Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Liity jäseneksi
> Kerho
> Asut ja varusteet
> Tiedotus
> Kisoihin ilmoittautuminen
> Irma
> Harjoittelu (edit 5.1.19)
> Valmennus (edit 9.1.19)
> HIPPO-suunnistuskoulu
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Reittihärvelit
> Kartat
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
> Suunnistuslinkkejä

2015 Jorkka kuusitalkoissa
Uutiset
SM-pitkät Fiskarsissa
Mukavia sijoituksia
Muokattu:8.9.2019 >>Lue
Jukolan hakeminen jatkuu
Kaukametsäläisiltä lupa hakea Jukolaa.
Muokattu:6.9.2019 >>Lue
Aluekupin viimeinen osakilpailu Orimattilassa
Mukana lähes 70 junioria
Muokattu:5.9.2019 >>Lue

Tulokset - Karjalan Liiton suunnistusmestaruudet 24.8.2008

> Paluu kisan pääsivulle

H8RR H10RR H12TR H14 H16 H21 H35 H40 H45 H50 H55 H60 H65 H70 H75 H85 D8RR D12TR D14 D21 D40 D45 D50 D55 D60 D65 D70 D75

H8RR (1,60 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Niko Munukka                   Orimattil     11.27            

H10RR (1,60 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Roope Varjus                   Ulvilan K      8.18            

H12TR (1,30 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Panu Ternola                   Hämeenlin     21.11            

H14 (1,30 km)

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Ville Holmberg                 Ulvilan K     10.32            
   2. Eetu Holmberg                  Ulvilan K     14.35     +04.03 
   3. Anssi Oinaskallio              Hämeenkos     17.13     +06.41 

H16 (2,90 km)

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Henri Munukka                  Orimattil     30.57            
   2. Henri Nieminen                 Mäntsälän     40.13     +09.16 

H21 (5,35 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Riku Kopra                     Juupajoen   1.06.39            


H35 (5,35 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Arttu Munukka                  Orimattil   1.03.54            

H40 (5,35 km)


Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Mika Ternola                   Hämeenlin     51.58            
   2. Jari Holmberg                  Ulvilan K   1.00.06     +08.08 
      Timo Damskägg                  Jämsän Ka      Hyl. 

H45 (4,55 km)

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Erkki Oinaskallio              Hämeenkos     52.41            
   2. Keijo Pellinen                 Jääski-se   1.01.52     +09.11 
   3. Jari Rutila                    Artjärven   1.02.02     +09.21 
   4. Matti Pietinen                 Asikkala    1.02.59     +10.18 

H50 (4,55 km)

Lähti : 2   Keskeytti : 1   Hylätty : 0

   1. Markku Keskinen                Riihimäen   1.18.18            
      Kari Varjus                    Ulvilan K     Kesk. 

H55 (3,88 km)

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Markku Petterqvist             Valkeakos     42.18            
   2. Unto Kurkinen                  Riihimäen     46.09     +03.51 
   3. Lauri Vilhunen                 Lahden So     46.49     +04.31 
   4. Raimo Hannukainen              Kankaanpä     52.04     +09.46 
   5. Raimo Pusa                     Ruoveden      58.06     +15.48 
   6. Taisto Siira                   Artjärven   1.16.33     +34.15 

H60 (3,88 km)

Lähti : 7   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Paavo Inkinen                  Mäntsälän     36.45            
   2. Pertti Havia                   Turun Uus     44.20     +07.35 
   3. Heikki Pitkänen                Jämsän Ka     44.50     +08.05 
   4. Aarne Hurskainen               Valkeakos     50.00     +13.15 
   5. Seppo Valtonen                 Riihimäen     52.43     +15.58 
   6. Veikko Kaarnijärvi             Jämsän Ka     55.54     +19.09 
   7. Oiva Jaakola                   Riihimäen   1.01.13     +24.28 

H65 (3,88 km)

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Oiva Kaasalainen               Vammalan      48.31            
   2. Mauno Iivonen                  Juupajoen     56.36     +08.05 
   3. Alpo Inkinen                   Riihimäen   1.02.12     +13.41 
   4. Eino Parviainen                Artjärven   1.44.34     +56.03 

H70 (2,90 km)

Lähti : 8   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Reino Jalava                   Mäntsälän     42.44            
   2. Valto Kopra                    Juupajoen     48.03     +05.19 
   3. Jorma Huuhtanen                Vihdin Ka     48.36     +05.52 
   4. Kalevi Paunuvuori              Vammalan      51.59     +09.15 
   5. Erkki Peussa                   Nurmijärv     53.31     +10.47 
   6. Kauko Kiskonen                 Joutsan K     54.47     +12.03 
   7. Heikki Lepistö                 Pääkaupun   1.01.46     +19.02 
   8. Aulis Kiuru                    Jämsän Ka   1.03.14     +20.30 

H75 (2,05 km)

Lähti : 4   Keskeytti : 0   Hylätty : 1

   1. Aulis Juvonen                  Nurmijärv     56.47            
   2. Jaakko Ternola                 Hämeenlin   1.06.26     +09.39 
   3. Heikki Iivonen                 Juupajoen   1.08.40     +11.53 
      Eino Enqvist                   Jämsän Ka      Hyl. 

H85 (2,05 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Vilho Himanen                  Lempäälän     34.37            

D8RR (1,60 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Netta Munukka                  Orimattil     15.29            

D12TR (1,30 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Laura Holmberg                 Ulvilan K     13.01            

D14 (1,30 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Riina Paija                    Jokioiste     16.14            

D21 (3,88 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Essi Partanen                  Valkeakos     41.29            

D40 (3,88 km)

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Riitta Ternola                 Hämeenlin     50.35            
   2. Marja-Riitta Holmberg          Ulvilan K   1.13.27     +22.52 

D45 (2,90 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Liisa-Marjatta Pietinen        Tattiport     56.17            

D50 (2,90 km)

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Päivi Raatikainen              Jämsän Ka     38.05            
   2. Anne Hannukainen               Kankaanpä   1.03.08     +25.03 

D55 (2,05 km)

Lähti : 2   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Marja-Leena Klemelä            Jokioiste     26.57            
   2. Tuija Olli                     Valkeakos     29.52     +02.55 

D60 (2,05 km)

Lähti : 6   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Eila Pitkänen                  Jämsän Ka     23.30            
   2. Tuula Kaasalainen              Vammalan      25.48     +02.18 
   3. Seija Hurskainen               Valkeakos     26.43     +03.13 
   4. Mirja Parviainen               Artjärven     30.39     +07.09 
   5. Heli Inkinen                   Riihimäen     31.54     +08.24 
   6. Tuula Havia                    Turun Uus     40.15     +16.45 

D65 (2,05 km)

Lähti : 3   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Raija Lahtinen                 Valkeakos     33.24            
   2. Viola Lepistö                  Pääkaupun     44.39     +11.15 
   3. Eeva Laisi                     Hyvinkään   2.05.11  +01.31.47 

D70 (1,30 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Aino Kilpeläinen               Janakkala     22.47            

D75 (1,30 km)

Lähti : 1   Keskeytti : 0   Hylätty : 0

   1. Aune Jalava                    Mäntsälän     23.47            


Päivitetty: 24.8.2008
- © Rastivarsat ry -


Tilaa tästä
Tuet Rastivarsoja