Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 spinning
Uutiset
25mannassa 23. kerta
Sadan joukkoon sijalla 99.
Muokattu:13.10.2019 >>Lue
Tulevan toiminnan suunnittelua
Nyt on aika vaikuttaa ensi vuoden toimintasuunnitelmaan
Muokattu:11.10.2019 >>Lue
Seuran yömestaruudet Sammalistossa 16.10.
Seuran mestaruuskilpailujen viimeinen osakilpailu on yökisa ja se kisataan 16.10. keskiviikon Yökupin yhteydessä .
Muokattu:14.10.2019 >>Lue

Tulokset

Kansallinen keskimatka Orimattilassa 3.5.2009

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H21A : 6,2 km


 (Lähti: 67, Keskeytti: 7, Hylätty: 1)

  1.   Tero Föhr                   VeVe                  37.59             
  2.   Marko Väisänen              RR                    38.38        +39  
  3.   Petri Noponen               Delta                 39.14      +1.15  
  4.   Jarkko Liuha                VeVe                  40.00      +2.01  
  5.   Jarno Käyhkö                VeVe                  40.14      +2.15  
  6.   Janne Weckman               VeVe                  41.13      +3.14  
  7.   Matti Töyrylä               VeVe                  41.46      +3.47  
  8.   Mikael Salo                 Orient                42.03      +4.04  
  9.   Lauri Sorsa                 MU                    42.47      +4.48  
 10.   Petri Kiiskinen             RasPi                 43.12      +5.13  
 11.   Marko Loukkalahti           Delta                 43.43      +5.44  
 12.   Anders Åkerman              Malungs               43.47      +5.48  
 13.   Mikko Reitti                Orient                44.26      +6.27  
 14.   Jukka Erkkilä               RR                    45.46      +7.47  
 15.   Juha-Ville Ketolainen       VeVe                  45.58      +7.59  
 16.   Timo Ahvenainen             MU                    46.16      +8.17  
 17.   Rauno Ratilainen            VeVe                  46.30      +8.31  
 18.   Jouni Mäkäräinen            S-JKL                 46.54      +8.55  
 19.   Toni Pikkarainen            HyRa                  46.56      +8.57  
 20.   Pekka Huusari               LS-37                 47.00      +9.01  
 21.   Jani Söyring                SipRa                 48.38     +10.39  
 22.   Tapani Partanen             HyRa                  48.57     +10.58  
 23.   Kimmo Niemi                 HyRa                  49.08     +11.09  
 24.   Jani Hämäläinen             LS-37                 49.16     +11.17  
 25.   Lauri Mäkinen               MU                    49.20     +11.21  
 26.   Juha Villa                  PäijRa                49.30     +11.31  
 27.   Ville Keskisaari            LapVi                 50.23     +12.24  
 28.   Perttu Sorsa                MU                    50.30     +12.31  
 29.   Alexey Burago               Gulfstream            50.48     +12.49  
 30.   Jarno Matilainen            LS-37                 51.30     +13.31  
 31.   Mikko Lepistö               HauSi                 51.57     +13.58  
 32.   Samu Sievälä                LS-37                 52.03     +14.04  
 33.   Ossi Karvonen               KuUS                  52.10     +14.11  
 34.   Nils Liljeström             Orient                52.52     +14.53  
 35.   Janne Järnstedt             LS-37                 52.53     +14.54  
 36.   Tomi Silvonen               MU                    53.12     +15.13  
 37.   Aki Ylitalo                 HauSi                 53.16     +15.17  
 38.   Jouni Tukiainen             HyRa                  53.32     +15.33  
 39.   Pasi Asikainen              JoKu                  53.39     +15.40  
 40.   Tomi Kapiainen              RaKaS                 53.43     +15.44  
 41.   Pauli Juutilainen           KeU                   53.54     +15.55  
 42.   Otto Loukkalahti            Delta                 54.20     +16.21  
 43.   Janne Räty                  RasKe                 54.57     +16.58  
 44.   Jukka Pajula                LapVi                 55.54     +17.55  
 45.   Sergey Smirnov              Gulfstream            57.10     +19.11  
 46.   Sergey Grushin              Gulfstream            57.39     +19.40  
 47.   Juha Tilli                  Lynx                  58.06     +20.07  
 48.   Juha Hirvonen               LS-37                 59.31     +21.32  
 49.   Timo Gröhn                  HU-46               1.00.13     +22.14  
 50.   Andrey Zaboykin             Gulfstream          1.00.31     +22.32  
 51.   Lasse Lepistö               HauSi               1.05.42     +27.43  
 52.   Vesa Ylis-Junttila          HlS                 1.05.44     +27.45  
 53.   Mikko Tani                  SipRa               1.06.32     +28.33  
 54.   Matti Raitoharju            RaLu                1.07.01     +29.02  
 55.   Tommy Rantala               KaRa                1.08.40     +30.41  
 56.   Rauno Autio                 KaRa                1.14.58     +36.59  
 57.   Sergey Kalougine            InkTe               1.17.29     +39.30  
 58.   Markku Rehberger            HS                  1.29.26     +51.27  
 59.   Arto Malmberg               IHR                 1.58.12   +1.20.13  
       Kimmo Hirvonen              LS-37                 Kesk.             
       Jari Ikäheimonen            TuMe                  Kesk.             
       Totte Packalén              Lynx                  Kesk.             
       Pasi Pohjola                Lynx                  Kesk.             
       Jussi Taussi                LappRi                Kesk.             
       Markus Turunen              RR                    Kesk.             
       Antti Örn                   MU                    Kesk.             
       Miklos Antal                LS-37                  Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H21B : 3,3 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jukka Laine                 HU-46                 30.34             
  2.   Lasse Kervinen              JäPa                  31.38      +1.04  
  3.   Jesper Andersson            RaJu                  38.33      +7.59  
  4.   Juha Villikka               KooVee                53.58     +23.24  
  5.   Oskar Breilin               AR                    55.07     +24.33  
  6.   Joonas Jaakkola             AR                  1.41.02   +1.10.28  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H35 : 4,6 km

 (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Harri Iivonen               KangSK                36.23             
  2.   Jari Johansson              Orient                36.59        +36  
  3.   Sauli Saarinen              MU                    37.32      +1.09  
  4.   Arto Lilja                  AnttU                 37.42      +1.19  
  5.   Antero Pulli                RR                    39.43      +3.20  
  6.   Arttu Koskinen              HauSi                 39.59      +3.36  
  7.   Mika Sihvonen               JuvU                  40.13      +3.50  
  8.   Harri Hytönen               LS-37                 41.02      +4.39  
  9.   Sami Isoherranen            OK77                  41.13      +4.50  
 10.   Kristian Leppänen           LS-37                 43.36      +7.13  
 11.   Mika Kantola                LS-37                 44.29      +8.06  
 12.   Juha-Matti Laiho            KärKV                 46.34     +10.11  
 13.   Ville Viisanen              ORa                   47.07     +10.44  
 14.   Mika Salonen                SipRa                 47.40     +11.17  
 15.   Esa Vesterinen              HyRa                  48.40     +12.17  
 16.   Jaakko Pitkänen             Orient                49.15     +12.52  
 17.   Patrik Starck               Orient                49.45     +13.22  
 18.   Sami Rapo                   OJy                   53.12     +16.49  
 19.   Timo Ikola                  LeSi                  57.32     +21.09  
 20.   Marko Lassila               RiSu                  59.59     +23.36  
 21.   Niko Torvela                LeSi                1.00.23     +24.00  
 22.   Ilpo Pasanen                KaRa                1.05.35     +29.12  
 23.   Ari Mustonen                HS                  1.12.59     +36.36  
 24.   Esko Reeni                  RiSu                1.27.51     +51.28  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H40 : 4,6 km

 (Lähti: 41, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Tervakangas           EsSu                  34.01             
  2.   Ari Kotiharju               IkNV                  34.21        +20  
  3.   Tomas Ray                   OK77                  35.33      +1.32  
  4.   Tero Suutari                SipRa                 35.51      +1.50  
  5.   Jouko Jylhä                 EsSu                  36.08      +2.07  
  6.   Mika Loukkalahti            EsSu                  36.18      +2.17  
  7.   Kari Rauhamaa               KärKV                 36.25      +2.24  
  8.   Sakari Taskila              LeSi                  37.13      +3.12  
  9.   Ossi Heikkilä               S-JKL                 37.38      +3.37  
 10.   Max Lindfors                OK77                  37.41      +3.40  
 11.   Pasi Turunen                NaTe                  37.50      +3.49  
 12.   Janne Turpiainen            HyRa                  37.59      +3.58  
 13.   Kimmo Gynther               IHR                   38.53      +4.52  
 14.   Mika Kulmala                RR                    39.18      +5.17  
 15.   Marko Rantanen              HU-46                 40.27      +6.26  
 16.   Juha Haapamäki              SuSe                  41.15      +7.14  
 17.   Timo Pirtilä                EKSu                  41.50      +7.49  
 18.   Jussi T Borgenström         HyRa                  41.56      +7.55  
 19.   Panu Haaramo                EsSu                  42.05      +8.04  
 20.   Jari Sundqvist              LS-37                 42.44      +8.43  
 21.   Anders Lindahl              AOK                   44.40     +10.39  
 22.   Heikki Kotiranta            HU-46                 45.25     +11.24  
 23.   Veli-Matti Rytkönen         EsSu                  46.04     +12.03  
 24.   Peter Tallberg              AOK                   46.07     +12.06  
 25.   Mikko Heikkinen             HU-46                 46.09     +12.08  
 26.   Jarkko Heikkinen            VeVe                  46.10     +12.09  
 27.   Tuomas Ojanen               HS                    46.52     +12.51  
 28.   Arto Mikkola                NaTe                  46.59     +12.58  
 29.   Visa Sippu                  InkTe                 47.59     +13.58  
 30.   Reima Vainio                MU                    48.50     +14.49  
 31.   Markku Elonen               LS-37                 49.29     +15.28  
 32.   Jyrki Louhi                 HS                    49.42     +15.41  
 33.   Pasi Koistinen              NaTe                  50.56     +16.55  
 34.   Jyrki Kopra                 TurSa                 51.00     +16.59  
 35.   Ville Jäkälä                SKVuoksi              51.32     +17.31  
 36.   af Anders Hällström         OK77                  52.36     +18.35  
 37.   Tuomo Ahola                 KangSK                56.09     +22.08  
 38.   Markku Reiman               JäPa                1.01.17     +27.16  
 39.   Seppo Niemi                 AR                  1.02.15     +28.14  
 40.   Kasperi Launis              Raus                1.08.13     +34.12  
       Jukka Ukkonen               Navi                  Kesk.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H45 : 3,3 km

 (Lähti: 43, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Ilkka Peltola               IHR                   21.44             
  2.   Jarmo Tonder                KR                    23.50      +2.06  
  3.   Juha Kirvesmies             LS-37                 24.47      +3.03  
  4.   Ari Enroth                  RR                    24.56      +3.12  
  5.   Asko Nykänen                MU                    25.10      +3.26  
  6.   Pasi Valkonen               IHR                   26.29      +4.45  
  7.   Timo Neuvonen               MulPa                 27.14      +5.30  
  8.   Markku Huostila             LamSä                 27.25      +5.41  
  9.   Pertti Sorri                RaHa                  28.10      +6.26  
 10.   Sakari Pesola               RasKe                 28.15      +6.31  
 11.   Peter Stenbäck              AOK                   29.18      +7.34  
 12.   Timo Nykänen                MU                    29.27      +7.43  
 13.   Raino Lampinen              HS                    30.47      +9.03  
 14.   Reijo Kuoppala              NaTe                  31.09      +9.25  
 15.   Pekka Vesala                PirHi                 33.15     +11.31  
 16.   Matti Heikkilä              MU                    33.34     +11.50  
 17.   Kenneth Reinikka            HyRa                  33.51     +12.07  
 18.   Harri Vänttinen             EsSu                  34.08     +12.24  
 19.   Kimmo Laine                 KyS                   34.11     +12.27  
 20.   Kim Eriksson                Orient                34.14     +12.30  
 21.   Reijo Hyvönen               HS                    34.30     +12.46  
 22.   Jari Hirn                   NaTe                  34.56     +13.12  
 23.   Petri Kotro                 SipRa                 35.59     +14.15  
 24.   Juha Palo                   LS-37                 36.12     +14.28  
 25.   Olli Hyyppä                 LS-37                 36.20     +14.36  
 26.   Jukka Lehtinen              AR                    36.33     +14.49  
 27.   Ari Hietanen                KuUS                  37.03     +15.19  
 28.   Markku Ijas                 Raus                  37.12     +15.28  
 29.   Juha Väisänen               MU                    37.34     +15.50  
 30.   Asko Karjalainen            IitPy                 39.42     +17.58  
 31.   Pertti Tuomi                AskU                  40.22     +18.38  
 32.   Andrei Kulagin              HS                    41.23     +19.39  
 33.   Eero Koskivirta             EKSu                  42.20     +20.36  
 34.   Heikki Karjalainen          Raus                  43.19     +21.35  
 35.   Sauli Ojala                 VeVe                  46.12     +24.28  
 36.   Jukka Vuorinen              EsSu                  48.12     +26.28  
 37.   Jarmo Kankkunen             OK77                  48.52     +27.08  
 38.   Raimo Lind                  HyRa                  49.49     +28.05  
 39.   Pekka Hakulinen             EsSu                  50.06     +28.22  
 40.   Arto Lehtinen               AR                    50.11     +28.27  
 41.   Jari Liukkonen              IHR                   52.18     +30.34  
 42.   Antti Lamminpää             KärKV                 56.06     +34.22  
       Tapani Siivonen             HyRa                  Kesk.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H50 : 2,8 km

 (Lähti: 36, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Jarmo Lehto                 VeVe                  22.04             
  2.   Jouko Karamo                HS                    23.03        +59  
  3.   Juha Nousiainen             NaTe                  23.29      +1.25  
  4.   Teuvo Laatunen              MP                    23.40      +1.36  
  5.   Pekka Kittilä               HlS                   24.03      +1.59  
  6.   Jouko Malinen               HS                    24.38      +2.34  
  7.   Matti Tikkanen              LamSä                 24.40      +2.36  
  8.   Heikki Pelkonen             NaTe                  25.11      +3.07  
  9.   Juhani Pitkänen             YlöjU                 26.21      +4.17  
 10.   Heikki Liimatainen          RiSu                  26.23      +4.19  
 11.   Roy Parnetti                HyRa                  26.38      +4.34  
 12.   Kari Valonen                LS-37                 26.44      +4.40  
 13.   Reima Liikkanen             LTH                   27.41      +5.37  
 14.   Seppo Kinkki                TaNMKY                28.20      +6.16  
 15.   Jouni Markku                MulPa                 28.59      +6.55  
 16.   Antero Yli-Ikkelä           AOK                   29.09      +7.05  
 17.   Jukka Alho                  RR                    29.20      +7.16  
 18.   Seppo Laitinen              Kalske                29.32      +7.28  
 19.   Hannu Kottonen              Lynx                  30.05      +8.01  
 20.   Jari Järvinen               HlT                   30.30      +8.26  
 21.   Antti Karvinen              Orient                30.36      +8.32  
 22.   Jan Lång                    MSParma               30.45      +8.41  
 23.   Kari Heikkilä               KuUS                  30.56      +8.52  
 24.   Seppo Pigg                  MU                    32.02      +9.58  
 25.   Ilkka Ojapalo               RR                    32.50     +10.46  
 26.   Harri Viitasalo             RiSu                  33.54     +11.50  
 27.   Carl Selenius               Pihkan                34.33     +12.29  
 28.   Ari Lahtinen                PäijRa                36.12     +14.08  
 29.   Kai Antell                  KeU                   36.19     +14.15  
 30.   Timo Herranen               Jyry                  36.37     +14.33  
 31.   Ilkka Koskelainen           IitPy                 39.41     +17.37  
 32.   Arto Ikonen                 Raus                  40.59     +18.55  
 33.   Timo Glad                   Jyry                  42.16     +20.12  
 34.   Jari Vainikka               Raus                  43.34     +21.30  
 35.   Mikko Saleva                TVV                   45.30     +23.26  
       Hannu Nurminen              KärKV                  Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H55 : 2,6 km

 (Lähti: 45, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)

  1.   Esa Lehto                   HS                    19.43             
  2.   Antero Näsi                 AR                    21.17      +1.34  
  3.   Reijo Pitkänen              HU-46                 21.49      +2.06  
  4.   Ossi Tani                   SipRa                 22.33      +2.50  
  5.   Mikko Sani                  HU-46                 22.34      +2.51  
  6.   Ari Ovaska                  TarpSu                22.36      +2.53  
  7.   Vesa Tervo                  RR                    23.37      +3.54  
  8.   Tapani Valonen              KaRa                  23.43      +4.00  
  9.   Kari Käyhkö                 LS-37                 24.04      +4.21  
 10.   Heikki Saarinen             MU                    24.32      +4.49  
 11.   Jan-Eric Nyström            AOK                   24.56      +5.13  
 12.   Risto Iivonen               AR                    25.00      +5.17  
 13.   Kauko Salonen               KyS                   25.35      +5.52  
 14.   Jouni Saukonoja             PorvU                 25.44      +6.01  
 15.   Jarmo Rönnqvist             OK77                  25.58      +6.15  
 16.   Pekka Liukkala              HauSi                 26.25      +6.42  
 17.   Urpo Ranta                  NaTe                  27.28      +7.45  
 18.   Hannu Ahlqvist              Raus                  27.31      +7.48  
 19.   Risto Suominen              SuSi                  28.04      +8.21  
 20.   Hannu Nieminen              JRV                   28.08      +8.25  
 21.   Kalervo Pammo               VaHa                  28.17      +8.34  
 22.   Pentti Nykänen              Jyry                  28.21      +8.38  
 23.   Pertti Välimäki             RR                    28.37      +8.54  
 24.   Seppo Kiuru                 HU-46                 29.08      +9.25  
 25.   Hannu Huusari               LS-37                 29.22      +9.39  
 26.   Matti Paasikoski            EsSu                  29.34      +9.51  
 27.   Lauri Vilhunen              HU-46                 29.47     +10.04  
 28.   Risto Kalapudas             NaTe                  30.01     +10.18  
 29.   Raimo Hyyryläinen           JuvU                  30.03     +10.20  
 30.   Raimo Kaukiainen            HU-46                 30.10     +10.27  
 31.   Jarmo Vainio                HlS                   30.28     +10.45  
 32.   Simo Sorsa                  MU                    30.45     +11.02  
 33.   Kimmo Nykänen               PyhtVo                31.31     +11.48  
 34.   Seppo Väätäinen             EsSu                  31.33     +11.50  
 35.   Timo Valkonen               RR                    31.45     +12.02  
 36.   Seppo Terävä                XYZ                   32.30     +12.47  
 37.   Lasse Myllyaho              KeuKi                 33.12     +13.29  
 38.   Markku Raiko                HyRa                  33.21     +13.38  
 39.   Hannu Kauppi                AR                    36.56     +17.13  
 40.   Jorma Roine                 LTH                   44.55     +25.12  
 41.   Martti Lappalainen          Navi                  47.53     +28.10  
 42.   Taisto Siira                ArtjA               1.00.09     +40.26  
       Ville Laukka                Raus                   Hyl.             
       Pauli Rautanen              JäPa                   Hyl.             
       Esko Töykkälä               LamSä                  Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H60 : 2,4 km

 (Lähti: 71, Keskeytti: 4, Hylätty: 1)

  1.   Mauri Tolvanen              LeSi                  19.09             
  2.   Juhani Nippala              Jyry                  20.25      +1.16  
  3.   Pertti Nieminen             RR                    20.41      +1.32  
  4.   Hannu Töyrylä               KouRa                 21.41      +2.32  
  5.   Jorma Hyyryläinen           Navi                  21.44      +2.35  
  6.   Vesa Turku                  HS                    21.48      +2.39  
  7.   Risto Wessman               Delta                 21.50      +2.41  
  8.   Reijo Mouhu                 RaKaS                 22.03      +2.54  
  9.   Kari Valldén                LeSi                  23.08      +3.59  
 10.   Tauno Pajala                EsSu                  23.09      +4.00  
 11.   Seppo Tuominen              KouRa                 23.10      +4.01  
 12.   Jouko Andelin               LaTa                  23.36      +4.27  
 13.   Tapio Leino                 EsSu                  23.55      +4.46  
 14.   Tapio Reijula               Mesik                 24.09      +5.00  
 15.   Kauko Turunen               LS-37                 24.32      +5.23  
 16.   Timo Peltola                MSParma               24.38      +5.29  
 17.   Seppo Korpinen              RR                    24.47      +5.38  
 18.   Börje Sten                  AOK                   24.51      +5.42  
 19.   Åge Liljeström              HS                    25.47      +6.38  
 20.   Paavo Rönkkö                EsSu                  25.48      +6.39  
 21.   Urho Ryytty                 SKVuoksi              25.54      +6.45  
 22.   Hannu Lahti                 PäijRa                25.57      +6.48  
 23.   Reino Hotti                 HS                    26.23      +7.14  
 24.   Matti Espo                  SipRa                 26.35      +7.26  
 25.   Unto Kervinen               JäPa                  26.43      +7.34  
 26.   Eero Leppäkorpi             LeSi                  26.45      +7.36  
 27.   Pertti Salonen              HauSi                 26.47      +7.38  
 28.   Pentti Reinikainen          HTH                   26.50      +7.41  
 29.   Rauli Heinonen              LeSi                  26.58      +7.49  
 29.   Veikko Pellinen             JoKu                  26.58      +7.49  
 31.   Reijo Liitiäinen            AOK                   27.10      +8.01  
 32.   Ilmari Mäkilä               EsSu                  27.42      +8.33  
 33.   Aarno Saviaho               HyRa                  27.43      +8.34  
 34.   Matti Sikiö                 HU-46                 27.46      +8.37  
 35.   Antti Mustranta             HS                    28.10      +9.01  
 36.   Heikki Heinonen             LHR                   28.20      +9.11  
 37.   Matti Laitinen              Mesik                 28.32      +9.23  
 38.   Aimo Partanen               HaukivKi              29.04      +9.55  
 39.   Antero Niemi                LHR                   29.07      +9.58  
 40.   Kalle Kuhmonen              HS                    29.10     +10.01  
 41.   Pentti Kivelä               HU-46                 29.15     +10.06  
 42.   Jukka Vähänen               HyRa                  29.53     +10.44  
 43.   Markku Virtanen             EsAk                  30.11     +11.02  
 44.   Reino Parikka               EsAk                  30.14     +11.05  
 45.   Pertti Immanen              OrPo                  30.18     +11.09  
 46.   Viljo Heimonen              LamSä                 30.47     +11.38  
 47.   Alpo Lousio                 HS                    31.01     +11.52  
 48.   Martti Paasikallio          JäPa                  31.54     +12.45  
 49.   Pekka Sillanpää             HauSi                 32.50     +13.41  
 50.   Kari Karri                  JäPa                  32.53     +13.44  
 51.   Risto Partanen              HyRa                  33.20     +14.11  
 52.   Kari Sane                   HS                    33.31     +14.22  
 53.   Jukka Aunula                Jyry                  34.00     +14.51  
 54.   Pekka Nieminen              LS-37                 34.03     +14.54  
 55.   Unto Tanttu                 KeU                   35.05     +15.56  
 56.   Olli Saarinen               Delta                 35.14     +16.05  
 57.   Klaus Toivonen              OH                    35.57     +16.48  
 58.   Kari Tamminen               HU-46                 36.17     +17.08  
 59.   Kalevi Ilonen               Orient                45.25     +26.16  
 60.   Hans Ekholm                 AOK                   45.27     +26.18  
 61.   Jorma Helin                 Jyry                  47.52     +28.43  
 62.   Tapio Tukiainen             HyRa                  50.24     +31.15  
 63.   Heikki Mattila              Iisu                  52.03     +32.54  
 64.   Jarmo Hokkanen              TVV                   53.41     +34.32  
 65.   Hannu Sihvonen              Kalske                55.02     +35.53  
 66.   Aarne Mörsky                LTH                 1.38.17   +1.19.08  
       Jaakko Mäkinen              AngA                  Kesk.             
       Jouni Savelainen            HS                    Kesk.             
       Martti Savolainen           SäynSa                Kesk.             
       Raimo Ylis-Junttila         HlS                   Kesk.             
       Hannu Mattila               EsAk                   Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H65 : 2,2 km

 (Lähti: 53, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

  1.   Jouko Torvikoski            JäPa                  18.35             
  2.   Seppo Isoherranen           HS                    18.47        +12  
  3.   Pekka Niemi                 AR                    19.30        +55  
  4.   Jukka Luukko                LS-37                 19.53      +1.18  
  5.   Risto Sirola                KeU                   19.56      +1.21  
  6.   Aarno Hovikorpi             HlS                   20.05      +1.30  
  7.   Erkki Kivistö               Pihkan                20.08      +1.33  
  8.   Matti Railo                 LS-37                 20.10      +1.35  
  9.   Pekka Elomaa                EsSu                  20.13      +1.38  
 10.   Risto Hakio                 HS                    20.40      +2.05  
 11.   Yrjö Nikkinen               HyRa                  21.09      +2.34  
 12.   Erkki Alalammi              TP                    21.29      +2.54  
 13.   Seppo Vänttinen             EsSu                  21.45      +3.10  
 14.   Markku Salmela              RiSu                  21.46      +3.11  
 15.   Toivo Punkero               HyRa                  21.56      +3.21  
 16.   Jukka Savolainen            LS-37                 22.06      +3.31  
 17.   Heikki Rosti                RaJu                  22.10      +3.35  
 18.   Jukka Niinimäki             HyRa                  22.24      +3.49  
 19.   Jouko Karjalainen           HS                    22.30      +3.55  
 20.   Seppo Jokipelto             HU-46                 22.38      +4.03  
 21.   Ralf Rönn                   AOK                   22.40      +4.05  
 22.   Reijo Rytkölä               SV                    22.49      +4.14  
 23.   Tapio Tiura                 HS                    23.27      +4.52  
 24.   Aimo Kvick                  IHR                   24.00      +5.25  
 25.   Veijo Nurmi                 MaMa                  24.09      +5.34  
 26.   Esa Einonen                 IHR                   24.27      +5.52  
 27.   Pertti Mattila              HS                    24.57      +6.22  
 28.   Aulis Myllyharju            JäPa                  25.00      +6.25  
 29.   Eino Pohjola                Mesik                 25.14      +6.39  
 30.   Osmo Perkinen               Pihkan                25.44      +7.09  
 31.   Eero Kärkkäinen             EsSu                  26.03      +7.28  
 32.   Timo Rapakko                LHR                   26.04      +7.29  
 33.   Osmo Peitsala               HS                    26.30      +7.55  
 34.   Osmo Lindeman               HS                    26.57      +8.22  
 35.   Arvo Kantola                LS-37                 27.11      +8.36  
 36.   Ilmari Ojanen               TuS                   27.12      +8.37  
 37.   Heikki Sulander             KangKi                27.13      +8.38  
 38.   Matti Heikinheimo           HS                    27.47      +9.12  
 39.   Kari Koskinen               SOCAsik               28.05      +9.30  
 40.   Unto Tervala                HU-46                 28.32      +9.57  
 41.   Heikki Ylitalo              KärKV                 29.50     +11.15  
 42.   Unto Kanerva                Jyry                  30.20     +11.45  
 43.   Tapani Rautavuo             SOCAsik               30.46     +12.11  
 44.   Veijo Karila                Pihkan                31.19     +12.44  
 45.   Pekka Penttilä              SomEsa                31.27     +12.52  
 46.   Olli Nuotio                 SomEsa                32.44     +14.09  
 47.   Osmo Grönroos               LeSi                  33.08     +14.33  
 48.   Oiva Grundström             Jyry                  35.56     +17.21  
 49.   Pekka Syväterä              RiSu                  37.13     +18.38  
 50.   Eero Ollikainen             HS                    39.20     +20.45  
 51.   Jouko Heinonen              LS-37                 47.56     +29.21  
       Seppo Tammela               LaukU                 Kesk.             
       Markku Salo                 LS-37                  Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H70 : 1,8 km

 (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Erkki Martikainen           LS-37                 15.24             
  2.   Pertti Salminen             KooVee                16.15        +51  
  3.   Toivo Setälä                JäPa                  16.26      +1.02  
  4.   Tarmo Salmi                 RaKaS                 16.59      +1.35  
  5.   Matti Juhonsalo             LHR                   17.06      +1.42  
  6.   Aimo Haapaniemi             LS-37                 17.27      +2.03  
  7.   Pekka Salminen              EsSu                  17.48      +2.24  
  8.   Kyösti Suokas               RaRe                  17.51      +2.27  
  9.   Seppo Saario                MSParma               17.59      +2.35  
 10.   Reino Pajuoja               EsSu                  18.06      +2.42  
 11.   Mauri Karnaattu             SipRa                 18.10      +2.46  
 12.   Pentti Koponen              EsSu                  19.04      +3.40  
 13.   Keijo Ruokonen              HS                    20.27      +5.03  
 14.   Esko Ranta                  LS-37                 20.38      +5.14  
 15.   Onni Ilonen                 Mesik                 20.44      +5.20  
 16.   Mikko Laakso                MU                    21.01      +5.37  
 17.   Pekka Pohjanpelto           LS-37                 21.04      +5.40  
 18.   Olli Juntunen               HS                    21.30      +6.06  
 19.   Esa Klinga                  LS-37                 22.07      +6.43  
 20.   Heikki Väyrynen             EsSu                  22.28      +7.04  
 21.   Börje Alden                 AOK                   22.54      +7.30  
 22.   Aarne Kettunen              KuUS                  22.58      +7.34  
 23.   Jorma Huuhtanen             Delta                 23.08      +7.44  
 24.   Heino Avikainen             LS-37                 23.09      +7.45  
 25.   Pentti Suonpää              EsAk                  23.22      +7.58  
 26.   Valto Halonen               KuoSu                 23.37      +8.13  
 27.   Heikki Lepistö              HS                    24.29      +9.05  
 28.   Kalevi Heiskanen            HlS                   28.00     +12.36  
 29.   Mikko Heikkilä              MSParma               29.11     +13.47  
 30.   Pertti Tahvanainen          LS-37                 29.18     +13.54  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H75 : 1,8 km

 (Lähti: 23, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Mauri Aho                   HPV                   16.18             
  2.   Jorma Salmi                 NaTe                  17.28      +1.10  
  3.   Juhani Venhola              LeSi                  18.16      +1.58  
  4.   Heikki Lahti                LeSi                  19.00      +2.42  
  5.   Pertti Virtanen             LS-37                 19.50      +3.32  
  6.   Johannes Ijas               KeU                   20.18      +4.00  
  7.   Tauno Suvanto               SipRa                 20.31      +4.13  
  8.   Aarne Neuvonen              KouRa                 21.48      +5.30  
  9.   Vilho Kesti                 HPV                   22.06      +5.48  
 10.   Pertti Laurila              EsSu                  23.08      +6.50  
 11.   Kalevi Markku               RaKaS                 23.27      +7.09  
 12.   Raimo Miettinen             NaTe                  23.43      +7.25  
 13.   Pentti Riipinen             LS-37                 23.51      +7.33  
 14.   Reino Jalava                KeU                   24.04      +7.46  
 15.   Matti Saarentalo            EsSu                  25.33      +9.15  
 16.   Tapani Luonteri             XYZ                   27.51     +11.33  
 17.   Osmo Niemi                  HS                    29.07     +12.49  
 18.   Eero Liski                  LHR                   29.27     +13.09  
 19.   Ville Asikainen             XYZ                   30.44     +14.26  
 20.   Pauli Riihelä               LS-37                 31.48     +15.30  
 21.   Kalevi Tarvainen            HS                    32.49     +16.31  
 22.   Kauko Leskinen              AR                    34.50     +18.32  
       Antero Partanen             Delta                  Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H80 : 1,8 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Mauno Tikkanen              LamSä                 23.32             
  2.   Erkki Lätti                 LHR                   24.16        +44  
  3.   Tauno Fincke                VeVe                  24.58      +1.26  
  4.   Veikko Hasu                 SipRa                 25.36      +2.04  
  5.   Mauno Ripattila             KouRa                 25.48      +2.16  
  6.   Arvo Majoinen               RaKaS                 27.42      +4.10  
  7.   Kauko Kimpimäki             XYZ                   34.08     +10.36  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H20 : 3,3 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Juho Partanen               HaukivKi              32.59             
  2.   Juuso Lehtinen              LS-37                 38.05      +5.06  
  3.   Topi Puhakka                SipRa                 38.30      +5.31  
  4.   Olli-Pekka Elonen           LS-37                 42.57      +9.58  
  5.   Jouko Tuomi                 AskU                  47.22     +14.23  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H18 : 3,3 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Miika Laine                 KyS                   26.58             
  2.   Ville Töyrylä               VeVe                  28.32      +1.34  
  3.   Juha Vartiainen             OrPo                  30.01      +3.03  
  4.   Niklas Ahti                 EsSu                  30.57      +3.59  
  5.   Ville Alho                  RR                    31.14      +4.16  
  6.   Olli-Petteri Hirvonen       RaVa                  33.24      +6.26  
  7.   Ville Tuomala               IitPy                 36.01      +9.03  
  8.   Henri Valkonen              IHR                   42.12     +15.14  
  9.   Mikko Simola                IitPy                 43.59     +17.01  
 10.   Aleksi Anttila              RaVa                  53.23     +26.25  
 11.   Joni Yrjölä                 KuUS                1.24.09     +57.11  
 12.   Markus Rajamäki             KuUS                1.56.15   +1.29.17  
       Paavo Forsberg              KuUS                   Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H16 : 2,8 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Niko Lehtinen               AR                    19.33             
  2.   Tuomas Kotro                SKVuoksi              19.42         +9  
  3.   Pauli Huusari               LS-37                 21.27      +1.54  
  4.   Toni Vuorinen               EsSu                  21.31      +1.58  
  5.   Juuso Tupitsa               KeU                   22.27      +2.54  
  6.   Ville Lampinen              HS                    23.00      +3.27  
  7.   Lauri Valkonen              IHR                   24.57      +5.24  
  8.   Matias Kankkunen            OK77                  25.06      +5.33  
  9.   Samuli Hurme                EsSu                  25.30      +5.57  
 10.   Teemu Niskanen              MU                    25.48      +6.15  
 11.   Simo Hasu                   KouRa                 26.29      +6.56  
 12.   Olli Malinen                TVV                   27.37      +8.04  
 13.   Aleksi Anttolainen          LS-37                 27.49      +8.16  
 14.   Atte Mäkelä                 HlS                   28.30      +8.57  
 15.   Jussi Töyrylä               KyS                   28.37      +9.04  
 16.   Henri Munukka               RaVa                  29.24      +9.51  
 17.   Tatu Leirimaa               RaVa                  34.19     +14.46  
 18.   Anders Blomster             OK77                  34.51     +15.18  
 19.   Kasperi Lehtinen            AR                    41.44     +22.11  
       Mikko Salervo               OK77                  Kesk.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H14 : 2,4 km

 (Lähti: 28, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Antti Sainio                KeU                   19.00             
  2.   Henri Ekholm                KärKV                 19.32        +32  
  3.   Anssi Huostila              LamSä                 20.23      +1.23  
  4.   Topi Raitanen               TVV                   20.30      +1.30  
  5.   Lari Takanen                VeVe                  20.38      +1.38  
  6.   Vilho Loukkalahti           Delta                 20.40      +1.40  
  7.   Joona Lindroth              AR                    20.45      +1.45  
  8.   Eero Saleva                 TVV                   21.24      +2.24  
  9.   Lauri Huotari               LS-37                 21.58      +2.58  
 10.   Oskari Nyman                SipRa                 22.25      +3.25  
 10.   Kimi Lehtinen               AR                    22.25      +3.25  
 12.   Alexander Blomqvist         OK77                  22.32      +3.32  
 13.   Janne Lousio                Pihkan                23.26      +4.26  
 14.   Roope Heinonen              EsSu                  26.27      +7.27  
 15.   Casper Linnaila             Orient                26.39      +7.39  
 16.   Antti Tonder                SKVuoksi              26.46      +7.46  
 17.   Niklas Salo                 Orient                27.00      +8.00  
 18.   Joni Solonen                LS-37                 28.25      +9.25  
 19.   Juho Kuoppamäki             RaVa                  29.24     +10.24  
 20.   Tuomo Niskanen              MU                    33.41     +14.41  
 21.   Matti Rajala                KuUS                  35.59     +16.59  
 22.   Oskari Koskivirta           KyS                   36.46     +17.46  
 23.   Aapo Lehtinen               AR                    40.57     +21.57  
 24.   Artur Kulagin               HS                    41.03     +22.03  
 25.   Atte Ilonen                 PyhtVo                42.27     +23.27  
 26.   Jere Nykänen                LamSä                 47.47     +28.47  
 27.   Aleksi Silvenius            AR                    50.02     +31.02  
       Pekka Valonen               LS-37                 Kesk.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H12 : 1,8 km

 (Lähti: 18, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tommi Huostila              LamSä                 13.12             
  2.   Valtteri Heikkinen          VeVe                  13.52        +40  
  3.   Erik Ahola                  KangSK                14.19      +1.07  
  4.   Tuomas Heikkilä             MU                    14.37      +1.25  
  5.   Jesper Lindahl              AOK                   15.16      +2.04  
  6.   Elmeri Toivanen             KuUS                  15.54      +2.42  
  7.   Juuso Toivonen              LamSä                 16.14      +3.02  
  8.   Miska Tervala               RaVa                  16.18      +3.06  
  9.   Joona Tynys                 KouRa                 16.32      +3.20  
 10.   Mikko Ryytty                SKVuoksi              17.10      +3.58  
 11.   Samu Takanen                VeVe                  17.49      +4.37  
 12.   Eero Penttilä               HauSi                 18.19      +5.07  
 13.   Johannes Louhi              HS                    19.44      +6.32  
 14.   af Fabian Hällström         OK77                  20.59      +7.47  
 15.   Aaro Julkunen               LHR                   22.04      +8.52  
 16.   Miro Seppälä                VeVe                  24.05     +10.53  
 17.   Teemu Mustonen              HS                    24.12     +11.00  
 18.   Jonathan Ray                OK77                  24.35     +11.23  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H12TR : 1,8 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Juuso Onninen               MU                    20.28             
  2.   Aatu Orava                  RaVa                  21.02        +34  
  3.   af Zacharias Hällström      OK77                  24.24      +3.56  
  4.   Miika Vehmas                EsSu                  28.17      +7.49  
  5.   Juho Anttila                RaVa                  34.09     +13.41  
  6.   Samu Pylvänäinen            SipRa                 39.08     +18.40  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H10RR : 1,5 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Paavo Asikainen             KuUS                  12.38             
  2.   Eemeli Toivanen             KuUS                  14.33      +1.55  
  3.   Pauli Hietanen              KuUS                  14.45      +2.07  
  4.   Joona Laitinen              Kalske                15.48      +3.10  
  5.   Lassi Kuva                  RaVa                  16.13      +3.35  
  6.   Tomi Nykänen                LamSä                 16.42      +4.04  
  7.   Niklas Heikkilä             KuUS                  16.51      +4.13  
  8.   Markus Suutari              SipRa                 18.23      +5.45  
  9.   Lukas Kankkunen             OK77                  18.32      +5.54  
 10.   Teemu Virtanen              KärKV                 18.43      +6.05  
 11.   Lauri Heinaro               EsSu                  18.48      +6.10  
 12.   Ville Varpula               EsSu                  19.00      +6.22  
 13.   Konsta Kärkkäinen           MU                    19.30      +6.52  
 14.   Veikka Orava                RaVa                  21.46      +9.08  
 15.   Niko Munukka                RaVa                  22.19      +9.41  
 16.   Mikko Tervakangas           EsSu                  22.38     +10.00  
 17.   Arttu Hyyrynen              KuUS                  38.29     +25.51  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H8RR : 1,5 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Niilo Asikainen             KuUS                  16.40             
  2.   Aaro Takanen                VeVe                  17.01        +21  
  3.   Kristian Salo               Orient                17.19        +39  
  4.   Ilari Haltia                RR                    17.20        +40  
  5.   Harri Niemi                 AR                    18.42      +2.02  
  6.   Topias Ahola                KangSK                19.34      +2.54  
  7.   Rasmus Toivanen             KuUS                  20.47      +4.07  
  8.   Atte Ikola                  KeU                   22.59      +6.19  
  9.   Aapo Roininen               RR                    23.34      +6.54  
 10.   Eelis Johansson             Orient                29.35     +12.55  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D21A : 4,6 km

 (Lähti: 41, Keskeytti: 6, Hylätty: 2)

  1.   Anu Åkerman                 HS                    37.38             
  2.   Päivi Kulmala               RR                    37.46         +8  
  3.   Annika Björk                HS                    38.06        +28  
  4.   Salla Töyrylä               VeVe                  38.29        +51  
  5.   Sanna Andelin               LaTa                  39.38      +2.00  
  6.   Saara Nikkari               RR                    39.49      +2.11  
  7.   Riikka Timperi              VeVe                  39.50      +2.12  
  8.   Raisa Sell                  OK77                  41.08      +3.30  
  9.   Laura Leijola               Delta                 42.01      +4.23  
 10.   Maija Sianoja               MSParma               42.17      +4.39  
 11.   Leena-Maija Harju           VeVe                  44.15      +6.37  
 12.   Anniina Breilin             AR                    44.50      +7.12  
 13.   Niina Laakso                Delta                 45.53      +8.15  
 14.   Niina Männikkö              RR                    46.57      +9.19  
 15.   Miia Karetjoki              LS-37                 47.44     +10.06  
 16.   Matleena Ojapalo            RR                    47.53     +10.15  
 17.   Salla Tiihonen              LS-37                 48.32     +10.54  
 18.   Johanna Kiiski              HS                    49.00     +11.22  
 19.   Hanna-Riikka Partanen       HyRa                  49.19     +11.41  
 20.   Mari Puhakka-Asikainen      SipRa                 49.25     +11.47  
 21.   Anne Rauhamäki              Raus                  49.31     +11.53  
 22.   Hilla Loisa                 SipRa                 50.31     +12.53  
 23.   Nastya Galitarova           Gulfstream            51.32     +13.54  
 24.   Anu Tahvanainen             LS-37                 52.23     +14.45  
 25.   Salla Lilja                 AnttU                 53.01     +15.23  
 26.   Terhi Sillanpää-Reitti      Orient                53.14     +15.36  
 27.   Kaija Rantoja               RasKe                 53.53     +16.15  
 28.   Outi Örn                    KärKV                 54.22     +16.44  
 29.   Elisa Kemppainen            VeVe                  55.47     +18.09  
 30.   Mervi Gröhn                 HU-46               1.02.04     +24.26  
 31.   Merja Lahtinen              PäijRa              1.04.39     +27.01  
 32.   Marjaana Andelin            LaTa                1.08.28     +30.50  
 33.   Jenni Pulkkinen             RaLu                1.09.36     +31.58  
       Katja Iivonen               AR                    Kesk.             
       Taru Ikäheimonen            Lynx                  Kesk.             
       Tanja Nyholm                KaRa                  Kesk.             
       Paula Partanen              HyRa                  Kesk.             
       Julia Strelchenko           Gulfstream            Kesk.             
       Kirsi Vanhalakka            AR                    Kesk.             
       Riina Liuha                 AR                     Hyl.             
       Hanna Ruhanen               HS                     Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D21B : 2,2 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Kirsi Isoherranen           OK77                  20.56             
  2.   Heidi Huusari               InkTe                 22.15      +1.19  
  3.   Leena Rauhamäki             Raus                  25.53      +4.57  
  4.   Senni Lepistö               MSParma               25.54      +4.58  
  5.   Helena Kouttu               LaLu                  27.46      +6.50  
  6.   Heli Noponen                Delta                 28.54      +7.58  
  7.   Tanja Jarolf                PorvU                 31.22     +10.26  
  8.   Anniina Alander             KärKV                 52.32     +31.36  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D35 : 2,8 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Meri Vihavainen             Lynx                  24.43             
  2.   Marja Laukkanen             KouRa                 25.37        +54  
  3.   Tessa Pulli                 RR                    25.55      +1.12  
  4.   Kirsi Vesterinen            HyRa                  27.12      +2.29  
  5.   Astra Francke               RR                    27.33      +2.50  
  6.   Kirsi Koivuniemi            LS-37                 27.40      +2.57  
  7.   Larissa Erola               HS                    29.21      +4.38  
  8.   Elina Borgenström           HyRa                  32.14      +7.31  
  9.   Heli Uusi-Simola            MU                    33.20      +8.37  
 10.   Sari Sundqvist              LS-37                 35.28     +10.45  
 11.   Reeta Ikola                 LeSi                  35.58     +11.15  
 12.   Anne Johansson              Orient                39.24     +14.41  
 13.   Marja-Leena Kunelius        KuUS                1.30.50   +1.06.07  
       Sirpa Jylhä                 EsSu                   Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D40 : 2,8 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   Marjut Varpula              EsSu                  25.43             
  2.   Heli Vainio                 AR                    27.41      +1.58  
  3.   Virpi Tilli                 Lynx                  28.28      +2.45  
  4.   Mervi Anttila               RR                    28.59      +3.16  
  5.   Tanja Vallema               VeVe                  29.34      +3.51  
  6.   Mervi Heinaro               EsSu                  29.38      +3.55  
  7.   Vuokko Suutari              SipRa                 29.44      +4.01  
  8.   Virpi Hyyrynen              KuUS                  31.31      +5.48  
  9.   Carola Ray                  OK77                  32.10      +6.27  
 10.   Leena Hirvonen              AR                    34.06      +8.23  
 11.   Sari Tupitsa                RastiE4               34.56      +9.13  
 12.   Anniina Heikkinen           VeVe                  36.40     +10.57  
 13.   Heli Haakana                EsSu                  38.39     +12.56  
 14.   Taina Koistinen             NaTe                  40.20     +14.37  
 15.   Irma Pitkänen               YlöjU                 40.23     +14.40  
 16.   Jaana Elonen                LS-37               1.00.33     +34.50  
 17.   Leena Hanhijärvi            EsAk                1.06.01     +40.18  
       Paula Hakulinen             EsSu                  Kesk.             
       Marjo Koistinen             EsSu                  Kesk.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D45 : 2,6 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Susanna Lamminpää           KärKV                 27.43             
  2.   Lea Anttolainen             LS-37                 28.09        +26  
  3.   Arja Vestola                NaTe                  29.23      +1.40  
  4.   Rita Linko                  EsSu                  29.35      +1.52  
  5.   Päivi Einonen               LS-37                 30.34      +2.51  
  6.   Leena Tikkanen              LamSä                 33.04      +5.21  
  7.   Suvi-Päivikki Uusitalo      IHR                   33.48      +6.05  
  8.   Vuokko Kirvesmies           LS-37                 33.54      +6.11  
  9.   Anja Mäkelä                 RiSu                  35.32      +7.49  
 10.   Tuija Erämaja               HlT                   36.12      +8.29  
 11.   Leena Harju                 LS-37                 45.25     +17.42  
 12.   Pirjo Peltomaa              IHR                   45.32     +17.49  
 13.   Hanna Paronen               IHR                   46.39     +18.56  
 14.   Sirkka Sarkki               KeU                   48.29     +20.46  
 15.   Kirsi Laitinen              Kalske                54.08     +26.25  
 16.   Merja Äijälä                Navi                1.29.16   +1.01.33  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D50 : 2,4 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 1, Hylätty: 1)

  1.   Outi Montonen               LamSä                 24.20             
  2.   Annariitta Kottonen         Lynx                  26.01      +1.41  
  3.   Mirja Linjama               EsSu                  26.08      +1.48  
  4.   Gun-Viol Lång               MSParma               26.56      +2.36  
  5.   Sirpa Kukkonen              LamSä                 27.21      +3.01  
  6.   Raili Liimatainen           RiSu                  27.35      +3.15  
  7.   Maria-Leena Hakkarainen     IHR                   31.23      +7.03  
  8.   Siv Karlström               OK77                  33.05      +8.45  
  9.   Tuula Lallo                 JoKu                  35.12     +10.52  
 10.   Tuula Sani                  HU-46                 35.50     +11.30  
 11.   Anita Laaksonen             TarpSu                37.17     +12.57  
 12.   Tuija Rantalainen           NaTe                  37.19     +12.59  
 13.   Sisko Anttila               LamSä                 40.25     +16.05  
 14.   Marika Yli-Ikkelä           AOK                   43.13     +18.53  
 15.   Liisa Nordberg              HS                    43.14     +18.54  
 16.   Anneli Ojapalo              RR                    44.11     +19.51  
 17.   Anne Laine                  HauSi                 48.10     +23.50  
       Päivi Litmanen              HS                    Kesk.             
       Marja Töyrylä               KyS                    Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D55 : 2,2 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Tarja Andelin               LaTa                  21.42             
  2.   Eila Valonen                KaRa                  22.37        +55  
  3.   Päivi Puolakka              SäynSa                24.08      +2.26  
  4.   Tuula Suni                  KärKV                 26.53      +5.11  
  5.   Annikki Rinne               LTH                   28.36      +6.54  
  6.   Kaija Turku                 HS                    28.39      +6.57  
  7.   Helena Kattelus             SipRa                 29.02      +7.20  
  8.   Anneli Hämäläinen           HS                    34.38     +12.56  
  9.   Anneli Bergström            EsSu                  35.07     +13.25  
 10.   Pia Vähänen                 HyRa                  35.08     +13.26  
 11.   Arja Heimonen               Navi                  35.52     +14.10  
 12.   Gloria Badarau-Heikkilä     PertPe                39.47     +18.05  
 13.   Kaija Purhonen              LTH                   39.52     +18.10  
 14.   Pirkko Lappalainen          Navi                1.24.10   +1.02.28  
 15.   Iiris Salonen               KyS                 1.35.01   +1.13.19  
       Raija Saukonoja             PorvU                 Kesk.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D60 : 1,8 km

 (Lähti: 13, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Rose-Marie Etholen          HS                    17.53             
  2.   Mirja-Liisa Sulander        EE                    18.53      +1.00  
  3.   Liisa Särkkä                Navi                  20.24      +2.31  
  4.   Marja Tukiainen             HyRa                  20.42      +2.49  
  5.   Marja-Liisa Salonen         HauSi                 20.58      +3.05  
  6.   Raija Ryytty                SKVuoksi              21.39      +3.46  
  7.   Pirjo Reinikainen           HTH                   23.25      +5.32  
  8.   Tuula Ohramaa               Jyry                  23.49      +5.56  
  9.   Juulia Salmela              RiSu                  25.45      +7.52  
 10.   Ulla Ahonen                 HlS                   28.03     +10.10  
 11.   Arja Rantalainen            NaTe                  29.03     +11.10  
 12.   Ritva Mikkonen              EsSu                  32.02     +14.09  
 13.   Marja Kanerva               Raus                  35.42     +17.49  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D65 : 1,8 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Eva Reeni                   RiSu                  18.36             
  2.   Leena Paatero               EsSu                  18.55        +19  
  3.   Hillevi Syväterä            RiSu                  22.37      +4.01  
  4.   Pirkko Tahvanainen          HU-46                 24.15      +5.39  
  5.   Marjatta Vauhkonen          EE                    24.39      +6.03  
  6.   Rauni Muikku                Navi                  26.02      +7.26  
  7.   Gunnel Lindeman             HS                    27.20      +8.44  
  8.   Kaarina Isoherranen         HS                    31.22     +12.46  
  9.   Anneli Mattila              Iisu                  32.38     +14.02  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D70 : 1,8 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Eila Pekkarinen             KeU                   23.27             
  2.   Aune Jalava                 KeU                   27.25      +3.58  
  3.   Viola Lepistö               HS                    27.46      +4.19  
  4.   Helvi Ollikainen            HS                    28.20      +4.53  
  5.   Kaija Lahti                 LeSi                  33.44     +10.17  
  6.   Marjatta Vehmanen           KeU                   34.36     +11.09  
  7.   Kaarina Holopainen          HyRa                  39.33     +16.06  
  8.   Suvi Hiltunen               HS                    42.04     +18.37  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D20 : 2,8 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Sohvi Penttinen             LS-37                 29.30             
  2.   Leena Linjama               EsSu                  30.56      +1.26  
  3.   Saara Antell                KeU                   32.09      +2.39  
  4.   Johanna Erämaja             HlT                   44.57     +15.27  
       Malena Lahtimies            LeSi                   Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D18 : 2,8 km

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Emmi Hasu                   KouRa                 23.51             
  2.   Charlotta Linnaila          Orient                30.03      +6.12  
  3.   Tiina Laitinen              Kalske                32.36      +8.45  
  4.   Jenny Blomqvist             OK77                  34.15     +10.24  
  5.   Säde Suutari                SipRa                 35.55     +12.04  
  6.   Tuija Laine                 HauSi                 36.22     +12.31  
  7.   Carita Espo                 SipRa                 36.41     +12.50  
  8.   Jenni Hakulinen             VeVe                  36.59     +13.08  
  9.   Eveliina Hasu               SipRa                 38.41     +14.50  
 10.   Anna Sinisalo               MU                    39.01     +15.10  
 11.   Laura Hakulinen             EsSu                  39.50     +15.59  
 12.   Ina Westerlund              OK77                  39.51     +16.00  
 13.   Mari Penttilä               HauSi                 45.23     +21.32  
 14.   Lotta Onninen               MU                    46.42     +22.51  
 15.   Henni Elonen                LS-37                 49.28     +25.37  
 16.   Juulia Lahtimies            LeSi                  50.59     +27.08  
 17.   Rafaela Ilmoni              OK77                  53.46     +29.55  
 18.   Emilia Kärkkäinen           MU                    56.21     +32.30  
 19.   Emmi Kuosmanen              MU                    57.46     +33.55  
 20.   Julia Vahvaselkä            Kalske              1.06.12     +42.21  
       Vilma Kotro                 KyS                    Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D16 : 1,8 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Annika Kottonen             Lynx                  12.26             
  2.   Elisa Mäkinen               MU                    13.27      +1.01  
  3.   Mia Lindroth                AR                    15.27      +3.01  
  4.   Johanna Palo                LS-37                 16.26      +4.00  
  5.   Anna Riihimäki              LamSä                 16.36      +4.10  
  6.   Leena Tani                  SipRa                 17.53      +5.27  
  7.   Viivi Onninen               MU                    18.51      +6.25  
  8.   Jenna Ojala                 VeVe                  19.43      +7.17  
  9.   Jenna Kuoppamäki            RaVa                  19.45      +7.19  
 10.   Kaisa Kauppila              VeVe                  19.47      +7.21  
 11.   Siiri Lepola                RaVa                  22.15      +9.49  
 12.   Emilia Hyvärinen            RaVa                  22.22      +9.56  
 13.   Juuli Ollikainen            Navi                  23.56     +11.30  
 14.   Mona Lindroth               AR                    23.59     +11.33  
 15.   Jutta Vahvaselkä            Kalske                25.50     +13.24  
 16.   Karoliina Kärkkäinen        MU                    25.52     +13.26  
 17.   Asta Järvinen               AR                    26.17     +13.51  
 18.   Mirka Suutari               SipRa                 27.27     +15.01  
 19.   Marianna Paronen            IHR                   37.12     +24.46  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D14 : 1,8 km

 (Lähti: 19, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Venla Heikkilä              MU                    16.06             
  2.   Lotta Kirvesmies            LS-37                 16.20        +14  
  3.   Pinja Hietanen              KuUS                  17.10      +1.04  
  4.   Maria Espo                  SipRa                 17.12      +1.06  
  5.   Tiia Kunelius               KuUS                  17.43      +1.37  
  6.   Jenny Ray                   OK77                  19.12      +3.06  
  7.   Hanna Niemi                 AR                    19.48      +3.42  
  8.   Outi Hasu                   KouRa                 20.08      +4.02  
  9.   Laura Sinisalo              MU                    20.40      +4.34  
 10.   Noora Hyyrynen              KuUS                  21.28      +5.22  
 11.   Nuppu Lamminpää             KärKV                 21.29      +5.23  
 12.   Janita Ojala                VeVe                  21.38      +5.32  
 13.   Milla Lohikainen            RaVa                  22.49      +6.43  
 14.   Maria Anttila               RaVa                  24.33      +8.27  
 15.   Tytti Varjonen              NaTe                  25.23      +9.17  
 16.   Emma Hyyppä                 LS-37                 26.38     +10.32  
 17.   Heta Niemi                  AR                    28.30     +12.24  
 18.   Maria Rajala                KuUS                  29.34     +13.28  
 19.   Elina Immonen               NaTe                  32.11     +16.05  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D12 : 1,8 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Riikka Haltia               RR                    15.32             
  2.   Krista Lahtinen             RR                    16.20        +48  
  3.   Anni Malinen                TVV                   18.46      +3.14  
  4.   Tuuli Suutari               SipRa                 19.27      +3.55  
  5.   Riikka Mäkinen              MU                    19.35      +4.03  
  6.   Anna Virtanen               HlS                   21.46      +6.14  
  7.   Kia-Lotta Hirvonen          RaVa                  23.44      +8.12  
  8.   Heidi Solonen               LS-37                 24.06      +8.34  
  9.   Janina Salo                 Orient                30.36     +15.04  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D12TR : 1,8 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)

  1.   Essi Roininen               RR                    20.49             
  2.   Laura Nieminen              KärKV                 25.15      +4.26  
  3.   Aino Kulmala                RR                    26.16      +5.27  
  4.   Hanna-Mari Saalo            MU                    26.45      +5.56  
  5.   Eerika Alho                 RR                    30.43      +9.54  
       Ella Immonen                NaTe                   Hyl.             

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D10RR : 1,5 km

 (Lähti: 20, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Aino Koskivirta             KyS                   15.46             
  2.   Pinja Koskinen              RR                    15.52         +6  
  3.   Mari Ryytty                 SKVuoksi              17.01      +1.15  
  4.   Elisa Anttila               RaVa                  17.26      +1.40  
  5.   Henna Pylvänäinen           SipRa                 17.49      +2.03  
  6.   Jutta Ojala                 VeVe                  18.14      +2.28  
  7.   Heidi Mustonen              HS                    18.22      +2.36  
  8.   Laura Uusi-Simola           MU                    18.36      +2.50  
  9.   Ella Hyvärinen              RaVa                  18.39      +2.53  
 10.   Julia Rapo                  KeU                   18.56      +3.10  
 11.   Krista Tuominen             LS-37                 19.06      +3.20  
 12.   Linnea Johansson            Orient                21.47      +6.01  
 13.   Henriikka Tilli             Lynx                  23.18      +7.32  
 14.   Kaisa Peltola               MU                    23.33      +7.47  
 15.   Jenni Jäkälä                SKVuoksi              23.40      +7.54  
 16.   Anne Penttilä               HauSi                 24.45      +8.59  
 17.   Tiina Kolila                AR                    25.43      +9.57  
 18.   Essi Peltola                MU                    30.15     +14.29  
 19.   Nea Rapo                    KeU                   31.27     +15.41  
 20.   Suvi Jylhä                  EsSu                  35.27     +19.41  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D8RR : 1,5 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Elina Espo                  SipRa                 19.50             
  2.   Jannica Lindahl             AOK                   20.09        +19  
  3.   Milla Kärkkäinen            MU                    20.58      +1.08  
  4.   Ida Heikkinen               VeVe                  22.45      +2.55  
  5.   Taru Heinaro                EsSu                  23.11      +3.21  
  6.   Oona Mustonen               HS                    23.29      +3.39  
  7.   Henrika Vallema             VeVe                  26.06      +6.16  
  8.   Pauliina Tilli              Lynx                  31.26     +11.36  
  9.   Alisa Kulmala               RR                    39.25     +19.35  

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

NUORET : 1,8 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Johanna Tuomi               AskU                  29.01             

> Paluu kisan pääsivulle


Päivitetty: 3.5.2009

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja