53, 3) Liisa Särkkä Navi 20.24, 4) Marja Tukiainen HyRa 20.42, 5) Marja-Liisa Salonen HauSi 20.58, 6) Raija Ryytty SKVuoksi 21.39, 7) Pirjo Reinikainen HTH 23.25, 8) Tuula Ohramaa Jyry 23.49, 9) Juulia Salmela RiSu 25.45, 10) Ulla Ahonen HlS 28.03, 11) Arja Rantalainen NaTe 29.03, 12) Ritva Mikkonen EsSu 32.02, 13) Marja Kanerva Raus 35.42 
 
D65 1,8 km  
1) Eva Reeni RiSu 18.36, 2) Leena Paatero EsSu 18.55, 3) Hillevi Syväterä RiSu 22.37, 4) Pirkko Tahvanainen HU-46 24.15, 5) Marjatta Vauhkonen EE 24.39, 6) Rauni Muikku Navi 26.02, 7) Gunnel Lindeman HS 27.20, 8) Kaarina Isoherranen HS 31.22, 9) Anneli Mattila Iisu 32.38 
 
D70 1,8 km  
1) Eila Pekkarinen KeU 23.27, 2) Aune Jalava KeU 27.25, 3) Viola Lepistö HS 27.46, 4) Helvi Ollikainen HS 28.20, 5) Kaija Lahti LeSi 33.44, 6) Marjatta Vehmanen KeU 34.36, 7) Kaarina Holopainen HyRa 39.33, 8) Suvi Hiltunen HS 42.04 
 
D20 2,8 km  
1) Sohvi Penttinen LS-37 29.30, 2) Leena Linjama EsSu 30.56, 3) Saara Antell KeU 32.09, 4) Johanna Erämaja HlT 44.57 
 
D18 2,8 km  
1) Emmi Hasu KouRa 23.51, 2) Charlotta Linnaila Orient 30.03, 3) Tiina Laitinen Kalske 32.36, 4) Jenny Blomqvist OK77 34.15, 5) Säde Suutari SipRa 35.55, 6) Tuija Laine HauSi 36.22, 7) Carita Espo SipRa 36.41, 8) Jenni Hakulinen VeVe 36.59, 9) Eveliina Hasu SipRa 38.41, 10) Anna Sinisalo MU 39.01, 11) Laura Hakulinen EsSu 39.50, 12) Ina Westerlund OK77 39.51, 13) Mari Penttilä HauSi 45.23, 14) Lotta Onninen MU 46.42, 15) Henni Elonen LS-37 49.28, 16) Juulia Lahtimies LeSi 50.59, 17) Rafaela Ilmoni OK77 53.46, 18) Emilia Kärkkäinen MU 56.21, 19) Emmi Kuosmanen MU 57.46, 20) Julia Vahvaselkä Kalske 1.06.12 
 
D16 1,8 km  
1) Annika Kottonen Lynx 12.26, 2) Elisa Mäkinen MU 13.27, 3) Mia Lindroth AR 15.27, 4) Johanna Palo LS-37 16.26, 5) Anna Riihimäki LamSä 16.36, 6) Leena Tani SipRa 17.53, 7) Viivi Onninen MU 18.51, 8) Jenna Ojala VeVe 19.43, 9) Jenna Kuoppamäki RaVa 19.45, 10) Kaisa Kauppila VeVe 19.47, 11) Siiri Lepola RaVa 22.15, 12) Emilia Hyvärinen RaVa 22.22, 13) Juuli Ollikainen Navi 23.56, 14) Mona Lindroth AR 23.59, 15) Jutta Vahvaselkä Kalske 25.50, 16) Karoliina Kärkkäinen MU 25.52, 17) Asta Järvinen AR 26.17, 18) Mirka Suutari SipRa 27.27, 19) Marianna Paronen IHR 37.12 
 
D14 1,8 km  
1) Venla Heikkilä MU 16.06, 2) Lotta Kirvesmies LS-37 16.20, 3) Pinja Hietanen KuUS 17.10, 4) Maria Espo SipRa 17.12, 5) Tiia Kunelius KuUS 17.43, 6) Jenny Ray OK77 19.12, 7) Hanna Niemi AR 19.48, 8) Outi Hasu KouRa 20.08, 9) Laura Sinisalo MU 20.40, 10) Noora Hyyrynen KuUS 21.28, 11) Nuppu Lamminpää KärKV 21.29, 12) Janita Ojala VeVe 21.38, 13) Milla Lohikainen RaVa 22.49, 14) Maria Anttila RaVa 24.33, 15) Tytti Varjonen NaTe 25.23, 16) Emma Hyyppä LS-37 26.38, 17) Heta Niemi AR 28.30, 18) Maria Rajala KuUS 29.34, 19) Elina Immonen NaTe 32.11 
 
D12 1,8 km  
1) Riikka Haltia RR 15.32, 2) Krista Lahtinen RR 16.20, 3) Anni Malinen TVV 18.46, 4) Tuuli Suutari SipRa 19.27, 5) Riikka Mäkinen MU 19.35, 6) Anna Virtanen HlS 21.46, 7) Kia-Lotta Hirvonen RaVa 23.44, 8) Heidi Solonen LS-37 24.06, 9) Janina Salo Orient 30.36 
 
D12TR 1,8 km  
1) Essi Roininen RR 20.49, 2) Laura Nieminen KärKV 25.15, 3) Aino Kulmala RR 26.16, 4) Hanna-Mari Saalo MU 26.45, 5) Eerika Alho RR 30.43 
 
D10RR 1,5 km  
1) Aino Koskivirta KyS 15.46, 2) Pinja Koskinen RR 15.52, 3) Mari Ryytty SKVuoksi 17.01, 4) Elisa Anttila RaVa 17.26, 5) Henna Pylvänäinen SipRa 17.49, 6) Jutta Ojala VeVe 18.14, 7) Heidi Mustonen HS 18.22, 8) Laura Uusi-Simola MU 18.36, 9) Ella Hyvärinen RaVa 18.39, 10) Julia Rapo KeU 18.56, 11) Krista Tuominen LS-37 19.06, 12) Linnea Johansson Orient 21.47, 13) Henriikka Tilli Lynx 23.18, 14) Kaisa Peltola MU 23.33, 15) Jenni Jäkälä SKVuoksi 23.40, 16) Anne Penttilä HauSi 24.45, 17) Tiina Kolila AR 25.43, 18) Essi Peltola MU 30.15, 19) Nea Rapo KeU 31.27, 20) Suvi Jylhä EsSu 35.27 
 
D8RR 1,5 km  
1) Elina Espo SipRa 19.50, 2) Jannica Lindahl AOK 20.09, 3) Milla Kärkkäinen MU 20.58, 4) Ida Heikkinen VeVe 22.45, 5) Taru Heinaro EsSu 23.11, 6) Oona Mustonen HS 23.29, 7) Henrika Vallema VeVe 26.06, 8) Pauliina Tilli Lynx 31.26, 9) Alisa Kulmala RR 39.25 
 
Nuoret avoin 1,8 km  
1) Johanna Tuomi AskU 29.01 
 
> Paluu kisan pääsivulle 

 

 

Päivitetty: 3.5.2009

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja