Rastivarsojen hakupalvelu
> Yleistä
> Yhteystiedot
> Rastiväli-lehti
> Kartat
> Liity jäseneksi
>Kerho
>Asut ja varusteet
> Johtokunta tiedottaa
> Sähköpostilistat
> Kisoihin ilmoittautuminen
> W i l m o (Intra)
> Valmennus- ja harjoittelu
>Venlat
>Nuorten Ryhmä
>HIPPO-suunnistuskoulu
> Seniorisuunnistus
> Pyöräsuunnistus
> Orimattilan Iltarastit
> Järjestämämme kilpailut
> Kuvat
>Suunnistuslinkkejä
>SM 2010

Karttapala Ronnebystä kevätleiriltä
Uutiset
Larion Heikki pronssille SM-pitkillä
Esa ja Heikki V. viidensiä
Muokattu:5.9.2010 >>Lue
Hippocup 3/4 suunnistettu
Suunnistuskoulun harjoituskisat Hollilanmäellä
Muokattu:2.9.2010 >>Lue
KLL-kisoissa vahva panos Rastivarsojen nuorilta
Emilia neljäs, Valtteri viides ja Anni seitsemäs. Viesteissä hyviä sijoituksia ja upeita yksilösuorituksia.
Muokattu:2.9.2010 >>Lue
Tapahtumakalenteri
(Ti) 7.9.2010

Urajuoksuharjoitus / SM-kisakeskus 18.00

(Ke) 8.9.2010
Hippo-suunnistuskoulu ja Hippo-Cup Mäntsälässä. Lähdöt Mäntsälässä Riihenmäen koululla klo 18-19, yhteislähtö OP:lta klo 17:30. Ratoja myös vanhemmille.

20:30 Yökuppi Lahdessa (Kukkila-Paimela) Ks. www.yokuppi.net

(To) 9.9.2010
18:00 Taitoharjoitus Sammalistossa SM-rasteilla, ensimmäiset viralliset koejuoksut (emit). Tiedustelut Markku H.


Rastivarsojen Venlat

 
 
Ennätysten vuosi 2009 
 
Vuonna 2009 Ravan Venlat rikkoivat monin kerroin ennätyksiä. Venlojen viestiin saatiin ennätysmäärä joukkueita eli kuusi. Mukana oli ennätysmäärä ensikertalaisia niin nuoria kuin kuntosuunnistajiakin. Seuraennätys tehtiin myös sijoituksissa, sillä ykkösjoukkue Irina, Maarit, Päivi ja Hanna sijoittuivat 59., mikä on Rastivarsojen 30 vuotisen historian paras sijoitus.  
 
Ennätykset jatkuivat myös kesän muissa viesteissä. 43-viestissä Ruotsissa joukkue Kirsi, Päivi, Anneli, Maarit ja Irina juoksivat hienosti kolmanneksi ja syksyn SM-viestistä oli tuliaisena hopeaa D40-sarjan viestissä joukkueella Maarit, Päivi ja Irina. Koululiikuntaliiton SM-kisoissa Emppu oli hienosti juoksemassa hopeaa poikien (OP:n ja Valtterin) kanssa sekajoukkuesarjassa. Seuran ennätyksiä kaikki nämä mitalit. 
 
Tämän lisäksi Venlat, niin nuoret kuin vanhemmatkin, suunnistivat hienoja suorituksia kesän henkilökohtaisissa kisoissa, parhaimpana saavutuksena Irinan henkilökohtainen hopea keskimatkalta D40-sarjassa ja Irman hopea pitkiltä D70-sarjassa. Näin aikaisempien vuosien Hannan, Sannin ja Kaijan henkilökohtaiset SM-mitalit saivat jatkoa. 
 
Venlojen esittelyt 
 
Venloilla on oma postituslista venlat@rastivarsat.fi, jonka kautta listalle kuuluvat voivat lähettää ryhmälle sähköpostia. Jos haluat liittyä listalle, ilmoita asiasta Päiville. Listalle kuuluvat löydät täältä. 
 
 
 

Päivitetty: 5.1.2010
- © Rastivarsat ry -