Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2016 Joni Nujussa
Uutiset
25mannassa 23. kerta
Sadan joukkoon sijalla 99.
Muokattu:13.10.2019 >>Lue
Tulevan toiminnan suunnittelua
Nyt on aika vaikuttaa ensi vuoden toimintasuunnitelmaan
Muokattu:11.10.2019 >>Lue
Seuran yömestaruudet Sammalistossa 16.10.
Seuran mestaruuskilpailujen viimeinen osakilpailu on yökisa ja se kisataan 16.10. keskiviikon Yökupin yhteydessä .
Muokattu:14.10.2019 >>Lue

Lähtöajat sarjoittain

Kansallinen keskimatka 3.5.2009 Orimattilassa

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H21A (6,2 km)

  64    10.59     14740   52426    Töyrylä Mikko            VeVe
   1    11.01     23616  135059    Pohjola Pasi             Lynx
   2    11.03     33544   40595    Huusari Timo             LS-37
   3    11.05     23356   52199    Ahvenainen Timo          MU
   4    11.07     27801  122173    Partanen Tapani          HyRa
   5    11.09     11688   59554    Poutiainen Harri         TuMe
   6    11.11     27962   45569    Lepistö Lasse            HauSi
   7    11.13     17011  126275    Salo Mikael              Orient
   8    11.15     20302  407046    Loukkalahti Marko        Delta
   9    11.17         0  112603    Zaboykin Andrey          Gulfstream
  10    11.19     26088  312818    Föhr Tero                VeVe
  11    11.21     33676  409765    Söyring Jani             SipRa
  12    11.23      5644   40597    Huusari Pekka            LS-37
  13    11.25     28933   43372    Kapiainen Tomi           RaKaS
  14    11.27      8830   58699    Örn Antti                MU
  15    11.29     18138  107254    Liuha Jarkko             VeVe
  16    11.31     15662   40601    Hirvonen Juha            LS-37
  17    11.33     27912  488358    Pajula Kimmo             LapVi
  18    11.35     33044  133861    Kalougine Sergey         InkTe
  19    11.37     14487   42038    Tukiainen Jouni          HyRa
  20    11.39     14649   58686    Hirvonen Kimmo           LS-37
  21    11.41     17155  404628    Ylis-Junttila Vesa       HlS
  22    11.43     10970   75612    Suntila Juha             TuMe
  23    11.45     14939  131828    Rehberger Markku         HS
  24    11.47     32707  485533    Ketolainen Juha-Ville    VeVe
  25    11.49     12866  126933    Packalén Totte           Lynx
  26    11.51     16084  407599    Turunen Markus           RR
  27    11.53         0  112604    Burago Alexey            Gulfstream
  28    11.55      3551  113405    Sorsa Perttu             MU
  29    11.57     38645  114478    Lepistö Mikko            HauSi
  30    11.59     31675  136718    Liljeström Nils          Orient
  31    12.01     22041  117016    Weckman Janne            VeVe
  32    12.03     16822  408949    Loukkalahti Otto         Delta
  33    12.05      1679   59388    Autio Rauno              KaRa
  34    12.07      9838   50584    Sarkkinen Timo           LTH
  35    12.09     35540  124239    Antal Miklos             LS-37
  36    12.11      3649   83438    Keskisaari Ville         LapVi
  37    12.13      7381  137418    Mäkäräinen Jouni         S-JKL
  38    12.15     15755  117024    Kiiskinen Petri          RasPi
  39    12.17     17994  135914    Hämäläinen Jani          LS-37
  40    12.19     10010  121119    Raitoharju Matti         RaLu
  41    12.21     33775  110388    Pikkarainen Toni         HyRa
  42    12.23     25743  122622    Mäkinen Lauri            MU
  43    12.25      1440   59747    Louhisola Toni           TuMe
  44    12.27     23063  114579    Villa Juha               PäijRa
  45    12.29         0  112511    Grushin Sergey           Gulfstream
  46    12.31     48275   61481    Åkerman Anders           Malungs
  47    12.33     12451  400560    Käyhkö Jarno             VeVe
  48    12.35      6309  122713    Silvonen Tomi            MU
  49    12.37     24771  135441    Erkkilä Jukka            RR
  50    12.39     15465  113565    Sievälä Samu             LS-37
  51    12.41      3188   92943    Räty Janne               RasKe
  52    12.43      6047  128230    Noponen Petri            Delta
  53    12.45     22118  410616    Tani Mikko               SipRa
  54    12.47     32198  126346    Malmberg Arto            IHR
  55    12.49     15505   99736    Ratilainen Rauno         VeVe
  56    12.51     15566  139988    Tilli Juha               Lynx
  57    12.53     18556  100335    Reitti Mikko             Orient
  58    12.55     22116  408206    Ikäheimonen Jari         TuMe
  59    12.57     13015   42016    Niemi Kimmo              HyRa
  60    12.59     12574   40091    Ylitalo Aki              HauSi
  61    13.01      8549  121154    Asikainen Pasi           JoKu
  62    13.03     20458  110246    Taussi Jussi             LappRi
  63    13.05     20269   58685    Järnstedt Janne          LS-37
  65    13.09     31247  110949    Gröhn Timo               HU-46
  66    13.11     25139  120272    Karvonen Ossi            KuUS
  67    13.13      7083  142387    Pajula Jukka             LapVi
  68    13.15     12979   44488    Juutilainen Pauli        KeU
  69    13.17      8353  410505    Väisänen Marko           RR
  70    13.19         0  112588    Smirnov Sergey           Gulfstream
  71    13.21     17169   58695    Matilainen Jarno         LS-37
  72    13.23     22905  117921    Rantala Tommy            KaRa
  73    13.25      9348  123749    Matilainen Juha          KuoSu
  74    13.27      3549  120178    Sorsa Lauri              MU
  75    13.29     20368   99614    Töyrylä Matti            VeVe

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H21B (3,3 km)

 127    12.18      3662   59329    Breilin Oskar            AR
 128    12.20      2879  141316    Andersson Jesper         RaJu
 129    12.22      4343   76595    Laine Jukka              HU-46
 130    12.24      6796  408183    Jaakkola Joonas          AR
 131    12.26     12978   44243    Kervinen Lasse           JäPa
 132    12.28       974   45159    Villikka Juha            KooVee
 133    12.30      3092   47293    Vironen Esa              KärKV

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H35 (4,6 km)

 137    10.00     24428   42755    Laiho Juha-Matti         KärKV
 138    10.02     20538  103050    Torvela Niko             LeSi
 139    10.04     18265  138453    Isoherranen Sami         OK77
 140    10.06      2065  128116    Hytönen Harri            LS-37
 141    10.08     37564   45111    Pasanen Ilpo             KaRa
 142    10.10      7757  128735    Iivonen Harri            KangSK
 143    10.12      1302  483766    Reeni Esko               RiSu
 144    10.14      3286  126810    Starck Patrik            Orient
 145    10.16      1872  409413    Viisanen Ville           ORa
 146    10.18     26263  409827    Pulli Antero             RR
 147    10.20     26190  401911    Rapo Sami                OJy
 148    10.22       387  100022    Salonen Mika             SipRa
 149    10.24     22529   40643    Ikola Timo               LeSi
 150    10.26     27875  117290    Leppänen Kristian        LS-37
 151    10.28     31559  140632    Sihvonen Mika            JuvU
 152    10.30     10463  112094    Saarinen Sauli           MU
 153    10.32     30146  119029    Pitkänen Jaakko          Orient
 154    10.34     37951  136709    Vesterinen Esa           HyRa
 155    10.36     19566  406031    Koskinen Arttu           HauSi
 156    10.38     22852   54928    Varonen Teemu            LeSi
 157    10.40     30459  409436    Mustonen Ari             HS
 158    10.42      6111   53879    Lassila Marko            RiSu
 159    10.44     25086   42812    Johansson Jari           Orient
 160    10.46      6304  130623    Hannula Markus           MU
 161    10.48     13223   43907    Kantola Mika             LS-37
 162    10.50     19319  114331    Lilja Arto               AnttU

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H40 (4,6 km)

 166    10.56     31426   65258    Mikkola Arto             NaTe
 167    10.58     20305   42335    Loukkalahti Mika         EsSu
 168    11.00     36396  138167    Gynther Kimmo            IHR
 169    11.02       510   93052    Kotiranta Heikki         HU-46
 170    11.04     14835  128810    Reiman Markku            JäPa
 171    11.06     21496  117865    Elonen Markku            LS-37
 172    11.08     31099  120129    Ahola Tuomo              KangSK
 173    11.10     31834  485576    Suutari Tero             SipRa
 174    11.12      3061   86042    Kopra Jyrki              TurSa
 175    11.14     27261  409363    Tähtinen Timo            HS
 176    11.16      2051  137671    Ukkonen Jukka            Navi
 177    11.18        55  483249    Haaramo Panu             EsSu
 178    11.20     30481   53849    Launis Kasperi           Raus
 179    11.22     20510  120274    Lindahl Anders           AOK
 180    11.24     28952  118892    Ray Tomas                OK77
 181    11.26       185   82469    Heikkinen Mikko          HU-46
 182    11.28      4060   56292    Borgenström Jussi T      HyRa
 183    11.30     12517  130488    Niemi Seppo              AR
 184    11.32     35457  401084    Turunen Pasi             NaTe
 185    11.34      8860   43595    Kotiharju Ari            IkNV
 186    11.36     13077   43559    Jylhä Jouko              EsSu
 187    11.38     30117   91977    Louhi Jyrki              HS
 188    11.40      6162   42581    Haikarainen Jouni        JuvU
 189    11.42     16320   49793    Vainio Reima             MU
 190    11.44     19530   52338    Hällström af Anders      OK77
 191    11.46     20897   50449    Jäkälä Ville             SKVuoksi
 192    11.48     13630   83952    Pirtilä Timo             EKSu
 193    11.50      4505  407113    Rytkönen Veli-Matti      EsSu
 194    11.52      9199   58197    Taskila Sakari           LeSi
 195    11.54     20718  118085    Sundqvist Jari           LS-37
 196    11.56      4397  401809    Rantanen Marko           HU-46
 197    11.58      6266  306284    Kulmala Mika             RR
 198    12.00      2394  123244    Rauhamaa Kari            KärKV
 199    12.02      7666  401230    Koistinen Pasi           NaTe
 200    12.04     15862   75298    Tallberg Peter           AOK
 201    12.06     13327   54047    Turpiainen Janne         HyRa
 202    12.08     14064  117439    Saramäki Harri           ORa
 203    12.10     19502   84516    Lindfors Max             OK77
 204    12.12      7201   91960    Haapamäki Juha           SuSe
 205    12.14     28065   53913    Tervakangas Tommi        EsSu
 206    12.16     27931  119944    Ojanen Tuomas            HS
 207    12.18      3354   50252    Heikkilä Ossi            S-JKL
 208    12.20     18921  132288    Heikkinen Jarkko         VeVe
 209    12.22      4455   52358    Sippu Visa               InkTe

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H45 (3,3 km)

 212    10.42     16105   90222    Kotro Petri              SipRa
 213    10.44     39379   42602    Lehtinen Jukka           AR
 214    10.46     27237  409018    Nykänen Asko             MU
 215    10.48     21283   47158    Huostila Markku          LamSä
 216    10.50     12679  140627    Kulagin Andrei           HS
 217    10.52     15321   55852    Siivonen Tapani          HyRa
 218    10.54     28979  119929    Vuorinen Jukka           EsSu
 219    10.56     18571  142366    Ijas Markku              Raus
 220    10.58     31417   50897    Karjalainen Asko         IitPy
 221    11.00     37405   46425    Neuvonen Timo            MulPa
 222    11.02       165  125152    Kirvesmies Juha          LS-37
 223    11.04     24048  129221    Hietanen Ari             KuUS
 224    11.06     20146  122916    Stenbäck Peter           AOK
 225    11.08     14566  117541    Sorri Pertti             RaHa
 226    11.10     40065  409078    Nykänen Timo             MU
 227    11.12     30231  123160    Lampinen Raino           HS
 228    11.14      1625  114451    Pesola Sakari            RasKe
 229    11.16     25925  483864    Tonder Jarmo             KR
 230    11.18     25121   81744    Peltola Ilkka            IHR
 231    11.20      4764  122516    Lind Raimo               HyRa
 232    11.22     33028  135665    Hirn Jari                NaTe
 233    11.24     10360  126285    Vesala Pekka             PirHi
 234    11.26     23240   74808    Reini Kari               Raus
 235    11.28      5695   84551    Laine Kimmo              KyS
 236    11.30     28288   42760    Väisänen Juha            MU
 237    11.32     29100  140096    Enroth Ari               RR
 238    11.34     18187   42626    Lehtinen Arto            AR
 239    11.36     22846   55013    Vänttinen Harri          EsSu
 240    11.38     35508  125293    Eriksson Kim             Orient
 241    11.40     12370  127780    Kankkunen Jarmo          OK77
 242    11.42      1171  312866    Tuomi Pertti             AskU
 243    11.44      7270  117867    Liukkonen Jari           IHR
 244    11.46     27334   53526    Hyyppä Olli              LS-37
 245    11.48     34273   52954    Tuomala Antti            IitPy
 246    11.50      4145  117440    Hyvönen Reijo            HS
 247    11.52     32352  138608    Hakulinen Pekka          EsSu
 248    11.54      4171  138606    Koskivirta Eero          EKSu
 249    11.56     30242  114514    Ojala Sauli              VeVe
 250    11.58      6745  121216    Karjalainen Heikki       Raus
 251    12.00     27355  117901    Heikkilä Matti           MU
 252    12.02     17019   41998    Reinikka Kenneth         HyRa
 253    12.04     34576   47281    Lamminpää Antti          KärKV
 254    12.06     16114  128025    Palo Juha                LS-37
 255    12.08      3134  124140    Kuoppala Reijo           NaTe
 256    12.10      5929  118897    Valkonen Pasi            IHR

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H50 (2,8 km)

 260    10.00      8345  141299    Alho Jukka               RR
 261    10.02     13240   53883    Liimatainen Heikki       RiSu
 262    10.04     25555  135129    Parnetti Roy             HyRa
 263    10.06     32195  112753    Vainikka Jari            Raus
 264    10.08     36170   46535    Karamo Jouko             HS
 265    10.10     19672   40958    Laitinen Seppo           Kalske
 266    10.12       104  126472    Kottonen Hannu           Lynx
 267    10.14      3090   47183    Pelkonen Heikki          NaTe
 268    10.16     20749   50896    Koskelainen Ilkka        IitPy
 269    10.18     30496  135518    Saleva Mikko             TVV
 270    10.20     18353   65687    Lahtinen Ari             PäijRa
 271    10.22     35962   57511    Ojapalo Ilkka            RR
 272    10.24     38515   40163    Yli-Ikkelä Antero        AOK
 273    10.26     14966   65235    Valonen Kari             LS-37
 274    10.28     19781  125069    Herranen Timo            Jyry
 275    10.30     23772   42736    Pigg Seppo               MU
 276    10.32       560   40092    Järvinen Jari            HlT
 277    10.34      9504  118155    Kittilä Pekka            HlS
 278    10.36     22214  140282    Lehto Jarmo              VeVe
 279    10.38     10023   54019    Selenius Carl            Pihkan
 280    10.40     29621  141858    Malinen Jouko            HS
 281    10.42     35559   83810    Nurminen Hannu           KärKV
 282    10.44     31920   56610    Nousiainen Juha          NaTe
 283    10.46     21397  135555    Heikkilä Kari            KuUS
 284    10.48     10716   55033    Ikonen Arto              Raus
 285    10.50       716   54106    Pitkänen Juhani          YlöjU
 286    10.52       709   53989    Viitasalo Harri          RiSu
 287    10.54     26222  128062    Karvinen Antti           Orient
 288    10.56     19839  137952    Glad Timo                Jyry
 289    10.58      4782   43346    Markku Jouni             MulPa
 290    11.00     28147  140621    Liikkanen Reima          LTH
 291    11.02     15016   46843    Laatunen Teuvo           MP
 292    11.04      6980   59772    Lång Jan                 MSParma
 293    11.06      5290   59873    Tikkanen Matti           LamSä
 294    11.08     24429   44508    Antell Kai               KeU
 295    11.10     31119       0    Kinkki Seppo             TaNMKY

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H55 (2,6 km)

 297    10.01      1693  133248    Saukonoja Jouni          PorvU
 298    10.03     14350   40598    Huusari Hannu            LS-37
 299    10.05     10002  106468    Salonen Kauko            KyS
 300    10.07     15597   43880    Tervo Vesa               RR
 301    10.09     30842  139977    Kiuru Seppo              HU-46
 302    10.11      6399   42605    Kauppi Hannu             AR
 303    10.13     12637   45207    Suominen Risto           SuSi
 304    10.15     34412   48447    Myllyaho Lasse           KeuKi
 305    10.17     33497   45201    Ovaska Ari               TarpSu
 306    10.19     34571   43488    Väätäinen Seppo          EsSu
 307    10.21      9819   43285    Lappalainen Martti       Navi
 308    10.23      1023   46769    Kalapudas Risto          NaTe
 309    10.25      4319  123700    Siira Taisto             ArtjA
 310    10.27     20107  312884    Ahlqvist Hannu           Raus
 311    10.29     30096   40159    Nyström Jan-Eric         AOK
 312    10.31     29491   47333    Vilhunen Lauri           HU-46
 313    10.33     20273   49052    Liukkala Pekka           HauSi
 314    10.35      8844   42608    Iivonen Risto            AR
 315    10.37     26813  404589    Välimäki Pertti          RR
 316    10.39       201   42999    Valonen Tapani           KaRa
 317    10.41      5243  100397    Roine Jorma              LTH
 318    10.43      5323  404251    Sani Mikko               HU-46
 319    10.45     15050  126372    Lehto Esa                HS
 320    10.47     30835   40577    Käyhkö Kari              LS-37
 321    10.49     16634   95437    Saarinen Heikki          MU
 322    10.51     16385   81948    Nieminen Hannu           JRV
 323    10.53      4030   82624    Hyyryläinen Raimo        JuvU
 324    10.55     26807  312876    Tani Ossi                SipRa
 325    10.57     18175  113365    Kaukiainen Raimo         HU-46
 326    10.59      3088   47188    Ranta Urpo               NaTe
 327    11.01      3691  403712    Paasikoski Matti         EsSu
 328    11.03     35684   44254    Rautanen Pauli           JäPa
 329    11.05      3730  110053    Valkonen Timo            RR
 330    11.07     16985  113045    Laukka Ville             Raus
 331    11.09      8881   42603    Näsi Antero              AR
 332    11.11     13481  137474    Terävä Seppo             XYZ
 333    11.13     29626   44916    Rönnqvist Jarmo          OK77
 334    11.15     32259   56438    Pammo Kalervo            VaHa
 335    11.17      5380  488370    Vainio Jarmo             HlS
 336    11.19     16632   42747    Sorsa Simo               MU
 337    11.21     12731   45816    Nykänen Pentti           Jyry
 338    11.23      1022   46761    Pitkänen Reijo           HU-46
 339    11.25     22203   52082    Nykänen Kimmo            PyhtVo
 340    11.27     29292   41996    Raiko Markku             HyRa
 341    11.29      5310  483209    Töykkälä Esko            LamSä

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H60 (2,4 km)

 344    10.01     13363  122708    Saviaho Aarno            HyRa
 345    10.03     16399   48928    Kuhmonen Kalle           HS
 346    10.05     32539   45815    Helin Jorma              Jyry
 347    10.07     31488  138670    Mäkilä Ilmari            EsSu
 348    10.09     15123   47913    Liljeström Åge           HS
 349    10.11      7427  410640    Turunen Kauko            LS-37
 350    10.13     23609  140745    Nikkari Paavo            JäPa
 351    10.15     21654   54862    Tuominen Seppo           KouRa
 352    10.17      2924   47336    Kivelä Pentti            HU-46
 353    10.19      6966  408732    Peltola Timo             MSParma
 354    10.21     16186  114563    Laitinen Matti           Mesik
 355    10.23      4025    4025    Hyyryläinen Jorma        Navi
 356    10.25     33882   45684    Leppäkorpi Eero          LeSi
 357    10.27     17346  408171    Nieminen Pertti          RR
 358    10.29     12453  120048    Liitiäinen Reijo         AOK
 359    10.31     11491   40237    Ilonen Kalevi            Orient
 360    10.33     12345   51238    Virtanen Markku          EsAk
 361    10.35     37222   42033    Vähänen Jukka            HyRa
 362    10.37     16318  137469    Savelainen Jouni         HS
 363    10.39     32138   99158    Ryytty Urho              SKVuoksi
 364    10.41     16627   42738    Saarinen Olli            Delta
 365    10.43     20065  122723    Turku Vesa               HS
 366    10.45     30623  130448    Rönkkö Paavo             EsSu
 367    10.47     38865   53906    Paasikallio Martti       JäPa
 368    10.49      4002   53877    Sihvonen Hannu           Kalske
 369    10.51     12063   45820    Aunula Jukka             Jyry
 370    10.53     32012   46791    Lahti Hannu              PäijRa
 371    10.55     21411  142330    Immanen Pertti           OrPo
 372    10.57     10985  131894    Mäkinen Jaakko           AngA
 373    10.59     17356  122247    Reinikainen Pentti       HTH
 374    11.01     23608   74638    Tamminen Kari            HU-46
 375    11.03     16519   46270    Niemi Antero             LHR
 376    11.05     22839   45893    Heinonen Rauli           LeSi
 377    11.07     20543  105371    Mattila Heikki           Iisu
 378    11.09     13180  131809    Lousio Alpo              HS
 379    11.11      2314   45533    Salonen Pertti           HauSi
 380    11.13     16725   50583    Mörsky Aarne             LTH
 381    11.15      8351   43875    Paulanto Timo            RR
 382    11.17     11498  409756    Espo Matti               SipRa
 383    11.19      6642  128119    Partanen Risto           HyRa
 384    11.21     16365   79778    Pajala Tauno             EsSu
 385    11.23     26991  114300    Savolainen Martti        SäynSa
 386    11.25     33958  312796    Mattila Hannu            EsAk
 387    11.27     21298   46624    Töyrylä Hannu            KouRa
 388    11.29     16364  117769    Hotti Reino              HS
 389    11.31     23421   44285    Kervinen Unto            JäPa
 390    11.33     15351  488093    Nieminen Pekka           LS-37
 391    11.35      6922  488079    Nippala Juhani           Jyry
 392    11.37     26242   47833    Sane Kari                HS
 393    11.39     16153  120468    Reijula Tapio            Mesik
 394    11.41      1630  114378    Sten Börje               AOK
 395    11.43     18137   47176    Heimonen Viljo           LamSä
 396    11.45      1059   49225    Toivonen Klaus           OH
 397    11.47     22814   50590    Valldén Kari             LeSi
 398    11.49     11602  140431    Sikiö Matti              HU-46
 399    11.51     12555   53705    Tukiainen Tapio          HyRa
 400    11.53       235  135214    Pellinen Veikko          JoKu
 401    11.55     14140  485485    Tanttu Unto              KeU
 402    11.57     16012   58842    Leino Tapio              EsSu
 403    11.59     17073   44891    Hokkanen Jarmo           TVV
 404    12.01      5851  118131    Wessman Risto            Delta
 405    12.03      8347   51405    Korpinen Seppo           RR
 406    12.05     13406  112568    Andelin Jouko            LaTa
 407    12.07     23417   44288    Karri Kari               JäPa
 408    12.09      1617   52352    Mustranta Antti          HS
 409    12.11      4410  123286    Ylis-Junttila Raimo      HlS
 410    12.13     39970   45530    Sillanpää Pekka          HauSi
 411    12.15     25741  135021    Parikka Reino            EsAk
 412    12.17       208  407228    Heinonen Heikki          LHR
 413    12.19      2249   52949    Partanen Aimo            HaukivKi
 414    12.21     17935  123310    Ekholm Hans              AOK
 415    12.23     17239   46366    Mouhu Reijo              RaKaS
 416    12.25     22867   77990    Tolvanen Mauri           LeSi

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H65 (2,2 km)

 419    10.00     12077  405395    Kanerva Unto             Jyry
 420    10.02      7121  133885    Nuotio Olli              SomEsa
 421    10.04     30260   65231    Pohjola Eino             Mesik
 422    10.06     29162  133475    Ollikainen Eero          HS
 423    10.08     13209   43877    Kantola Arvo             LS-37
 424    10.10     15008   52194    Einonen Esa              IHR
 425    10.12     10494   53905    Alalammi Erkki           TP
 426    10.14     22845  119040    Vänttinen Seppo          EsSu
 427    10.16     16514  128228    Koskinen Kari            SOCAsik
 428    10.18     24769  135252    Rytkölä Reijo            SV
 429    10.20     15422   47334    Tervala Unto             HU-46
 430    10.22     29829  122587    Karjalainen Jouko        HS
 431    10.24       366   52363    Perkinen Osmo            Pihkan
 432    10.26     25156   42623    Punkero Toivo            HyRa
 433    10.28      1186   47287    Ylitalo Heikki           KärKV
 434    10.30     13259   59474    Syväterä Pekka           RiSu
 435    10.32      3960  140407    Kettunen Seppo           Jyry
 436    10.34     19657   46549    Peitsala Osmo            HS
 437    10.36     15380  409495    Savolainen Jukka         LS-37
 438    10.38     36324  404905    Sulander Heikki          KangKi
 439    10.40     15309   44805    Railo Matti              LS-37
 440    10.42      5237  122660    Myllyharju Aulis         JäPa
 441    10.44     18262  122719    Isoherranen Seppo        HS
 442    10.46     23055   44497    Sirola Risto             KeU
 443    10.48     31011  135846    Kärkkäinen Eero          EsSu
 444    10.50     30122   49844    Kivistö Erkki            Pihkan
 445    10.52     16001   54927    Heikinheimo Matti        HS
 446    10.54     15369  138998    Salo Markku              LS-37
 447    10.56     31332   45808    Seitajoki Reijo          Jyry
 448    10.58     13655   52141    Kvick Aimo               IHR
 449    11.00     15788  111351    Mattila Pertti           HS
 450    11.02      5018   46200    Rapakko Timo             LHR
 451    11.04       358  485625    Hakio Risto              HS
 452    11.06     20254  117128    Penttilä Pekka           SomEsa
 453    11.08     34877   47338    Jokipelto Seppo          HU-46
 454    11.10     26529   41665    Rosti Heikki             RaJu
 455    11.12      8822   42610    Rautavuo Tapani          SOCAsik
 456    11.14     23491  126588    Niinimäki Jukka          HyRa
 457    11.16     30619  123386    Rönn Ralf                AOK
 458    11.18     28185  119902    Nurmi Veijo              MaMa
 459    11.20     20767   45821    Grundström Oiva          Jyry
 460    11.22     30455  124515    Lindeman Osmo            HS
 461    11.24      1375  140350    Luukko Jukka             LS-37
 462    11.26     37061   55382    Salmela Markku           RiSu
 463    11.28     33744  142386    Elomaa Pekka             EsSu
 464    11.30     19329  114580    Tiura Tapio              HS
 465    11.32     29615  109858    Ojanen Ilmari            TuS
 466    11.34     30457   46558    Karila Veijo             Pihkan
 467    11.36     17748   44084    Hovikorpi Aarno          HlS
 468    11.38     35751  138408    Heinonen Jouko           LS-37
 469    11.40     23422  138407    Torvikoski Jouko         JäPa
 470    11.42     32676   42624    Niemi Pekka              AR
 471    11.44     27533  100468    Nikkinen Yrjö            HyRa
 472    11.46     32543  120304    Grönroos Osmo            LeSi
 473    11.48       935  140681    Tammela Seppo            LaukU

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H70 (1,8 km)

 476    10.01     17747  114550    Salminen Pertti          KooVee
 477    10.03     23469   44259    Setälä Toivo             JäPa
 478    10.05     14975  135000    Avikainen Heino          LS-37
 479    10.07     18404   50574    Halonen Valto            KuoSu
 480    10.09     13700  129219    Kettunen Aarne           KuUS
 481    10.11     15364   58689    Pohjanpelto Pekka        LS-37
 482    10.13     16654  112433    Laakso Mikko             MU
 483    10.15     24515   43552    Koponen Pentti           EsSu
 484    10.17     16004  120523    Ruokonen Keijo           HS
 485    10.19      3777  483887    Heiskanen Kalevi         HlS
 486    10.21     24728  410498    Tahvanainen Pertti       LS-37
 487    10.23      3959   43036    Pajuoja Reino            EsSu
 488    10.25     28795   46193    Sukki Martti             LHR
 489    10.27     30857  127965    Haapaniemi Aimo          LS-37
 490    10.29     26817  135874    Karnaattu Mauri          SipRa
 491    10.31     23053   52418    Lepistö Heikki           HS
 492    10.33       307  142280    Saario Seppo             MSParma
 493    10.35     25115  140669    Ranta Esko               LS-37
 494    10.37     34863  138458    Suokas Kyösti            RaRe
 495    10.39      4633   55876    Haaramo Matti            EsSu
 496    10.41     20882  137578    Martikainen Erkki        LS-37
 497    10.43     29174  113292    Väyrynen Heikki          EsSu
 498    10.45     17234  140708    Salmi Tarmo              RaKaS
 499    10.47     32536   52136    Huuhtanen Jorma          Delta
 500    10.49     10830   52558    Juhonsalo Matti          LHR
 501    10.51      3792  404446    Heikkilä Mikko           MSParma
 502    10.53     12511  138291    Suonpää Pentti           EsAk
 503    10.55     20533  120491    Alden Börje              AOK
 504    10.57     14998  140482    Klinga Esa               LS-37
 505    10.59     18281  410920    Juntunen Olli            HS
 506    11.01     16171   93610    Ilonen Onni              Mesik
 507    11.03     29253  120421    Salminen Pekka           EsSu

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H75 (1,8 km)

 510    11.09     15622   43345    Markku Kalevi            RaKaS
 511    11.11     15399   40559    Riipinen Pentti          LS-37
 512    11.13     30350  483228    Kesti Vilho              HPV
 513    11.15      3795  137893    Lahti Heikki             LeSi
 514    11.17     23428  485519    Jalava Reino             KeU
 515    11.19     21571  105283    Neuvonen Aarne           KouRa
 516    11.21     17714  407209    Tarvainen Kalevi         HS
 517    11.23     29248  114577    Saarentalo Matti         EsSu
 518    11.25      3064   47190    Salmi Jorma              NaTe
 519    11.27     15377   44806    Riihelä Pauli            LS-37
 520    11.29      3802  100571    Aho Mauri                HPV
 521    11.31     14119  480654    Luonteri Tapani          XYZ
 522    11.33     26926  131909    Niemi Osmo               HS
 523    11.35     30465  485492    Ijas Johannes            KeU
 524    11.37     16587   79599    Partanen Antero          Delta
 525    11.39      5005  118746    Liski Eero               LHR
 526    11.41         2  142900    Virtanen Pertti          LS-37
 527    11.43     14115  312807    Asikainen Ville          XYZ
 528    11.45      8870   42616    Leskinen Kauko           AR
 529    11.47     30133  120394    Venhola Juhani           LeSi
 530    11.49     30856   76531    Miettinen Raimo          NaTe
 531    11.51     23119   58544    Laurila Pertti           EsSu
 532    11.53     31717   47381    Suvanto Tauno            SipRa

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H80 (1,8 km)

 536    10.00     18017  118121    Knaapi Jouko             SalVie
 537    10.02     31716   47363    Hasu Veikko              SipRa
 538    10.04      5299   47171    Tikkanen Mauno           LamSä
 539    10.06     17205  312906    Majoinen Arvo            RaKaS
 540    10.08     21276   46598    Ripattila Mauno          KouRa
 541    10.10     14113   90400    Kimpimäki Kauko          XYZ
 542    10.12     15593   40627    Fincke Tauno             VeVe
 543    10.14      5009  126031    Lätti Erkki              LHR

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H20 (3,3 km)

 547    12.36     19725  120350    Lehtinen Juuso           LS-37
 548    12.38     38842   88544    Puhakka Topi             SipRa
 549    12.40      1173   51210    Tuomi Jouko              AskU
 550    12.42      5448  131911    Partanen Juho            HaukivKi
 551    12.44     32219  126195    Elonen Olli-Pekka        LS-37

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H18 (3,3 km)

 555    12.52     15484  407122    Hirvonen Olli-Petteri    RaVa
 556    12.54     10209  126018    Hasu Topi                KouRa
 557    12.56     32873  134997    Vartiainen Juha          OrPo
 558    12.58     33950   54311    Töyrylä Ville            VeVe
 559    13.00     23622  129224    Rajamäki Markus          KuUS
 560    13.02     21938  312780    Sihvola Eerik            Kajo
 561    13.04     13226  122665    Alho Ville               RR
 562    13.06      8932  402592    Sankari Matias           IHR
 563    13.08      7981  125079    Yrjölä Joni              KuUS
 564    13.10     18971  404001    Anttila Aleksi           RaVa
 565    13.12     12465  122265    Ahti Niklas              EsSu
 566    13.14     25758  127791    Simola Mikko             IitPy
 567    13.16     16886  125926    Laine Miika              KyS
 568    13.18      3898  400547    Järvinen Seppo           AR
 569    13.20      9122   52162    Valkonen Henri           IHR
 570    13.22     25617   50889    Tuomala Ville            IitPy
 571    13.24      9267  125437    Forsberg Paavo           KuUS

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H16 (2,8 km)

 575    12.15     14234  410761    Anttolainen Aleksi       LS-37
 576    12.17     12926  409223    Hurme Samuli             EsSu
 577    12.19     24196  140393    Munukka Henri            RaVa
 578    12.21     16216  110935    Huusari Pauli            LS-37
 579    12.23     14968  112075    Niskanen Teemu           MU
 580    12.25     14575  400404    Lehtinen Kasperi         AR
 581    12.27     10921  409828    Vuorinen Toni            EsSu
 582    12.29      7538  130469    Blomster Anders          OK77
 583    12.31      1007   95960    Linnaila Casimir         Orient
 584    12.33     26098  410617    Kankkunen Matias         OK77
 585    12.35      4355   55801    Töyrylä Jussi            KyS
 586    12.37     17392   91968    Kotro Tuomas             SKVuoksi
 587    12.39     10323  119063    Leirimaa Tatu            RaVa
 588    12.41      6216  120997    Lampinen Ville           HS
 589    12.43      8899   52172    Valkonen Lauri           IHR
 590    12.45     19879   53532    Hyyppä Eetu              LS-37
 591    12.47     24859  407234    Lehtinen Niko            AR
 592    12.49      2608  120408    Salervo Mikko            OK77
 593    12.51     11927  128235    Tupitsa Juuso            KeU
 594    12.53      3918   99618    Mäkelä Atte              HlS
 595    12.55     10210   51992    Hasu Simo                KouRa
 596    12.57     23965  113380    Malinen Olli             TVV
 597    12.59     21338   47163    Kivinen Ville            LamSä

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H14 (2,4 km)

 821    10.00     14862  112065    Niskanen Tuomo           MU
 822    10.02     17111   58649    Heinonen Roope           EsSu
 823    10.04      1876  103002    Nykänen Jere             LamSä
 824    10.06     19400  312760    Loukkalahti Vilho        Delta
 825    10.08      9959   65238    Valonen Pekka            LS-37
 826    10.10      4289  101502    Linnaila Casper          Orient
 827    10.12     24214  141766    Kuoppamäki Juho          RaVa
 828    10.14      1336   58542    Lousio Janne             Pihkan
 829    10.16     28089  117066    Lindroth Joona           AR
 830    10.18     14494   82013    Koskivirta Oskari        KyS
 831    10.20     29324  122635    Ilonen Atte              PyhtVo
 832    10.22     30984  125215    Silvenius Aleksi         AR
 833    10.24     15771  138682    Koskinen Miika           RR
 834    10.26     23304  135224    Rajala Matti             KuUS
 835    10.28     19341  312887    Takanen Lari             VeVe
 836    10.30     12762  312815    Saleva Eero              TVV
 837    10.32     31280  403463    Nyman Oskari             SipRa
 838    10.34     11687  128032    Huostila Anssi           LamSä
 839    10.36     10111  122571    Blomqvist Alexander      OK77
 840    10.38     13561  410752    Ekholm Henri             KärKV
 841    10.40     12096  405795    Lehtinen Aapo            AR
 842    10.42     16568   89250    Sainio Antti             KeU
 843    10.44      9281   58341    Solonen Joni             LS-37
 844    10.46     11758  120487    Rantala Valtteri         RaVa
 845    10.48     24923  403699    Lehtinen Kimi            AR
 846    10.50     12329  125847    Salo Niklas              Orient
 847    10.52     10126  130489    Tonder Antti             SKVuoksi
 848    10.54     29496  126004    Huotari Lauri            LS-37
 849    10.56     29540  125709    Kulagin Artur            HS
 850    10.58     14946  138717    Raitanen Topi            TVV

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H12 (1,8 km)

 853    10.51     11691   77911    Tervala Miska            RaVa
 854    10.53      7428  119910    Louhi Johannes           HS
 855    10.55      3316  131175    Linjama Aapo             EsSu
 856    10.57     27380   57040    Tynys Joona              KouRa
 857    10.59      3160  117237    Heikkilä Tuomas          MU
 858    11.01      5738  123383    Hällström af Fabian      OK77
 859    11.03     14391  111273    Huostila Tommi           LamSä
 860    11.05     10191   40157    Lindahl Jesper           AOK
 861    11.07     29752  119085    Seppälä Miro             VeVe
 862    11.09     31641  131592    Julkunen Aaro            LHR
 863    11.11     11580   58872    Takanen Samu             VeVe
 864    11.13     12148   45549    Penttilä Eero            HauSi
 865    11.15      6272  133474    Mustonen Teemu           HS
 866    11.17     27693  120185    Ahola Erik               KangSK
 867    11.19     28461  118104    Toivanen Elmeri          KuUS
 868    11.21     12946  132289    Heikkinen Valtteri       VeVe
 869    11.23      2763  126762    Ray Jonathan             OK77
 870    11.25     25365  111202    Ryytty Mikko             SKVuoksi
 871    11.27     24274  131946    Toivonen Juuso           LamSä

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H12TR (1,8 km)

 875    10.01     13184  135723    Vehmas Miika             EsSu
 876    10.03     30172  113526    Anttila Juho             RaVa
 877    10.05     28518  120143    Pylvänäinen Samu         SipRa
 878    10.07     21267  128670    Onninen Juuso            MU
 879    10.09      3205  122886    Hällström af Zacharias   OK77
 880    10.11     24243  128777    Orava Aatu               RaVa

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H10RR (1,5 km)

 884    10.00     10285  403549    Suutari Markus           SipRa
 885    10.02     11642       0    Heinaro Lauri            EsSu
 886    10.04     29940  128956    Kuva Lassi               RaVa
 887    10.06     32294  128807    Virtanen Teemu           KärKV
 888    10.08     30638  111072    Kärkkäinen Konsta        MU
 889    10.10     29774  129232    Toivanen Eemeli          KuUS
 890    10.12     27039   52940    Laitinen Joona           Kalske
 891    10.14     21407  131164    Tervakangas Mikko        EsSu
 892    10.16     29772  129277    Asikainen Paavo          KuUS
 893    10.18     22543  118006    Koskinen Joni            RR
 894    10.20     27405  135380    Kankkunen Lukas          OK77
 895    10.22     27404   93683    Varpula Ville            EsSu
 896    10.24     29773  118118    Heikkilä Niklas          KuUS
 897    10.26     29407  128288    Orava Veikka             RaVa
 898    10.28     20724  129217    Hietanen Pauli           KuUS
 899    10.30     30988  120225    Nykänen Tomi             LamSä
 900    10.32     29937  123681    Munukka Niko             RaVa
 901    10.34     29768  129273    Hyyrynen Arttu           KuUS

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

H8RR (1,5 km)

 905    11.28     35556       0    Salo Kristian            Orient
 906    11.30     22788  409140    Ikola Atte               KeU
 907    11.32     13466  129228    Toivanen Rasmus          KuUS
 908    11.34     12558  135051    Roininen Aapo            RR
 909    11.36     29213  118851    Takanen Aaro             VeVe
 910    11.38     10287  122567    Ahola Topias             KangSK
 911    11.40     19453       0    Asikainen Niilo          KuUS
 912    11.42     34976  142111    Niemi Harri              AR
 913    11.44         0  138970    Johansson Eemil          Orient
 914    11.46     32185   59789    Haltia Ilari             RR

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D21A (4,6 km)

  81    12.26      4415   40592    Karetjoki Miia           LS-37
  82    12.28     16255  138677    Töyrylä Salla            VeVe
  83    12.30      9258   48915    Sell Raisa               OK77
  84    12.32      4591  408084    Kiiski Johanna           HS
  85    12.34     29561  128141    Vanhalakka Kirsi         AR
  86    12.36     15516   88566    Puhakka-Asikainen Mari   SipRa
  87    12.38     29363   55511    Kemppainen Elisa         VeVe
  88    12.40     14439  137736    Männikkö Niina           RR
  89    12.42      1424   54247    Sianoja Maija            MSParma
  90    12.44     29779  138424    Gröhn Mervi              HU-46
  91    12.46     12943  407154    Ojapalo Matleena         RR
  92    12.48     12560  142225    Partanen Paula           HyRa
  93    12.50     15661   44808    Rauhamäki Anne           Raus
  94    12.52     12522   42606    Liuha Riina              AR
  95    12.54     12788  110945    Laakso Niina             Delta
  96    12.56     15748   82583    Andelin Marjaana         LaTa
  97    12.58     20992  112671    Tiihonen Salla           LS-37
  98    13.00         0  124520    Galitarova Nastya        Gulfstream
  99    13.02     12537   40313    Rantoja Kaija            RasKe
 100    13.04     17075   45121    Nyholm Tanja             KaRa
 101    13.06     18283  122586    Ruhanen Hanna            HS
 102    13.08      8333   43919    Kulmala Päivi            RR
 103    13.10     38056   40622    Harju Leena-Maija        VeVe
 104    13.12     35528   55847    Rantanen Marja           AR
 105    13.14     22264  112311    Kangasaho Hanna          EsSu
 106    13.16     27156  410741    Åkerman Anu              HS
 107    13.18     16427   46487    Pulkkinen Jenni          RaLu
 108    13.20     25421   88522    Loisa Hilla              SipRa
 109    13.22     10072   42611    Iivonen Katja            AR
 110    13.24     23082  485479    Ikäheimonen Taru         Lynx
 111    13.26     26850   44816    Tahvanainen Anu          LS-37
 112    13.28     25713   45529    Sillanpää-Reitti Terhi   Orient
 113    13.30     23585  140314    Nikkari Saara            RR
 114    13.32      2926  114575    Lilja Salla              AnttU
 115    13.34     16889  117462    Timperi Riikka           VeVe
 116    13.36     34145  127813    Leijola Laura            Delta
 117    13.38     16733   47291    Örn Outi                 KärKV
 118    13.40     32886   95171    Partanen Hanna-Riikka    HyRa
 119    13.42     18352  119978    Lahtinen Merja           PäijRa
 120    13.44         0  112585    Strelchenko Julia        Gulfstream
 121    13.46     19289   47164    Breilin Anniina          AR
 122    13.48      9632  139862    Andelin Sanna            LaTa
 123    13.50     46611  409210    Björk Annika             HS

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D21B (2,2 km)

 601    13.00     32298  124447    Alander Anniina          KärKV
 602    13.02     18123   46553    Isoherranen Kirsi        OK77
 603    13.04     24530  133233    Kouttu Helena            LaLu
 604    13.06      1272  133231    Jarolf Tanja             PorvU
 605    13.08     15660   86045    Rauhamäki Leena          Raus
 606    13.10      1071  127922    Noponen Heli             Delta
 607    13.12     10250   42170    Lepistö Senni            MSParma
 608    13.14     27441   52374    Huusari Heidi            InkTe

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D35 (2,8 km)

 612    11.16     31374  118112    Kunelius Marja-Leena     KuUS
 613    11.18      2802   59171    Pulli Tessa              RR
 614    11.20     40074   83334    Sundqvist Sari           LS-37
 615    11.22     39384  135417    Vesterinen Kirsi         HyRa
 616    11.24     29600   47974    Vihavainen Meri          Lynx
 617    11.26     23086   47908    Erola Larissa            HS
 618    11.28     14961  137476    Francke Astra            RR
 619    11.30      4167  120161    Jylhä Sirpa              EsSu
 620    11.32     31609  138994    Ikola Reeta              LeSi
 621    11.34      3289  126510    Uusi-Simola Heli         MU
 622    11.36     29135   93558    Borgenström Elina        HyRa
 623    11.38     15372   40585    Koivuniemi Kirsi         LS-37
 624    11.40     22972  117124    Laukkanen Marja          KouRa
 625    11.42       446   42818    Johansson Anne           Orient
 626    11.44       751   82290    Översti Irene            IHR

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D40 (2,8 km)

 630    11.54     31210  128013    Elonen Jaana             LS-37
 631    11.56      3305  407112    Haakana Heli             EsSu
 632    11.58      3428   94831    Hannula Kristiina        MU
 633    12.00     15011   53806    Hyyrynen Virpi           KuUS
 634    12.02      1250   65261    Koistinen Taina          NaTe
 635    12.04      8858   41828    Vainio Heli              AR
 636    12.06       127  131885    Varpula Marjut           EsSu
 637    12.08     20284  401392    Tupitsa Sari             RastiE4
 638    12.10     15490  120849    Heikkinen Anniina        VeVe
 639    12.12     26839  128761    Suutari Vuokko           SipRa
 640    12.14     14908       0    Heinaro Mervi            EsSu
 641    12.16     31134   88093    Hanhijärvi Leena         EsAk
 642    12.18     19524   52340    Ray Carola               OK77
 643    12.20     12326  128638    Hakulinen Paula          EsSu
 644    12.22     16486  126897    Anttila Mervi            RR
 645    12.24     13045   57003    Pitkänen Irma            YlöjU
 646    12.26     27378  112440    Vallema Tanja            VeVe
 647    12.28     14529  312827    Koistinen Marjo          EsSu
 648    12.30     33826  120450    Hirvonen Leena           AR
 649    12.32     18263  140049    Tilli Virpi              Lynx

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D45 (2,6 km)

 652    11.35     13595   54396    Vestola Arja             NaTe
 653    11.37     29136   44810    Kirvesmies Vuokko        LS-37
 654    11.39     24030   40093    Erämaja Tuija            HlT
 655    11.41     26855   93178    Anttolainen Lea          LS-37
 656    11.43     18381   81810    Paronen Hanna            IHR
 657    11.45     27502  402398    Kuivamäki Lotta          HyRa
 658    11.47     33725   47282    Lamminpää Susanna        KärKV
 659    11.49     35427   58122    Harju Leena              LS-37
 660    11.51      1517   51284    Sarkki Sirkka            KeU
 661    11.53      6372   91760    Laitinen Kirsi           Kalske
 662    11.55     32519  118919    Äijälä Merja             Navi
 663    11.57     15009   44842    Einonen Päivi            LS-37
 664    11.59       362   56303    Uusitalo Suvi-Päivikki   IHR
 665    12.01     37010   41994    Tikkanen Leena           LamSä
 666    12.03     22983  135727    Linko Rita               EsSu
 667    12.05     33707  127737    Peltomaa Pirjo           IHR
 668    12.07     18407   43934    Mäkelä Anja              RiSu

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D50 (2,4 km)

 672    12.31     10987   90235    Sani Tuula               HU-46
 673    12.33     13699  138885    Linjama Mirja            EsSu
 674    12.35      3663  480679    Nordberg Liisa           HS
 675    12.37     15592   40631    Fincke Kirsi             VeVe
 676    12.39     12628  403070    Ojapalo Anneli           RR
 677    12.41      4390   40164    Yli-Ikkelä Marika        AOK
 678    12.43      5722  111173    Montonen Outi            LamSä
 679    12.45     35843  140442    Töyrylä Marja            KyS
 680    12.47     13693   57120    Hakkarainen Maria-Leena  IHR
 681    12.49     25328   45188    Laaksonen Anita          TarpSu
 682    12.51     26332  112463    Lallo Tuula              JoKu
 683    12.53     10007   59850    Laine Anne               HauSi
 684    12.55      5230   58550    Litmanen Päivi           HS
 685    12.57     32312  130520    Anttila Sisko            LamSä
 686    12.59     26265   48938    Lång Gun-Viol            MSParma
 687    13.01     27027  117811    Kottonen Annariitta      Lynx
 688    13.03      5155  128731    Rantalainen Tuija        NaTe
 689    13.05     12677  141962    Lehto Ulla               KyS
 690    13.07     13792   44908    Karlström Siv            OK77
 691    13.09      2896   89142    Liimatainen Raili        RiSu
 692    13.11       148   90430    Kukkonen Sirpa           LamSä

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D55 (2,2 km)

 696    12.10     29200   42204    Raiko Erja               HyRa
 697    12.12      8701  120275    Heimonen Arja            Navi
 698    12.14     26202  130117    Kattelus Helena          SipRa
 699    12.16      8328  141859    Hämäläinen Riitta        HS
 700    12.18     16742   40556    Rinne Annikki            LTH
 701    12.20     17269  483851    Ahlqvist Kristiina       Raus
 702    12.22      1123  123380    Bergström Anneli         EsSu
 703    12.24      7282   44006    Badarau-Heikkilä Gloria  PertPe
 704    12.26      8327  138125    Hämäläinen Anneli        HS
 705    12.28     31492  401971    Vähänen Pia              HyRa
 706    12.30     21922   50578    Purhonen Kaija           LTH
 707    12.32     33466   45331    Puolakka Päivi           SäynSa
 708    12.34     30180  122722    Turku Kaija              HS
 709    12.36     13405   94979    Andelin Tarja            LaTa
 710    12.38      1951  133249    Saukonoja Raija          PorvU
 711    12.40     33984   43284    Lappalainen Pirkko       Navi
 712    12.42     23748  112521    Salonen Iiris            KyS
 713    12.44      2881   47292    Suni Tuula               KärKV
 714    12.46     28238   42998    Valonen Eila             KaRa

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D60 (1,8 km)

 718    12.51     16337   47869    Etholen Rose-Marie       HS
 719    12.53     26847  120218    Särkkä Liisa             Navi
 720    12.55     17379   83444    Rantalainen Arja         NaTe
 721    12.57      6458  114412    Mikkonen Ritva           EsSu
 722    12.59     26057  140667    Reinikainen Pirjo        HTH
 723    13.01     34797   45803    Kanerva Marja            Raus
 724    13.03      2259  117255    Salonen Marja-Liisa      HauSi
 725    13.05     15319  120996    Ohramaa Tuula            Jyry
 726    13.07     18180  116338    Sulander Mirja-Liisa     EE
 727    13.09      6605   42203    Tukiainen Marja          HyRa
 728    13.11     20939   50439    Ryytty Raija             SKVuoksi
 729    13.13     17156   65587    Ahonen Ulla              HlS
 730    13.15     13301  483770    Salmela Juulia           RiSu

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D65 (1,8 km)

 734    13.21      8760  120587    Mattila Anneli           Iisu
 735    13.23     13257  124282    Syväterä Hillevi         RiSu
 736    13.25     39618  124340    Lindeman Gunnel          HS
 737    13.27     34847   50985    Tervala Eeva             HU-46
 738    13.29     24329  128714    Finnilä-Seitajoki Ulla   Jyry
 739    13.31      2883   47838    Raatikka Marja           HS
 740    13.33      2467  403302    Paatero Leena            EsSu
 741    13.35     14904   49563    Vauhkonen Marjatta       EE
 742    13.37     18264  122720    Isoherranen Kaarina      HS
 743    13.39     31370  123441    Reeni Eva                RiSu
 744    13.41     24189  143578    Tahvanainen Pirkko       HU-46
 745    13.43     18226  119031    Muikku Rauni             Navi

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D70 (1,8 km)

 749    10.20     15255   44443    Vehmanen Marjatta        KeU
 750    10.22      3793  138405    Lahti Kaija              LeSi
 751    10.24     23630  133470    Ollikainen Helvi         HS
 752    10.26     23447  485508    Jalava Aune              KeU
 753    10.28     32318   40526    Lepistö Viola            HS
 754    10.30     14757  114402    Holopainen Kaarina       HyRa
 755    10.32     25738  485554    Pekkarinen Eila          KeU
 756    10.34     30191   56592    Hiltunen Suvi            HS

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D20 (2,8 km)

 760    12.50       335  136782    Antell Saara             KeU
 761    12.52      2106   92609    Penttinen Sohvi          LS-37
 762    12.54     30874  131625    Lahtimies Malena         LeSi
 763    12.56     10188  127994    Lindholm Vivian          OK77
 764    12.58     25174  128725    Linjama Leena            EsSu
 765    13.00      4042   54852    Erämaja Johanna          HlT

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D18 (2,8 km)

 769    13.05       886   45574    Laine Tuija              HauSi
 770    13.07     48169  403438    Espo Carita              SipRa
 771    13.09      6833  312873    Ilmoni Rafaela           OK77
 772    13.11     24302  123276    Kuosmanen Emmi           MU
 773    13.13     16453   91836    Hakulinen Jenni          VeVe
 774    13.15     18142   91753    Vahvaselkä Julia         Kalske
 775    13.17     17391   91967    Kotro Vilma              KyS
 776    13.19     16812   79965    Linnaila Charlotta       Orient
 777    13.21     18743  126328    Onninen Lotta            MU
 778    13.23     29366  137475    Westerlund Ina           OK77
 779    13.25     12104  137744    Lahtimies Juulia         LeSi
 780    13.27     35054  117975    Elonen Henni             LS-37
 781    13.29     25733  485604    Suutari Säde             SipRa
 782    13.31     16795   91969    Sinisalo Anna            MU
 783    13.33      8813  117190    Blomqvist Jenny          OK77
 784    13.35     17043   44294    Kärkkäinen Emilia        MU
 785    13.37     12254  128716    Hakulinen Laura          EsSu
 786    13.39     21018  140677    Penttilä Mari            HauSi
 787    13.41     10200  126016    Hasu Emmi                KouRa
 788    13.43      8419   57024    Laitinen Tiina           Kalske
 789    13.45     20595  114443    Hasu Eveliina            SipRa

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D16 (1,8 km)

 793    12.01      2425   40583    Paronen Marianna         IHR
 794    12.03      9955  400773    Järvinen Asta            AR
 795    12.05      8749   81944    Ollikainen Juuli         Navi
 796    12.07     24209  141767    Kuoppamäki Jenna         RaVa
 797    12.09     26058  140082    Palo Johanna             LS-37
 798    12.11     25371  142331    Mäkinen Elisa            MU
 799    12.13     11072   59581    Nykänen Sanna            LamSä
 800    12.15     11910  122677    Ojala Jenna              VeVe
 801    12.17     15520  485620    Suutari Mirka            SipRa
 802    12.19     17044   89317    Kärkkäinen Karoliina     MU
 803    12.21     12379  141745    Hyvärinen Emilia         RaVa
 804    12.23     21063  114554    Kopra Anni               HlT
 805    12.25     15779  408837    Tani Leena               SipRa
 806    12.27     24932  140444    Lindroth Mia             AR
 807    12.29     18143   91752    Vahvaselkä Jutta         Kalske
 808    12.31     24890  138003    Lindroth Mona            AR
 809    12.33     16470   83943    Kauppila Kaisa           VeVe
 810    12.35     16883   69981    Lepola Siiri             RaVa
 811    12.37     23976  408523    Pekonen Anna-Elina       HauSi
 812    12.39     18744  119122    Onninen Viivi            MU
 813    12.41      9953   56997    Riihimäki Anna           LamSä
 814    12.43      3737  109861    Kottonen Annika          Lynx

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D14 (1,8 km)

 921    11.10     34410  141762    Lohikainen Milla         RaVa
 922    11.12      9352  129269    Hyyrynen Noora           KuUS
 923    11.14      9678  117198    Varjonen Tytti           NaTe
 924    11.16     11626   59861    Hyyppä Emma              LS-37
 925    11.18     11499  409760    Espo Maria               SipRa
 926    11.20      7583   58962    Lamminpää Nuppu          KärKV
 927    11.22     16796  122732    Sinisalo Laura           MU
 928    11.24      5523   52337    Ray Jenny                OK77
 929    11.26      7665   58899    Hasu Outi                KouRa
 930    11.28     26487  117068    Niemi Hanna              AR
 931    11.30     18972  113288    Anttila Maria            RaVa
 932    11.32      7413  131602    Heikkilä Venla           MU
 933    11.34     12034  125264    Ojala Janita             VeVe
 934    11.36     24423  118108    Kunelius Tiia            KuUS
 935    11.38     14660  110286    Immonen Elina            NaTe
 936    11.40     23502  135466    Rajala Maria             KuUS
 937    11.42     11299   58690    Kirvesmies Lotta         LS-37
 938    11.44     27997  117069    Niemi Heta               AR
 939    11.46     14272  129324    Hietanen Pinja           KuUS

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D12 (1,8 km)

 942    11.35     22488  114562    Lahtinen Krista          RR
 943    11.37     21241   77899    Hasu Iina                KouRa
 944    11.39      3123  128952    Suutari Tuuli            SipRa
 945    11.41     12113  128031    Solonen Heidi            LS-37
 946    11.43     10868  128027    Hirvonen Kia-Lotta       RaVa
 947    11.45     20857   52890    Virtanen Anna            HlS
 948    11.47     32393  128718    Malinen Anni             TVV
 949    11.49     21304  138149    Mäkinen Riikka           MU
 950    11.51     18258  125957    Salo Janina              Orient
 951    11.53     23317  137923    Haltia Riikka            RR

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D12TR (1,8 km)

 955    10.21     26556   58046    Kulmala Aino             RR
 956    10.23     29406  135638    Saalo Hanna-Mari         MU
 957    10.25     25868  119121    Roininen Essi            RR
 958    10.27     30942  117659    Nieminen Laura           KärKV
 959    10.29     19356  117182    Immonen Ella             NaTe
 960    10.31     34962  141298    Alho Eerika              RR

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D10RR (1,5 km)

 964    10.42     12884  139071    Peltola Kaisa            MU
 965    10.44     32903   82517    Hyvärinen Ella           RaVa
 966    10.46     17253  408285    Kolila Tiina             AR
 967    10.48     24648  124336    Ojala Jutta              VeVe
 968    10.50     12282       0    Rapo Nea                 KeU
 969    10.52     30708  120481    Ryytty Mari              SKVuoksi
 970    10.54     27870   45544    Penttilä Anne            HauSi
 971    10.56     34156  117320    Tilli Henriikka          Lynx
 972    10.58     29534  133893    Tuominen Krista          LS-37
 973    11.00     12907  139072    Peltola Essi             MU
 974    11.02     29285   50970    Koskivirta Aino          KyS
 975    11.04     12829   43542    Jylhä Suvi               EsSu
 976    11.06     12281  140398    Rapo Julia               KeU
 977    11.08     29217  120216    Uusi-Simola Laura        MU
 978    11.10     30982  406429    Anttila Elisa            RaVa
 979    11.12     27335  120243    Johansson Linnea         Orient
 980    11.14     30686  134892    Jäkälä Jenni             SKVuoksi
 981    11.16     28608  120231    Pylvänäinen Henna        SipRa
 982    11.18     23162  112457    Koskinen Pinja           RR
 983    11.20      6254  133477    Mustonen Heidi           HS

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

D8RR (1,5 km)

 985    11.52     35307  140433    Tilli Pauliina           Lynx
 986    11.54     12463       0    Kulmala Alisa            RR
 987    11.56     10449       0    Heinaro Taru             EsSu
 988    11.58     21319   41435    Lindahl Jannica          AOK
 989    12.00     32527  137785    Kärkkäinen Milla         MU
 990    12.02     13304   40620    Heikkinen Ida            VeVe
 991    12.04     29155   59530    Mustonen Oona            HS
 992    12.06     13454  119082    Vallema Henrika          VeVe
 993    12.08     32836  409742    Espo Elina               SipRa

H21A H21B H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H80 H20 H18 H16 H14 H12 H12TR H10RR H8RR D21A D21B D35 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D20 D18 D16 D14 D12 D12TR D10RR D8RR NUORET

NUORET (1,8 km)

 918    11.51     16475   88465    Tuomi Johanna            AskU
> Paluu kisan pääsivulle


Päivitetty: 2.5.2009

- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja